آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ , Sunday 18 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88966
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  دولت بدهى باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال را تقبل می‌کند/به دنبال حل موضوع عضو زرتشتی شورای شهر یزد هستیم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری خود که امروز سه‌شنبه( ۹ آبان)در محل نمایشگاه مطبوعات برگزار شد، گفت: امروز در ریاست جمهورى جلسه شوراى اجتماعى با ریاست رئیس جمهور برگزار و مباحث مختلفى براى کاهش آسیب‌هاى اجتماعى بحث و بررسی شد.

  وی افزود: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار جارى و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارعمرانى براى مقابله با آسیب‌هاى اجتماعى پیش بینى شد که سازمان برنامه و بودجه على رغم محدودیت‌ها همه اعتبارات را براى کاهش اسیبهاى اجتماعى تخصیص داد.

  نوبخت با اشاره به نظر دولت برای حضور زنان در ورزشگاه ها، تصریح کرد: اصحاب رسانه از موضع و دیدگاه دولت براى حضور زنان در ورزشگاه مطلع هستند، امیدوایم زمینه اینکار بدون تنش براى بانوان فراهم شود.

  سخنگوى دولت درباره بدهى باشگاه پرسپولیس و استقلال گفت: دولت بدهى باشگاه های استقلال پرسپولیس را تقبل می‌کند و به سازمان برنامه هم منعکس شده و اجازه نمی‌دهیم دو باشگاه دچار مشکل شوند.

  نوبخت ادامه داد: مراسم اربعین یک حرکت خودجوش مردمی، حماسی و پرمفهوم است، لذا دولت همه موارد پیشنهاد شده از سوی وزارت کشور و ستاد اربعین را فراهم کرد.

  سخنگوی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان درباره رقم دقیق میزان دارایی‌های آزاد شده ایران بعد از برجام تاکید کرد: دارایی هاى ایران به ذخایر ارزى بانک مرکزى، سپرده صندوق توسعه و مبالغ ارزى در حساب‌هاى بانک‌هاى خارجى قابل تفکیک است.

  وی افزود: اینکه گفته می‌شود با رفع تحریم ۱۰۰ میلیارد دلار وارد کشور شد یک تلقى عامیانه از ذخایر ارزى بود چراکه چیزى تحت عنوان cash و پول نقد در این زمینه مطرح نیست.

  نوبخت افزود: براساس نوع تعریفى که داریم ۱۰۰ میلیارد دلار را باید در جدولى که براى هرکدام تعریفى وجود دارد در نظر بگیریم، بایدنوع دارایی را مشخص کنیم تا مقدار عددى آن مشخص شود.

  معاون رئیس جمهور تصریح کرد: در سال ۹۱، خرید تضمینى گندم ۴۰۰ تومان بود، اما امروز بیش از ۱۳۰۰ تومان است، دولت از ۱۱ هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان گندم خریدارى شده، ۹ هزار میلیارد تومان آن را به کشاورزان پرداخت کرد و تنها ۲ هزار میلیارد تومان ان باقى مانده است.

  سخنگوی دولت ادامه داد: پل‌هاى سازمان برنامه و بودجه را تخریب کردم تا پرداخت‌هاى خرید تضمینى گندم را به صورت کامل به گندم‌کاران پرداخت کنیم.

  نوبخت تاکید کرد: به دنبال اقدامات اثربخش برای برای حل موضوع عضو زرتشتی شورای شهر یزد هستیم، با تاکید رییس جمهور درصددیم این مشکل مرتفع شود.

  سخنگوی دولت گفت:کارگروه تعیین شده از سوی شورای عالی امنیت ملی برای بررسی کنشهای اقتصادی و محدودکننده آمریکا در قبال برجام فعال است و گزارش‌های خود را به این شورا ارائه می دهد. هر چه که این کارگروه اعلام کند، لازم الاجرا خواهد بود.

  این خبر در حال تکمیل است…

  برچسب ها :

  نظرات