آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 12 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 85479
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  بالا رفتن دست تسلیم تکفیری‌ها در “الزمرانی”/ مسئول بیانیه‌های رادیویی داعش پابه‌فرار گذاشت!

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ طی روزهای اخیر نیروهای مقاومت اسلامی لبنان با همراهی یگان‌های ارتش سوریه حملات گسترده‌ای را علیه مواضع تروریست‌های داعش در بلندی‌های منطقه جرود صورت داده‌اند.

  با ادامه این عملیات‌ها از سوی نیروهای مقاومت، ضمن تثبیت نواحی آزادسازی شده در منطقه قلمون غربی، تروریست‌ها متحمل خسارات سنگینی در عرصه نفرات و تجهیزات شدند، خساراتی که در ادامه به فرار تکفیری‌ها و سرکردگانشان از منطقه یاد شده انجامید.

  *فروپاشی استحکامات داعش در بلندی‌های قلمون/ بالا رفتن دست تسلیم داعش در “الزمرانی”

  بالا رفتن دست تسلیم تکفیری‌ها در

  یکی از یگان‌های ارتش سوریه با مشارکت رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان، پیشروی‌هایی را در نواحی “جرود قاره” و “جرود الجراجیر” منطقه قلمون غربی از حومه دمشق صورت دادند.

  نیروهای مقاومت در این درگیری‌ها خسارات گسترده‌ای را در زمینه نفرات و تجهیزات جنگی به تروریست‌های داعش وارد کردند.

  نیروهای سوری با همراهی یگان‌های مقاومت موفق شدند تسلط خود را بر بلندی‌های “حرف” وادی قاره و راس المغاره و روستای شمیس دوار خنجر و برخی نقاط مهم دیگر تثبیت کنند.

  به‌نقل از خبرگزاری سانا؛ در این عملیات ضمن انهدام شماری از نقاط استحکاماتی تروریست‌های داعش، شمار زیادی از عناصر تکفیری به‌هلاکت رسیدند.

  در ادامه رزمندگان حزب‌الله لبنان با ادامه پیشروی‌ها، خود را به منطقه “العرقوب” و “رابیه النحاش” در قلمون غربی رساندند.

  اما عناصر تکفیری با مشاهده پیشروی‌های گسترده بخش‌هایی از ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت در جرود قلمون غربی، خود را در گذرگاه “الزمرانی” تسلیم نیروهای مقاومت کردند.

  گفتنی است که این گذرگاه مرزی زیر آتش کامل نیروهای سوری قرار داشت.

  *مسئول بیانیه رادیویی داعش از “المیادین” گریخت/ ماجرای ۳۰۰ هزار دلاری که صرف رسانه تکفیر شد

  بالا رفتن دست تسلیم تکفیری‌ها در

  بخش‌هایی از ارتش سوریه با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش این کشور، ضربات مهلکی را بر مقر تجمع و محورهای تحرکاتی تروریست‌‎های داعش در دیرالزور وارد کردند.

  لازم به‌ذکر است که اسامی این تروریست‌ها در لیست بین‌المللی تروریسم به‌ثبت رسیده است.

  اما بخش‌هایی از ارتش سوریه هم‌زمان با اجرای عملیات جنگنده‌های نیروی هوایی و توپخانه، عملیات فشرده‌ای را علیه مناطق و استحکامات دفاعی داعش در نواحی «حویجه صکر والبانوراما وحویجه المریعیه واحیاء الحمیدیه والجبیله والرشدیه» صورت دادند. مناطق یاد شده از توابع منطقه المقابر دیرالزور به‌شمار می‌روند.

  بالا رفتن دست تسلیم تکفیری‌ها در

  در این عملیات همه‌جانبه ارتش سوریه علیه مواضع داعش، یکی از سرکردگان عراقی تروریست‌ها ملقب به “احمد العبیدی” به‌هلاکت رسیده و بخش از تسلیحات و ادوات نظامی تکفیری‌ها نیز منهدم شد.

  منابع محلی شهر المیادین در حومه شرقی دیرالزور اعلام کردند که تکفیری‌های داعش سرکرده مسئول “بستن عهد توبه” خود را با نام “ابو اسباط السودانی” در این شهر اعدام کردند.

  خبرهای رسیده از شهر المیادین دیرالزور حاکی از آن است که شماری از سرکردگان داعش، اقدام به فرار از این شهر کرده‌اند؛ عناصری که یکی از آن‌ها “ابوالحوراء التونسی” نام داشت و مسئول بیانیه‌های رادیویی داعش در المیادین به‌شمار می‌رفت.

  گروه تروریستی داعش در این منطقه فعالیت رسانه‌ای و رادیویی خود را با هزینه‌ای قریب به ۳۰۰ هزار دلار اداره می‌کرد.

  چند روز پیش از این هم دو تن از سرکردگان امنیتی داعش با نام‌های “جلیبیب التونسی” و “ابوطلحه البلژیکی” از این منطقه گریختند.

  گفتنی است که حوزه مسئولیتی این سرکردگان فراری هم با مبلغی حدود ۳۹ میلیون لیره سوری اداره می‌شد.

  بالا رفتن دست تسلیم تکفیری‌ها در

  البته روند موفقیت‌آمیز رزمندگان مقاومت لبنان در مقابله با عناصر داعش به همین جا ختم نمی‌شود، بلکه چندی قبل هم یگان‌های حزب‌الله با همراهی ارتش لبنان حملات وسیعی را علیه مواضع تکفیری‌ها در بلندی‌های عرسال صورت دادند.

  نتیجه عملیات مقاومت در عرسال هم چیزی جز شکست کامل تکفیری‌های جبهه‌النصره نبود، شکست در مقیاسی گسترده؛ به‌گونه‌ای که بقایای تروریست‌ها چاره‌ای جز تسلیم شدن در برابر نیروهای مقاومت و خروج از این مناطق را نداشتند.

  برچسب ها :

  نظرات