آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ , Monday 26 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 96034
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ دی, ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  دامن‌زدن به نارضایتی‌ها در درون نظام موجب بروز مجدد ناآرامی‌ها می‌شود/ باید از بازی کردن در پازل دشمن پرهیز کرد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمود علوی امروز در نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای عرصه گمنامی به حوادث هفته‌های اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: با واکاوی این حوادث می‌توان درس‌های عبرت‌آموزی برای پیشگیری از آن گرفت.

  وی تصریح کرد: این‌گونه اتفاقات باید ما را به آسیب‌شناسی و واکاوی آن‌ها برای جلوگیری از تکرار چالش‌ها رهنمون کند و راه اساسی پیشگیری از چالش‌ها، هم‌افزایی و پرهیز از ضایع کردن انرژی‌ها است.

  وزیر اطلاعات با بیان اینکه اختلافات موجب هلاکت ملت‌ها می‌شود، افزود: در صورت وحدت و همدلی، استحکام ملت‌ها تقویت می‌شود، همانطور که همه دیدیم آن زمانی که نهادهای دخیل در امنیت با یکدیگر وحدت پیدا کردند و مردم به صحنه آمدند توانستند به آن حوادث تلخ پایان دهند.

  علوی با اشاره به تعداد اندک آشوبگران و دامن زدن دشمنان به ماجرا با هدف تسری دادن آن به برخی نقاط کشور، گفت: اگر چه این حوادث آسیب‌هایی رساند و موجب شاد شدن دشمنان شد اما در عین حال، هم‌افزایی همه دستگاه‌ها و نمایش قدرت جمهوری اسلامی را در مهار حوادث و آسیب‌ها در کمترین زمان ممکن به نمایش گذاشت.

  وی در همین راستا بر کنار گذاشتن هرگونه اقدامات و اعمال وحدت‌شکن در کشور تأکید کرد و اظهار داشت: باید برای التیام زخم‌ها گام برداریم و نارضایتی‌ها را برطرف کنیم.

  وزیر اطلاعات دامن زدن به نارضایتی‌ها را شیوه دشمنان دانست و گفت: باید از بازی کردن در پازل دشمن پرهیز کرد چراکه ممکن است دامن زدن به نارضایتی‌ها در درون نظام موجب بروز مجدد حوادث و ناآرامی‌ها شود.

  علوی یادآور شد: دشمنان درصدد فعال کردن گسل‌های اجتماعی در جامعه ما هستند و باید عوامل نارضایتی‌ها را به عنوان آسیب اجتماعی واکاوی کنیم تا به تهدید بالقوه منجر نشود.

  وی در این زمینه بر تمسک به سیره اولیای الهی و ائمه اطهار(ع) به‌ویژه پرهیز از رفتارهای اشتباه و حفظ شرایط عزت‌آفرین که موجب کوتاه شدن دست دشمنان از تکرار اقدامات گذشته می‌شود، تأکید کرد.

  وزیر اطلاعات با اشاره به بیانات گهربار امیرالمؤمنین حضرت علی(ع)، خاطرنشان کرد: با اجتناب از تفرقه و تشویق به وحدت و همدلی و توصیه کردن یکدیگر به برادری می‌توان از آسیب دیدن نظام جلوگیری کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات