آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68632
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  با پایان یافتن کار بررسی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی گروه ها و احزاب به طور جداگانه لیست‌های انتخاباتی خود را منتشر کرده‌اند. در بین لیست‌ها چندین فرد مشترک نیز وجود دارد که عمدتا از چهره‌های روحانی سرشناس می‌باشند.

  افراد مشترک در لیست‌های انتخاباتی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/

  • با اعلام اسامی کاندیداهای واجد صلاحیت مبارزات انتخاباتی نامزدهای نمایندگی دوره دوم مجلس شورای اسلامی رسما آغاز شد.

  • ۱۰۰۰ تن از اسرای عراقی عملیات ظفرمند خیبر به تهران منتقل شدند.

  نهضت آزادی لیست انتخاباتی ندارد

  با پایان یافتن کار بررسی کاندیداها از سوی وزارت کشور و اعلام اسامی کاندیداها گروه های مختلف تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کردند.

  در تهران جامعه روحانیت مبارز، حزب جمهوری اسلامی، خانه کارگر، انجمن های اسلامی دانشجویان تهران و انجمن اسلامی معلمان به طور جداگانه لیست های انتخاباتی خود را منتشر کرده اند. در بین لیست ها چندین فرد مشترک نیز وجود دارد که عمدتا از چهره های روحانی سرشناس می باشند.

  مصطفی تهرانی مدیر کل انتخابات وزارت کشور نیز درباره آخرین رخدادهای انتخاباتی کشور گفت: دیده شده است که برخی از کاندیداها قبل از شروع موعد مقرر اقدام به فعالیت تبلیغاتی کرده اند که در برابر این عمل خلاف شورای نگهبان تصمیماتی اتخاذ خواهد کرد.

  وی به عدم معرفی کاندیداهای نهضت آزادی به وزارت کشور نیز اشاره کرد و گفت: تا کنون هیچ شخصی با عنوان نهضت آزادی جهت نام نویسی در لیست نامزدهای انتخاباتی دومین دوره مجلس شورای اسلامی به وزارت کشور مراجعه نکرده است و اگر هم کسی از این گروه در لیست کاندیداها باشد تحت عنوان این گروه شرکت نکرده است.(۱)

   انتقال اسرای عراقی عملیات خیبر به تهران

  بیش از هزار تن از فریب خوردگان رژیم بعثی عراق که در جریان عملیات پیروزمند خیبر به اسارت رزمندگان پرتوان اسلام درآمدند جهت استقرار در اردوگاه های ویژه اسرا با قطار به تهران منتقل شدند.

  اسرای عراقی در حالی که از اسارت خود ابراز خرسندی می کردند شعار الله واحد خمینی قائد سردادند. از میان اسرا «صاحب جواد » معلم ۴۳ ساله عراقی و اهل کربلا به خبرنگاران گفت: در خیابان های شهرهای عراق شما جوانان کمی می بینید چرا که همگی آنها به جبهه های جنگ اعزام شده اند و این در حالی است که در اکثر مراکز اعزام سرباز از ملت های مختلف سودانی، مصری، مغربی، سومالی و تونسی به چشم می خورند. (۲)

  منابع:

  ۱٫ اطلاعات، ۱۱ فروردین ۶۳، ص ۲
  ۲٫ اطلاعات، ۱۱ فروردین ۶۳، ص

   

  برچسب ها :

  نظرات