آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ , Thursday 23 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68598
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  کاهش ارزش دلار موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد، اما افزایش تولید نفت آمریکا و عدم قطعیت در مورد اینکه آیا توافق کاهش تولید توانایی بازگرداندن توازن به بازار را دارد یا نه، موجب شد که قیمت ها همچنان تحت فشار قرار داشته باشد.

  قیمت جهانی نفت افزایش یافت

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال، کاهش ارزش دلار موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد، اما افزایش تولید نفت آمریکا و عدم قطعیت در مورد اینکه آیا توافق کاهش تولید توانایی بازگرداندن توازن به بازار را دارد یا نه، موجب شد که قیمت ها همچنان تحت فشار قرار داشته باشد.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۰ سنت افزایش به ۵۰ دلار و ۹۵ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز ۲۴ سنت افزایش داشت و به ۴۷ دلار و ۹۷ سنت رسید.

  تجار گفتند، تضعیف ارزش دلار در افزایش قیمت نفت موثر بوده است.

  ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی نسبت به بالاترین رقم های ماه مارس ۲٫۹ درصد کاهش داشته که ناشی از تردیدها به توانایی ترامپ برای پیشبرد برنامه های اقتصادی دولتش بوده است.

  زمانی که ارزش دلار کاهش می یابد، بسیاری از تجار پول خود را از بازار ارز بیرون می کشند و در سایر بازارها نظیر طلا یا نفت سرمایه گذاری می کنند. کاهش ارزش دلار همچنین موجب ارزان تر شدن نفت برای کشورهایی می شود که به ارزهای غیر دلاری در بازار خرید می کنند و این مسئله احتمالا تاثیری مثبت بر میزان تقاضا می گذارد.

  به رغم اینکه افزایش تولید نفت آمریکا در حال تضعیف تلاش های اوپک و غیر اوپکی ها برای کاهش تولید و تقویت قیمت هاست، اما همچنان تقاضای فیزیکی در بازار ضعیف است.

  بانک انگلیسی بارکلیز در یادداشتی برای مشتریانش نوشت: «پیش بینی می کنیم میزان تولید نفت آمریکا تا ماه دسامبر به بالاترین رقم در طی چند دهه اخیر برسد.»

  تولید نفت خام امریکا از اواسط سال ۲۰۱۶ به این سو ۸٫۳ درصد افزایش داشته و به ۹٫۱۳ میلیون بشکه در روز رسیده است. تولید نفت آمریکا برای مدتی کوتاه در آوریل ۲۰۱۵ به ۹٫۷ میلیون بشکه در روز رسید که بالاترین رقم از می ۱۹۷۱ تاکنون بوده است.

  تسنیم

  برچسب ها :

  نظرات