آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ , Monday 19 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 88814
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  نظر رییس سازمان حمایت درباره افزایش قیمت خودرو/ قیمت هیچ کالایی در بازار رها نشده است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ محمود نوابی در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با اشاره به ضوابط قیمت گذاری خودرو، بیان کرد: بر اساس قانون، قیمت خودروها تا ۴۵ میلیون تومان از طریق دستورالعمل شورای رقابت تعیین می شود که البته این به معنای قیمت دهی این شورا نیست بلکه صرفا نحوه قیمت گذاری را مشخص می کند.

  وی افزود: بر همین اساس بنابر نظر شورای رقابت، خودروهای کمتر از ۴۵ میلیون تومان جنبه رقابتی ندارند و به صورت انحصاری عرضه می شوند اما در ادامه خودروهایی که بیش از این رقم قیمت گذاری می شوند شامل قیمت گذاری های رقابتی هستند.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برخی قیمت ها برای کالا و خدمات قیمت های آزاد است که البته این قیمت ها به معنای رها شده نیست. یعنی می توان گفت قیمت هیچ کالایی در سطح بازار رها نشده است اما سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هم بر اساس اولویت های خود عمل می کند و دنبال رصد مغازه به مغازه قیمت های خودرو نیست، بلکه بر اساس اولویت های خود یعنی کالاهای گروه یک و اولویت های سبد خرید خانوار اقدام می کند.

  نوابی همچنین با اشاره به اینکه سازمان حمایت پیگیر شکایات خواهد بود، افزود: وظیفه سازمان حمایت ایجاب می کند که اگر فردی هنگام خرید خودرویی پرداخت غیرمتعارف داشته باشد و از این موضوع به سازمان شکایت کند پیگیر شکایت های رسیده در این زمینه باشد.

  وی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بررسی قیمت خودرو، گفت: با تایید وزیر در وزارت صنعت، معدن و تجارت کمیته ای برای بررسی افزایش قیمت خودرو تشکیل شده است که به این موضوع خواهد پرداخت.

  برچسب ها :

  نظرات