آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68806
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۵
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه مخالف سخنرانی و وعده دادن مسؤولان نیستیم، گفت: آنها باید به وعده‌هایی که به مردم می‌دهند عمل کنند.

  مسؤولان به وعده‌هایی خود عمل کنند/ بیکاری اصلی‌ترین مشکل در کردستان است

  به گزارش آوای شمال؛

  اوای شمال/ماموستا سیدمحمد حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه مردم استان کردستان مشکلات زیادی به ویژه در زمینه نبود درآمد و اشتغال و غیره دارند، اظهار کرد: امیدواریم در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید ـ اشتغال نام‌گذاری شده با تلاش مسؤولان شاهد رفع بخشی از مشکلات مردم باشیم.

  امام جمعه موقت سنندج با تأکید بر اینکه بیکاری فقر در استان کردستان زیاد است، اضافه کرد: مخالف قول و حرف نیستیم اما انتظار داریم مسؤولان عملاً آنچه لازم است در حق این مردم انجام دهند.

  حسینی در ادامه به ماه رجب و برکات این ماه بر اساس آیات قرآن اشاره کرد و گفت: خداوند برای اداره جامعه بشریت ۱۲ ماه قرار داده که چهار ماه آن حرام است و خداوند تبارک و تعالی دعوا و کشتن را در آن منع کرده است.

  وی معراج پیامبر مکرم اسلام را مهم‌ترین مسئله در ماه رجب عنوان کرد و گفت: خداوند در ۲۷ رجب پیامبر مکرم اسلام را به آسمان دعوت کرد و عبادت در این ماه بسیار ارزشمند است.

  وی به بهار طبیعت و حیات طبیعت هم گریزی زد و گفت: خداوند در بهار حیات تازه‌ای به طبیعت می‌دهد و همین حیات تازه را به انسان‌ها می‌دهد که برای کار و تلاش یک سال انرژی بگیرد.

  امام جمعه موقت سنندج اضافه کرد: کار و تلاش از مباحث مهمی است که خداوند متعال و پیامبر مکرم اسلام همواره بر آن تأکید فرموده‌اند.

  حسینی به اهمیت کار و تلاش اشاره کرد و اظهار داشت: پیامبر مکرم اسلام در این باره می‌فرمایند هیچ انسانی طعامی نمی‌خورد بهتر از طعامی که با تلاش خود به دست آورد.

  وی سربار نبودن دیگران را مادامی که انسان به لحاظ توانایی جسمی سالم است، مورد تأکید قرار داد و گفت: پیامبر مکرم اسلام و سایر پیامبران الهی در بحث کار و تلاش بهترین الگو برای بشریت هستند.

  امام جمعه موقت سنندج اضافه کرد: کار و تلاش هم حد و مرزی دارد و نباید برای تأمین روزی دست به هر کار و اقدامی بزند.

  حسینی کار حلال و به دست آوردن روزی پاک را از تأکیدات خداوند در آیات متعدد قرآن دانست و افزود: به دست آوردن مال حلال باید اولویت همه انسان‌ها باشد.

  به گفته وی، مال حرام در حقیقت ثروت بادآورده‌ای است که به راحتی به دست می‌آید و انسان از دست می‌دهد

  امام جمعه موقت سنندج در ادامه با بیان اینکه آفت هر ملتی دو مسئله است، گفت: یکی از آفت‌هایی که موجب نابودی هر جامعه و ملتی می‌شود، گناه است.

  حسینی تصریح کرد: نزاع و درگیری بدون توجیه از دیگر آفت‌هایی است که موجب نابودی جامعه می‌شود که متأسفانه امروز بخشی از امت اسلام را چنین نزاع و دیگرها درگیر کرده است.

  وی افزود: امروز متأسفانه امت مسلمان به موجود، آزمایشگاهی برای آزمایش سلاح‌های دشمنان تبدیل شده است.

  وی اضافه کرد: خداوند در سوره انفال می‌فرماید اطاعت خداوند و رسول خدا را بکنید و اطاعت از پروردگار به معنی آلوده نشدن به گناه است.

  امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه تمام سنت پیامبر را اگر بگردید چیزی به جز اجرای عدالت، پاکی، صداقت کردار در آن پیدا نخواهی کرد، گفت: پیامبر مکرم اسلام بهترین الگو برای ما انسان‌ها هستند و باید با حرکت در مسیر دستورات الهی این پیامبر همام در مقابله با هجمه‌های دشمنان ایستادگی کنیم.

  حسینی خاطرنشان کرد: تمام دنیا در خاورمیانه سلاح‌های خود را امتحان و تا زمانی که اتحاد و همبستگی نداشته باشیم و از گناه و معصیت دوری نکنیم همین وضعیت را داریم.

  وی با بیان اینکه تا زمانی که در مسیر دستورات و سنت پیامبر حرکت نکنیم نمی‌توانیم در مقابل هجمه‌های گسترده دشمنان اسلام ایستادگی کنیم، افزود: حرکت بر مبنا و اساس دستورات و سنت پیامبر ما را در برابر دشمنان اسلام بیمه و موجب گسترش و سرزندگی هرچه بیشتر دین اسلام می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات