آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68581
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  عربستان سعودی و اردن در پایان دیدار سران دو کشور، بیانیه مشترکی صادر و طی آن ایران را به حمایت از «تروریسم» متهم کردند.

  بیانیه ضد ایرانی عربستان و اردن

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال،

  در بیانیه مشترک عربستان و اردن که پس از پایان دیدارهای ملک سلمان با مقامات اردنی صادر شد، از آنچه «دخالت‌های تهران در امور داخلی کشورهای منطقه» خوانده شد، ابراز نگرانی و ایران به حمایت از تروریسم و فتنه‌انگیزی در منطقه متهم شد.

  دو طرف همچنین بر پیدا کردن راه‌حل سیاسی برای بحران‌های سوریه، یمن و لیبی و اتحاد عربی و اسلامی و تلاش برای تحکیم روابط برادرانه بین کشورهای عربی و اسلامی و تقویت ارتباطات بین آنها در زمینه‌های مختلف تأکید کردند.

  پایگاه رأی‌الیوم گزارش داد که دو طرف سعودی و اردنی همچنین اهمیت پیدا کردن راه‌حل سیاسی برای پایان دادن به درد و رنج ملت سوریه و حفظ تمامیت ارضی این کشور بر اساس بیانیه ژنو ۱ و قطعنامه شماره ۲۲۵۴ شورای امنیت را مورد تأکید قرار دادند.

  در حالی که جنگ ویرانگر عربستان علیه یمن وارد سومین سال خود شده، سران سعودی و اردنی درباره یمن نیز بر اهمیت حفظ وحدت یمن و تحقق امنیت و ثبات آن و نیز حمایت از دولت مشروع و پیدا کردن راهکار سیاسی حل بحران این کشور بر اساس طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج‌فارس و قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت تأکید کردند.

  دو طرف همچنین حمایت از تلاش‌های بین‌المللی برای مبارزه با افراطی‌گری و تروریسم را مورد تأکید قرار داده و تشکیل ائتلاف اسلامی نظامی برای مبارزه با تروریسم که عربستان در تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۱۵ تشکیل آن را اعلام کرد، ستودند.

  سران عربستان و اردن همچنین حق فلسطینیان برای تشکیل دولت مستقل به پایتختی قدس شرقی بر اساس طرح صلح عربی و قطعنامه‌های بین‌المللی با استناد به راه‌حل دو دولت را مورد تأکید قرار دادند.

   

   

  فارس

  برچسب ها :

  نظرات