آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ , Thursday 23 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68560
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ فروردین, ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  رئیس جمهور در ایام عید امسال، فعالیت های متنوعی را از خود نشان داده است. پیشنهاد می شود ایشان یک یا چند قلم از پیشنهادات یازده گانه زیر را هم در برنامه بازدیدهای نوروزی خود بگنجاند.

  یازده پیشنهاد نوروزی برای بازدیدهای رئیس جمهور

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال،

  این روزها شاهدیم رئیس جمهور محترم، حجم متنوعی از فعالیت نوروزی را به نمایش می گذارد. اینکه «این رویکرد، صرفاً انتخاباتی است و یا در سال های قبل نیز این رویه بر ذهن برنامه ریزان پاستور حاکم بوده است؟» موضوع این یادداشت نیست. اما به هر تقدیر فعالیت نورزی بالاترین مقام اجرایی کشور، ارزنده، حرکت آفرین و قابل ستایش است.

  فهرست فعالیت های دکتر حسن روحانی، در این ایام (بر اساس گزارش رسانه ها) بدین شرح است:

  – حضور در خراسان جنوبی و افتتاح چند پروژه عمرانی در بیرجند

  – سفر چند روزه به کردستان و افتتاح همزمان چند طرح عمرانی در سنندج

  – حضور با تیپ ورزشی در تله کابین توچال و گرفتن چند عکس سلفی

  – بازدید عیدانه از بهزیستی شهدای هفتم تیر

  – نامه به رهبر معظم انقلاب و اعلام آمادگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی

  – تماس تلفنی با یکی از مراجع قم

  – تبریک نوروزی به سران کشورها

  – پیامک تبریک نوروزی به کلیه مردم ایران

  (البته خبری هم از سفر تفریحی رئیس جمهور به جزیره کیش منتشر شد، که بعدا به تأیید نرسید)

  اگر من جای رئیس جمهور بودم!

  شاید شایسته باشد رئیس جمهور محترم، چند قلم از پیشنهادات زیر را نیز در برنامه عیدانه خود بگنجاند تا آورده بیشتری برای نظام مدیریت کشور در بر داشته باشد:

  ۱- بازدید از کمپ های استقرار مسافران نوروزی و اطلاع از گرفتاری های پیش آمده، به خاطر بارندگی های نوروزی و آماده نبودن زیرساخت های گردشگری، به ویژه تنگنای سفرهای داخلی برای اقشار متوسط مردم که ناچارند در چادرهای مسافرتی گوشه پارک ها بخوابند.

  ۲- حضور در وزارت کشور و صحبت با خیل کثیر ثبت نام کننده در انتخابات شوراها؛ اطلاع از دلایل و دغدغه های این همه آدم که برای حل مشکلات کشور، احساس تکلیف کرده اند، برای سیاستمداران مفید است. (تا پایان ششمین روز، ۷ هزار نفر برای انتخابات شوراهای استان تهران ثبت نام کرده اند!)

  ۳- حضور در یکی از سینماها و گفتگو با مردمی که به دنبال تفریحات فرهنگی هستند؛ و رصد اثرات کاهش درآمد در لاغر شدن سبد خرید فرهنگی (فیلم های نوروزی امسال در طول هفت روز نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش فروش ۳۰۰ میلیون تومانی مواجه شده است!)

  ۴- حضور در صحنه تصادف زنجیره ای آزادراه مشهد نیشابور، که گواه وضعیت وخیم محورهای مواصلاتی کشور و عقب ماندگی شدید در این بخش است. شنیدن سوز دل و گلایه مندی های مردم حادثه دیده، برای حکومت مردان، واجب عینی است. (در این حادثه بیش از ۵۰ نفر زخمی شده اند)

  ۵- حضور در چند کارگاه تولیدی کوچک که ناچارند به خاطر امرار معاش ناچیز خود، کارگران را بدون هیچ استراحت، حتی در روز عید، پای دستگاه های تولیدی نگه دارند.

  ۶- حضور در بیت برخی شهدا و ایثارگران که این روزها، فقر و تنگنای معیشتی شان بیشتر به چشم می آید.

  ۷- حضور در یکی از میادین میوه و تره بار و اطلاع گیری از قیمت گزاف کالاها؛ که فشار اقتصادی شب عید را بر دوش و روان مردم، دو چندان ساخته است.

  ۸- حضور در یکی از اورژانس های بیمارستانی و مشاهده تلاش شبانه روزی کادر پزشکی و اطلاع میدانی از گستردگی فاجعه ناشی از تلفات نوروزی جاده های کشور (۱۴۵ کشته و ۲۹۵۰ زخمی در ۵ روز نخست سال!)

  ۹- حضور در یکی از مرزبانی های نیروی انتظامی چسبیده به مرزهای کشور و مشاهده مجاهدت جوانان این مرز و بوم

  ۱۰- حضور در خانه اولین شهید مدافع حرم سال ۹۶ (سعید خواجه صالحانی، متولد ۶۸ و ساکن پاکدشت، جمعه ۴ فروردین در نبرد با تکفیری‌ها در سوریه به شهادت رسیده است.)

  ۱۱- حضور در میان کاروان های راهیان نور؛ و گپ و گفت با خیل میلیونی زائران دفاع مقدس و اطلاع از روحیه متن مردم و دلدادگی ایشان به مسیر جهاد و شهادت.

  منبع:جهان نیوز

   

  برچسب ها :

  نظرات