آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ , Saturday 18 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68481
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ فروردین, ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  برخی استانهای جنوبی کشور در ایام نوروز دچار سیل و آبگرفتگی شدند که نجاتگران هلال احمر به آنان امدادرسانی کردند.

  نوروز جنوبی‌ها با سین سیل

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال،

  مرتضی سلیمی- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با تشریح خدمت‌رسانی در طرح ملی امداد و نجات نوروز ۹۶، از ۲۵ اسفند ۹۵ تا ساعت ۶ صبح  ۶ فروردین ۹۶، اظهار داشت: مردان خستگی‌ناپذیر هلال‌احمر در ۲ هزار و ۵۸۴ ماموریت امدادی خدمات لازم را به ۴۶ هزار و ۸۰۰ تن از هموطنان ارائه کرده و ۲ هزار و ۳ تن هموطنان را از حوادث نجات دادند.

  سلیمی با تشریح خدمات امدادگران در ۱۱ روزه اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروز ۹۶ هلال‌احمر، اظهار کرد: امدادگران هلال‌احمر در مجموع در ۲ هزار و ۵۸۴  ماموریت امدادی، خدمات لازم را ارئه کردند که در این میان یک‌هزار و ۱۷۱ ماموریت شامل ۴۵ درصد از ماموریت‌های امداد و نجات؛ ترافیکی بوده است.

  رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به امدادرسانی به ۴۶ هزار و ۸۰۰ تن  از هموطنان در ۱۱ روز اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی، افزود: بر این اساس ۲هزار و ۳  تن از حوادث نجات داده شده و یک‌هزار و ۲۵۴ تن  نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

  سلیمی با اشاره به ارائه خدمات درمان سرپایی به ۱۰ هزار و ۸۰ تن از هموطنان، عنوان کرد: در این زمینه ۱۶ هزار و ۵۷۲ تن از هموطنان از خدمات اسکان اضطراری و ۱۱ هزار و ۸۶۰ مسافر نوروزی از اسکان موقت بهره برده و ۲۵۷ مورد عملیات رهاسازی از جمله رهاسازی ۴۸۳ مصدوم در سوانح ترافیکی انجام شده است.

  آمادگی و تعامل بین سازمانی خوب در استان‌ها

  رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمرضمن بازدید از پایگاه امداد و نجات بین شهری شهید کریمیان کاشان در مسیر اصفهان، گفت: بازدید از پایگاه‌های امدادی استان و ایجاد انگیزه و نشاط بیشتر در میان امدادگران و نجاتگران از اهداف اصلی سفر به اصفهان است.

  وی با اشاره به اینکه آمادگی مناسب و خوب و تعامل بین‌سازمانی خوبی در استان‌ها برای خدمت به هموطنان وجود دارد، تصریح کرد: به علاوه مقرر شده است تا از پایگاه‌های استان یزد بازدید کرده و در دیدار با استاندار یزد پیرامون افزایش همکاری به منظور تکمیل پایگاه امداد هوایی استان تعاملات لازم انجام شود.

  اسکان اضطراری یک‌هزار و ۵۴۰ متاثر در سیل بوشهر

  حسین درویشی – مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر بوشهربا اشاره به اینکه از ۴ تا ۵ فروردین ۳ شهرستان بوشهر، دشتی و دیر در استان بوشهر درگیر سیل و آب‌گرفتگی بوده است، گفت: بر این اساس خدمات امدادی لازم در ۷ شهر و روستا  ارائه شده و یک‌هزار ۶۵۰ تن از خدمات امدادی لازم بهره بردند.

  وی با اشاره به اسکان اضطراری یک‌هزار و ۵۴۰ متاثر از سیل و آب‌گرفتگی در استان بوشهر، گفت: ۱۱ تیم امدادی شامل ۷۰ امدادگر و نجاتگر خدمات لازم را به هموطنان ارائه کرده و در این زمینه ۱۶ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده و ۲۰ دستگاه چادر، ۲۰۰ تخته پتو، ۵۰۰ قوطی کنسرو میان متاثران توزیع شده است.

  تخلیه آب از ۲۵ واحد مسکونی و امدادرسانی به ۵۹۸ متاثر از سیل در ۱۰ شهر و روستای استان فارس

  همچنین فیض الله جعفری – مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر فارسبا اشاره به اینکه از ۵ تا ۶ فروردین ۹ شهرستان خرامه، داراب، فراشبند، فسا، فیروزآباد، قیروکارزین، لامرد، ممسنی و نی‌ریز در استان خوزستان درگیر سیل و آب‌گرفتگی بوده است، گفت: بر این اساس خدمات امدادی لازم در ۱۰ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین ارائه شده و ۵۹۸ تن از خدمات امدادی لازم بهره بردند.

  وی با اشاره به اسکان اضطراری ۱۰ متاثر از سیل و آب‌گرفتگی در استان فارس، گفت: ۲۲ تیم امدادی شامل ۱۳۰ امدادگر و نجاتگر خدمات لازم را به هموطنان ارائه کرده و در این زمینه تخلیه آب از ۲۵ واحد مسکونی انجام و  ۲۱۸ قوطی کنسرو میان متاثران توزیع شده است.

  از اسکان اضطراری یک‌هزار و ۲۱۰ متاثر تا توزیع بیش از ۲ هزار واحد اقلام زیستی میان متاثران

  همچنین علی خدادادی – مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با اشاره به اینکه از ۴ تا ۵ فروردین ۱۰ شهرستان آبادان، آغاجاری، اندیمشک، باغ ملک، بندرماهشهر، بهبهان، خرمشهر، رامهرمز، شادگان و یزد در استان خوزستان درگیر سیل و آب‌گرفتگی بوده است، گفت: بر این اساس خدمات امدادی لازم در ۲۹  شهر، روستا و مناطق عشایرنشین ارائه شده و یک‌هزار ۸۷۷ تن از خدمات امدادی لازم بهره بردند.

  وی با اشاره به اسکان اضطراری یک‌هزار و ۲۱۰ متاثر از سیل و آب‌گرفتگی در استان خوزستان، گفت: ۲۰ تیم امدادی شامل ۱۰۳ امدادگر و نجاتگر خدمات لازم را به هموطنان ارائه کرده و در این زمینه ۲۰ دستگاه چادر، ۳۵۰ تخته پتو، یک‌هزار و ۲۸۰ قوطی کنسرو و ۹۵۰ قرص نان میان متاثران توزیع شده است.

  امدادرسانی به ۵۵۵ متاثر از سیل در استان هرمزگان و اسکان اضطراری ۳۴۰ تن/ توزیع ۲۷ دستگاه چادر و ۳۶۵ تخته پتو میان متاثران

  همچنین علی اعمی برنطین – مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر هرمزگان با اشاره به اینکه از ۴ تا ۶ فروردین؛ ۴ شهرستان بندرعباس، بندرلنگه، قشم و میناب در استان هرمزگان درگیر سیل و آب‌گرفتگی بوده است، گفت: بر این اساس خدمات امدادی لازم در ۱۰ شهر و  روستا ارائه شده و ۵۵۵ تن از خدمات امدادی لازم بهره بردند.

  وی با اشاره به اسکان اضطراری ۳۴۰ متاثر از سیل و آب‌گرفتگی در استان هرمزگان، گفت: ۱۸ تیم امدادی شامل ۷۲ امدادگر و نجاتگر خدمات لازم را به هموطنان ارائه کرده و در این زمینه ۲۷ دستگاه چادر، ۳۶۵ تخته پتو میان متاثران توزیع شده است.

  تسنیم

  برچسب ها :

  نظرات