آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ , Thursday 23 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 68372
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از اقامت 4 میلیون 571 هزار و 916 نفر در استان از آغاز طرح نوروزی تاکنون خبر داد.

  اقامت بیش از ۴٫۵ میلیون مسافر طی ۹ روز در مازندران/ معدوم‌سازی ۴ تن موادغذایی فاسد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال، دلاور بزرگ‌نیا بعد از ظهر امروز در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در جمع خبرنگاران اظهار کرد : از آغاز طرح نوروزی تاکنون ۴ میلیون ۵۷۱ هزار و ۹۱۶ نفر در استان اقامت داشتند.

  وی با بیان اینکه طی ۹ روز اخیر ۲ هزار و ۲۹۷ بازدید از واحدهای اقامتی، پذیرایی، دفاتر، صنوف عرضه مواد غذایی، مراکز بهداشتی درمانی و حمل و نقل صورت گرفته است، افزود: ۱۰۱ مورد تشویق از تأسیسات گردشگری، اقامتی، پذیرایی، دفاتر مسافرتی و صنوف عرضه مواد غذایی انجام شد.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: ۹۲ مورد تذکر و اخطار کتبی به تأسیسات گردشگری، اقامتی، پذیرایی، دفاتر مسافرتی و صنوف عرضه مواد غذایی داده شد.

  این مسؤول با بیان اینکه ۴ هزار و ۲۸۸ کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف و معدوم‌سازی شد، افزود: ۵ هزار ۱۰۶ مورد نظارت بر مراکز تهیه و توزیع اماکن عمومی صورت گرفته است.

  بزرگ‌نیا تعداد اخطاریه بهداشتی برای صنوف را ۱۴۳ مورد عنوان کرد و ادامه داد: در ۹ روز اخیر ۱۹ مورد اماکن بهداشتی در استان تعطیل شد.

  وی با اشاره به اینکه طی این مدت ۵ هزار و ۳۰۹ گردشگر از موزه‌های استان بازدید کردند، اضافه کرد: ۲ هزار و ۴۳۵ نفر از اماکن تاریخی فرهنگی استان بازدید کردند.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران خاطرنشان کرد: ۹ هزار و ۷۸۰ مورد گشت انتظامی، راهور، پلیس‌راه و همیاران پلیس در سطح استان انجام شد و ۳۰۴ مورد گشت کنترل نظارتی استان‌ها و شهرستان‌ها انجام شد.

  این مسؤول تعداد مأموریت‌های انجام شده هلال احمر را ۱۵۳ مورد اعلام کرد و افزود: در این مدت ۵۸ مورد امداد‌رسانی به تصادفات توسط جمعیت هلال احمر استان انجام شد.

  بزرگ‌نیا با بیان اینکه به ۶۱۸ مصدوم عملیات امداد‌رسانی انجام شد، اظهار کرد: ۵۸۸ نفر به صورت سرپایی در پایگاه‌های هلال احمر امداد‌رسانی شدند.

  وی تعداد گردشگران و بازدیدکنندگان از روستاها را ۴۴۰ هزار و ۸۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: از آغاز طرح نوروزی تاکنون ۸۲۴ هزار و ۸۰۰ نفر در روستاهای استان اقامت کردند.

   

   

  فارس

  برچسب ها :

  نظرات