آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ , Monday 19 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88883
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  وزیر جدید علوم: چالشی بین ما و دانشگاه آزاد وجود ندارد

  به گزارش آوای شمال؛

   آوای شمال/ منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز (دوشنبه ۸ آبان) در حاشیه اولین حضور خود در این وزارتخانه و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره برنامه‌های خود برای اسلامی‌شدن دانشگاه‌ها، اظهار داشت: اسلامی‌شدن دانشگاه‌ها جزو برنامه‌های مصوب فرادرسی است.

  وی با بیان اینکه “تلاش می‌کنیم اسلامی شدن دانشگاه‌ها را که  تاکنون در وزارت علوم در دست اجرا بوده با سرعت به جریان بیندازیم”، ادامه داد: سعی خواهیم کرد این موضوع را به یک برنامه عملیاتی تبدیل کنیم.

  غلامی در پاسخ به سؤال دیگری درباره رویکرد وزارت علوم در سال‌های آینده به دانشگاه آزاد گفت: من فکر می‌کنم چالشی بین وزارت علوم و دانشگاه آزاد وجود ندارد.

  وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد یکی از مجموعه‌های آموزش عالی کشور است، امیدواریم با همکاری مجموعه‌های مختلف بین معاونت آموزشی و دانشگاه آزاد بتوانیم از خدمات آموزشی این مجموعه به‌خوبی استفاده کنیم.

  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به سؤالی درباره دغدغه برخی دانشجویان نسبت به فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی در دانشگاه‌ها، افزود: بنده در صحن مجلس شورای اسلامی و در جریان رأی اعتماد مستندترین بحث‌ها را مطرح کردم.

  وی با ابراز اینکه “مباحث مطرح‌شده در مجلس مستندترین برنامه‌های بنده در حوزه آموزش عالی است”، ادامه داد: فکر نمی‌کنم مجموعه‌های دانشجویی به‌شرط عمل براساس قوانین موجود دچار مشکل و محدودیت شوند.

  غلامی درباره برنامه‌های خود برای دیپلماسی علمی ایران با دانشگاه‌های سایر کشورها گفت: انجام فعالیت‌های علمی مشترک با دانشگاه‌های مختلف جهان تبعاً نیازمند حضور اساتید دانشگاه‌های کشور است که وزارت علوم از این‌گونه اقدامات برای دیپلماسی علمی حمایت می‌کند.

  برچسب ها :

  نظرات