آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ , Sunday 19 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68721
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

  کسب‌وکارهای دانش‌بنیان اجرا شده در پایتخت در مازندران اجرایی می‌شود/ تحول در حوزه آی‌تی‌سی مازندران با وجود نیروی انسانی مستعد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ به نقل از بلاغ، محمود واعظی در جلسه فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستان محمودآباد در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: امسال سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است و در سفر سه روزه که به شهرستان‌های مختلف مازندران داشتیم از اولویت‌های که به آن پرداختی،م موضوع شعار سال بود.

  وی افزود: با توجه جلساتی که در ارتباط با اقتصاد مقاومتی بوده ما در همه زمینه‌ها هم در بخش کشاورزی، گردشگری، خدمات و صنعت بحث کردیم و استان برنامه‌های خوبی را طراحی کرده و امیدوار هستیم تا در صورت نهایی کردن توسط استاندار به مردم مازندران اعلام شود.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فکر می‌کنیم که در دنیای امروز این بخش در حوزه خدمات توانسته ایجاد اشتغال کند و همچنین توانسته به کمک بهره‌وری بالاتر حوزه‌های دیگر هم برود.

  این مسؤول ادامه داد: بخش‌های دیگر شامل بخش کشاورزی،گردشگری، خدمات، صنعت، تجارت و آموزش است که از طریق بخش ارتباطات با برنامه‌ریزی که انجام شده و جواب هم داد تا الان ۱۰۰ هزار شغل به‌وجود آمد.

  واعظی تصریح کرد: دنبال این قضیه هستیم که امسال دولت که بیشتر بر روی اشتغال تمرکز کرده و اولویت خود را به تولید و اشتغال قرار داده از همه فعالیت‌هایی که در سال گذشته استفاده کنیم با یک تمرکز بیشتری کار را به پیش ببریم.

  وی درباره طرح این وزارتخانه برای استان مازندران خاطرنشان کرد: در ماه‌های گذشته طرح تکاپو به همراه بخش خصوصی اسناد آن را امضا کردیم و شرکت‌های مختلفی از تهران و استان فعال شدند که در این سفر به این نتیجه رسیدم که باید با یک همت بیشتری کار کنیم.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: با توجه به اینکه امسال سال تولید و اشتغال هست باید هرچه سریع‌تر این طرح جواب دهد و تأکید می‌کنم که اشتغال در حوزه آی‌سی‌تی در استان نباید محدود به طرح تکاپو باشد.

  واعظی در پایان گفت: بسیاری از کسب و کارهای علمی و الکترونیکی هستند و کسب‌وکارهای دانش‌بنیان که در تهران ایجاد شده است را می‌توانیم در استان مازندران که نیروهای بسیار مستعد، فعال، فرهیخته و تحصیل‌کرده وجود دارد اجرایی کنیم و باید یک تحول در حوزه آی‌سی‌تی به‌وجود بیاوریم.

  برچسب ها :

  نظرات