آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ , Sunday 19 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68714
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  دومین نشست ستاد طرح ملی رحله 3 با رویکرد معرفی اعضا در سال 96 و تصویب جزئیات اجرایی طرح دیروز در مرکز مدیریت بیت‌الاحزان برگزار شد.

  جزئیات اجرایی طرح ملی رحله ۳ به تصویب رسید/ انتصاب اعضای ستاد طرح

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال، نشست ستاد طرح ملی رحله ۳ با رویکرد معرفی اعضای ستاد در سال ۹۶ و تصویب جزئیات اجرایی طرح روز گذشته در مرکز مدیریت بیت‌الاحزان برگزار شد.

  طرح رحله همه ساله توسط مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) با هدف غنی کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب در ایام تعطیلات تابستان و به صورت شبانه‌روزی برگزار و در آن قرآن‌آموزان چهار جزء قرآن کریم را حفظ می‌کنند.

  حجت‌الاسلام شاهسونی مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان در خصوص مصوبات جلسه گفت: در این نشست آقایان علیرضا شاهسونی مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان به عنوان رئیس ستاد طرح ملی رحله، صالح حیدری مقدم به عنوان دبیر ستاد، هادی سیاری به عنوان بازرس، محسن قیصری و علی‌اکبر شاهسونی به عنوان مسئول آموزش و مهدی شهسوار به عنوان مسئول روابط عمومی و تبلیغات طرح منصوب شدند.

  عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور درخصوص تعداد مراکز برگزاری طرح در سال جاری خاطر نشان کرد: با توجه به عدم تحقق کامل تعهدات مالی نهادهای قرآنی دخیل در طرح رحله سال ۹۵، در سال جاری تنها در ۱۴ مرکز به جز مدارس شبانه‌روزی بیت‌الاحزان و تنها ویژه برادران شاهد برگزاری طرح خواهیم بود.

  وی افزود: متأسفانه در حالی که نزدیک به ۷ ماه از پایان طرح رحله ۲ می‌گذرد هنوز در پرداخت حقوق اساتید با مشکل مواجه هستیم و به همین منظور در دوره جدید قراردادها با اساتید و مدیران طرح به تاریخ و مبلغ معین تنظیم خواهد شد.

  عضو اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور درخصوص دیگر مصوبات این جلسه اظهار داشت: با توجه به تجربه مثبت طرح رحله در سال‌های قبل و تقاضای متعدد شعب مؤسسه جهت برگزاری، مصوب شد یک طرح مجزا ویژه شعب مؤسسه و به صورت روزانه با نام دیگر و تقویم و طرح و برنامه مجزا برگزار شود.

  وی با بیان این که شهریه مصوب جهت دوره ۵۳ روزه در سال جاری ۲۵۰ هزار تومان تعیین شده خاطر نشان کرد: ۲۰ درصد از این مبلغ جهت هزینه‌های بازرسی، نظارت، برگزاری آزمون و صدور گواهی در نظر گرفته شده است.

  شاهسونی مهلت ثبت‌نام میزبانان طرح رحله را تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه عنوان کرد و افزود: مؤسساتی که تمایل به دریافت میزبانی طرح را داشته باشند می‌توانند در ساعت اداری (۸ تا ۱۳) با شماره ۰۹۱۷۱۹۱۱۲۵۰ آقای حیدری مقدم تماس حاصل نمایند.

  وی خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت ۱۴ مرکز برگزاری در سال جاری، اولویت واگذاری با مؤسساتی خواهد بود که زودتر ثبت‌نام کنند.

  یادآور می‌شود اولین نشست ستاد طرح ملی رحله ۳ اسفندماه گذشته به میزبانی شهر مقدس قم برگزار شد.

   

  فارس

  برچسب ها :

  نظرات