آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68780
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۵
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  رتبه یک کنکور تجربی گفت: علاقه زیادی به رشته پزشکی داشتم و به همین دلیل امسال در کنکور رشته تجربی شرکت کردم و خوشبختانه لطف خدا نیز شامل حال من شد.

  مهندسی برق شریف مرا راضی نمی‌کرد/موسسات زیادی از اسمم سوء‌استفاده کردند/کار می‌کنم تا از خانواده‌ام پول توجیبی نگیرم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مصاحبه عیدانه باشگاه خبرنگاران جوان این بار به فردی اختصاص پیدا کرده که چند سالی در رشته برق شریف مشغول به تحصیل بود و پس از چهار سال استعداد خود را در رشته پزشکی شناسایی و بعد از انصراف از دانشگاه صنعتی شریف در کنکور تجربی شرکت کرد و موفق به اخذ رتبه اول در این رشته شد.

  مهندسی برق شریف مرا راضی نمی‌کرد/موسسات زیادی از اسمم سوء‌استفاده کردند/کار می‌کنم تا از خانواده‌ام پول توجیبی نگیرم
  در ادامه مشروح این گفت و گو را مشاهده می‌کنید.
  باشگاه خبرنگاران جوان: آقای احمدی ضمن تبریک فرا رسیدن عید نوروز ۹۶ لطفا خودتان را معرفی و برای ما بگویید در حال حاضر در کدام دانشگاه مشغول به تحصیل هستید؟
  احمدی: من محمد احمدی متولد شهر تربت جام از توابع خراسان رضوی هستم و در سال ۹۱ در کنکور سراسری ریاضی شرکت کرده و در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف مشغول به تحصیل شدم که پس از چهار سال توانایی خودم را در رشته تجربی و پزشکی یافتم و به همین خاطر با انصراف دادن از دانشگاه در کنکور تجربی در سال ۹۵ شرکت و رتبه یک کنکور را بدست آوردم.
  در حال حاضر در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل هستم و هنوز اول راه رشته شیرین و سخت پزشکی هستم و هنوز اطلاعات زیادی درباره شاخه‌های مختلف پزشکی ندارم.
  باشگاه خبرنگاران جوان: انتخاب رشته درست تا چه اندازه در سرنوشت افراد تاثیر دارد؟
  احمدی: برای انتخاب رشته در دانشگاه، جوانان باید از مشاوران و افراد صاحب‌نظر مشورت بگیرند تا در آینده دچار مشکلی نشوند. من برای به دست آوردن این رتبه از ۹ ماه قبل از کنکور مشغول به مطالعه و تست‌زنی بودم و روزانه بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت به صورت مستقل و انفرادی مطالعه می‌کردم.
  باشگاه خبرنگاران جوان: آیا در موسسه ای برای کنکور ثبت نام کرده اید و آیا سازمانی از اسم شما در جهت تبلیغ استفاده کرده است؟
  احمدی: من در هیچ موسسه خصوصی ثبت نام نکرده ولی متاسفانه در شبکه‌های اجتماعی اسم من به نفع موسساتی که تعدادشان کم نیست تبلیغ شده است. البته از آنجا که وقتم بسیار ارزشمند است، به این مسائل هیچ توجهی نمی کنم مگر آنکه موسسه‌ای بیش از حد بخواهد از اسم من استفاده کند، در چنین شرایطی از نظر حقوقی پیگیر این قضیه می‌شوم.
  باشگاه خبرنگاران جوان: شما به عنوان یک نخبه پزشکی چه توصیه ای به دانش آموزان کنکوری دارید؟
  احمدی: من معتقدم که افراد موفق هوش و استعداد بالایی ندارند بلکه این انسان‌ها از تلاش منظمی برخوردار هستند زیرا نظم و برنامه در مطالعه تاثیر بسیاری در موفقیت افراد دارد و دانش‌آموزان باید در همین مدت کم یک برنامه منظم و تلاشی موثر از خود نشان دهند.
  باشگاه خبرنگاران جوان: اگر به گذشته برگردید آیا همین رشته و راه را انتخاب می کنید؟
  احمدی: من هیچ وقت در زندگی‌ام حسرت گذشته را نمی‌خورم و اگر بعد از ۵۰ سال به عقب برگردم، همین کاری را که امروز انجام دادم با سربلندی و سرافرازی انتخاب می‌کنم.
