آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ , Sunday 19 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68543
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۴
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  تهیه کننده یکی از قدیمی‌ترین برنامه‌های نجومی دنیا درباره برنامه «کاروانسرا» با مولفه‌ گردشگری سفر گفت:متاسفانه امروزه سفر فقط به معنای رسیدن به مقصد شده است و در این برنامه هدفمان پرداختن به جزئیات سفر در قالب سفرنامه‌خوانی و رواج سفرنامه‌نویسی است.

  «کاروانسرا» شما را سوار ماشین زمان می‌کند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال،

  در تشریح برنامه «کاروانسرا»که در ایام تعطیلات نوروز از شبکه آموزش پخش می‌شود، اظهار داشت: این برنامه به نوعی ارائه یک کالای دور افتاده از نگاه مخاطبین تلویزیونی است و هدف آن نیز احیای سفرنامه‌نویسی و سفرنامه خوانی است.

  خواندن سفرنامه‌های متعدد به صورت یک ماشین زمان

  وی ادامه داد: به هر حال مردم ایام عید نوروز را با سفر می‌شناسند و چه بهتر که افراد در این ایام به نوعی با خواندن سفرنامه‌های متعدد به صورت یک ماشین زمان به سفرهایی بروند که از دوران بسیار دور از جمله عهد صفوی و قاجار برایمان باقی‌مانده است و به نوعی مردم با خواندن سفرنامه‌ها از تجربه سال‌های دور مسافران و گردشگران بهره‌مند خواهند شد.

  سفرنامه‌خوانی و رواج سفرنامه‌نویسی با معرفی سفرنامه‌ها

  تهیه کننده برنامه «کاروانسرا» تصریح کرد: متاسفانه امروز سفر کردن فقط به معنای رسیدن به مقصد شده است و در زندگی سست کنونی جزئیات سفر نادیده گرفته می‌شود و فقط مقصد مهم شده است، در حالیکه ما در برنامه «کاروانسرا» مهمترین هدفمان پرداختن به جزئیات سفرها در قالب سفرنامه‌خوانی و همچنین رواج سفرنامه‌نویسی است، که با این هدف، هدف دوم را نیز که معرفی کتاب‌های سفرنامه‌ها است را نیز دنبال می‌کنیم.

  متوجه گنج عظیمی از محتوای برنامه‌های سفرنامه‌ها شدیم

  صفاریان‌پور با بیان اینکه برنامه کاروانسرا در ۱۲ قسمت در قالب سری اول ضبط و در ایام نوروز پخش خواهد شد، درباره ادامه این برنامه عنوان کرد: سری اول را خیلی با عجله شروع کردیم و وقتی جلو پیش‌ رفتیم متوجه گنج عظیمی از محتوای برنامه‌های سفرنامه‌ها شدیم و امیدوارم این برنامه را پس از ایام نوروز نیز بتوانیم تولید کنیم.

  پرداختن به جزئیات فضاهای متفاوت سفر در سفرنامه‌ها

  وی با بیان اینکه متعاقباً با فرا رسیدن ایام نوروز برنامه‌های متعددی گردشگری ساخته می‌شود که بسیار هم درگذشته ساخته شده است، نسبت به روش تولید برنامه «کاروانسرا» گریزی زد و گفت: در ساخت برنامه «کاروانسرا» هدف آن بود که بتوانیم متفاوت از برنامه‌های گذشته حوزه گردشگری مخاطبین را با فضاهای متفاوت سفر به خصوص در زمینه سفرنامه‌نویسی و پرداختن به جزئیات آشنا کنیم.

  برنامه‌ تاریخی به مانند برنامه علمی خردورزی مخاطب را بالا می‌برد

  این تهیه کننده برنامه‌های علمی تلویزیون درباره جنس برنامه «کاروانسرا» که متفاوت از برنامه‌های علمی گذشته او و برادرش است، پاسخ داد: بنده این برنامه را متفاوت از برنامه‌های علمی نمی‌دانم، زیرا همانطور که برنامه‌های علمی در راستای ترویج خردورزی تولید می‌شود برنامه‌هایی چون «کاروانسرا» نیز با مولفه‌های تاریخی همان هدف ترویج خردورزی را برای مخاطبین دنبال می‌کند.

  برچسب ها :

  نظرات