آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ , Thursday 15 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88977
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  هتل خوب نداریم / یک تجربه آقای رئیس

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی‌اصغر مونسان در نشست با رئیس و اعضای جامعه هتلداران کشور با اشاره به اینکه براساس بررسی‌هایی که صورت پذیرفته ما در ایران دچار فقدان هتل نیستیم ولی هتل خوب نداریم، اظهار داشت:  البته هتل خوب شاید داشته باشیم ولی بسیار اندک است و به نوعی می‌توانیم بگوییم هنوز هتل‌های خوب و طبق استانداردهای بین‌المللی نداریم.

  هتل‌ها ارزان شوند

  وی با تاکید بر ارزان سازی قیمت هتل‌ها درباره مشکلاتی که بر اثر راه‌اندازی خانه‌های مسافر در برخی از شهرها از جمله مشهد مقدس ایجاد شده است، عنوان کرد: شما هتلداران بیایید و پکیج ارزان‌سازی هتل پیشنهاد بدهید، بنده با وزیر آموزش و پرورش مذاکره می‌کنم و برای ساماندهی خانه‌های مسافر اقدام خواهیم کرد. البته باید هتلداران نیز در این مقوله نرمش نشان دهند و به یک صورتی متعادل بتوانیم مقوله‌ خانه‌های مسافر را سامان دهیم تا به هتلداران ضرر وارد نشود.

  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  درباره گلایه از عدم پرداخت یارانه‌ها به هتلداران که حدود ۴ سال است که پرداخت نشده است، توضیح داد: البته طبق گفته معاون سرمایه‌داری سازمان میراث فرهنگی درصد قابل توجهی این یارانه‌ها پرداخت شده است ولی اگر به هتلداری نیز این یارانه پرداخت نشده است حتما پیگیری خواهیم کرد و پیگیر پرداخت یارانه در سال کنونی خواهیم بود.

  پرونده جهانی هکمتانه در حال تکمیل

  مونسان درباره یک گلایه نسبت به اینکه چرا در شهر همدان با وجود داشتن آثار میراثی بسیار قدیمی و تاریخی تاکنون اثری از این استان به ثبت جهانی نرسیده است، گفت: به هر حال ما سالی یک اثر تاریخی از کشورمان را نمی‌توانیم ثبت یونسکو کنیم ولی پرونده هکمتانه در حال تکمیل است.

  ایجاد مسیرهای جدید گردشگری بریا توریست‌ها / یک تجربه آقای رئیس

  وی همچنین با پرداختن به یکی از مصادیق حوزه گردشگری در جنوب شرق آسیا که توانسته‌اند مسیرهای گردشگری ایجاد کنند، گفت: مثلا در سفری که به یکی از این کشورها داشتیم، ما را به یک کارخانه شکلات سازی بردند، در حالی که ما به آنها گفتیم که کار و مسیر ما این کارخانه نبود چرا ما را به اینجا آوردید که آنها گفتند که این قانون گردشگری کشورمان است که هر توریستی وارد کشورمان می‌شود از این مسیر گردشگری عبور کند، بنابراین ما که اصلا قصد خرید شکلاتی نداشتیم به دلیل چنین قوانینی راغب شدیم شکلات خریداری کنیم. بنابراین باید چنین مسیرهای گردشگری و بسته‌های پیشنهادی ما برای گردشگران خارجی در کشورمان تعریف کنیم.

  وزرا از کدام هتل باید استفاده کنند؟

  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  درباره درخواست استفاده وزرا و اعضای هیئت دولت از هتل‌های بخش خصوصی در استان‌ها عنوان کرد: این مقوله هم یکی از مسائل عجیبی است که اگر ما بخواهیم از هتل‌ها استفاده کنیم به ما نقد می‌شود که چرا از مهمانسراهای دولتی استفاده نمی‌کنید، بنابراین با این وجود سعی می‌کنیم که این مقوله را نیز مورد توجه قرار بدهیم.

  وزارتخانه گردشگری آری یا نه

  مونسان درباره وزارتخانه حوزه گردشگری کشور نیز توضیح داد: وزارت گردشگری پیشنهاد برخی نمایندگان مجلس است و معتقدم برخی با وزارتخانه شدن گردشگری کشور رونق پیدا می‌کند ولی دولت چنین اعتقادی ندارد و تصور دولت این است که با ایجاد این وزارتخانه دولت بزرگتر می‌شود و مشکلاتش بیشتر و متعاقبا پیگیری امور از طریق وزارتخانه نیز سخت‌تر خواهد شد ولی با این وجود ما طبق قانون و تصمیم قانونگذار عمل می‌کنیم.

  ایجاد مسیر میانبر گردشگری با یک طرح

  معاون رئیس‌جمهور درباره طرح جامع حمایت از گردشگری ادامه داد: این قانون جامع برای آن است که بتوانیم یک مسیر میانبر در حوزه گردشگری کشور ایجاد کنیم، به هر حال در دنیا به طور ویژه به گردشگری توجه شده است و تبدیل به اقتصاد سوم جهان شده است به طوری که از هر ۱۱ شغل یک شغل مرتبط با گردشگری است ولی ما هنوز در گام نخست هستیم.

  آنلاین شدن آمار گردشگری برای جلوگیری از آمارهای غلوآمیز

  وی درباره برخی آمارهای غلوآمیز در حوزه گردگشری نیز توضیح داد: به هر حال در استان‌ها یک رقابتی برای ارائه آمارها در حوزه گردشگری ایجاد شده است ولی ما درصدد هستیم تا آمارهای این حوزه را آنلاین کنیم زیرا هم‌اکنون در آمار تعداد گردشگران و مباحث مربتط با آن دچار مشکل آماری هستیم.

  برچسب ها :

  نظرات