  باشگاه خبرنگاران جوان: آیا در حال حاضر در کاری مشغول هستید؟
   احمدی: من چون چهار سال دیرتر از همکلاسی‌هایم وارد دانشگاه علوم پزشکی شدم در نتیجه سنم بالاتر از بقیه است و علاوه بر تحصیل در یک موسسه‌ای مشغول مشاوره و تدریس دروس کنکوری بوده تا بتوانم مسائل مالی را خودم حل کنم و از خانواده ام پول توجیبی نگیرم.
  باشگاه خبرنگاران جوان: آینده شغلی خود را چگونه پیش بینی می کنید؟
   احمدی:قصد و هدف آینده من رسیدن به ” خود آرمانی ” است که در زندگیم مد نظر دارم و در نهایت حضور در جامعه پزشکی و خدمت به مردم منطقه اورامانات
  باشگاه خبرنگاران جوان: دوست دارید در بیمارستان دولتی مشغول به کار شوید یا خصوصی؟
  احمدی: من برای کار و درمان بیماران ترجیح می‌دهم که در بیمارستان‌های دولتی مشغول شوم زیرا متاسفانه بسیاری از مردم کشورمان توانایی پذیرش در بیمارستان‌های خصوصی را ندارند و اگر سیستم دولتی این اجازه را به من بدهد و امکاناتی در اختیار ما قرار دهد بعد از گذراندن دوران طرح در یکی بیمارستان های دولتی مشغول به کار می‌شوم.
  باشگاه خبرنگاران جوان: نظرتان در مورد زندگی در خارج از کشور چیست؟
  احمدی: هر کسی برای خود نیات و اهداف خاصی دارد اما من هیچ وقت نمی‌توانم برای زندگی به یک کشور غریبه سفر کنم. ممکن است برای ادامه تحصیل و گذراندن یک دوره آموزشی تکمیلی به خارج از کشور بروم زیرا معتقدم که انسان باید به مردم و کشور خودش خدمت کند و در عوض با استفاده از آموخته‌هایش برای هموطنانش قدم بردارد.
  باشگاه خبرنگاران جوان: فعالیت در شرکت های دانش‌بنیان چقدر در پیشرفت دانشجویان تاثیر دارد؟
  احمدی: شرکت‌های دانش‌بنیان از این جهت خوب است که نخبگان دانشگاهی را شناسایی و جذب خود می‌کند و اینگونه افراد با کار کردن در شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند ایده‌های خود را به محصول و علم خود را به ثروت تبدیل کنند و من هم در این زمینه بسیار علاقمندم تا در یک شرکت دانش‌بنیان که تجهیزات پزشکی تولید می‌کند در دوران دانشجویی مشغول به کار شوم.
  باشگاه خبرنگاران جوان: نفر اول تجربی به چه سینی از سفره هفت سین علاقه‌مند است؟
  احمدی: سبزه را می‌پسندم چون عاشق طبیعت و جنگل هستم.
  باشگاه خبرنگاران جوان: دعای شما هنگام تحویل سال نو چیست؟
  احمدی: مسلما اولین دعای من سلامتی و طول عمر والدینم است و سپس دعای حول حالنا الی احسن حال را برای عموم مردم می‌خوانم.
  باشگاه خبرنگاران جوان: حس و حال شما در شب کنکور چگونه بود؟
  احمدی با ذکر خاطره شیرین از شب کنکور سال گذشته‌اش گفت: من در شب کنکور تا حدودی دگرگون شده بودم به همین خاطر با خدا شروع به مناجات و راز و نیاز کردم و از خدا خواستم که هر کسی هر مقدار تلاشی کرده به آن دست پیدا کند و والدین با هر رتبه‌ای دلشان راضی و شاد شود و من نیز با توجه به تلاش و کوششی که کردم فردا آن رتبه را کسب کنم.
  باشگاه خبرنگاران جوان: آیا با دوستان خود در دانشگاه شریف ارتباطی دارید؟
  احمدی: هنوز با دوستانم در رشته مهندسی برق دانشگاه شریف ارتباط صمیمانه‌ای دارم و هر چند وقت یکبار به دیدن آنها می‌روم.
  باشگاه خبرنگاران جوان: چه درخواستی از مسئولان فرهنگی دارید؟
  احمدی: من از مسئولان فرهنگی می خواهم که کاری کنند تا سرانه مطالعه در کشور افزایش یابد و به نظرم با عیدی دادن کتاب به فرزندان می توان این کار با ارزش را انجام و ترویج داد. در پایان از شما به خاطر این گفت‌وگوی صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم و موفقیت روز افزون شما را از خداوند متعال مسئلت می نماییم.

  برچسب ها :

  نظرات