آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 21 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63177
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ آبان, ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد :

  رمز ماندگاری انقلاب فریب نخوردن وعده های نخ نمای آمریکا است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدداود موسوی ظهر امروز در خطبه‎های نماز جمعه با توجه به سالروز شهادت امام سجاد (ع) به بیان تحلیلی از خطبه این امام در مسجد شام و نقش آن امام همام در ماندگاری نهضت حسینی و پیام عاشورا برای نمازگزاران پرداخت.

   

  وی با توجه به در پیش بودن روز ۱۳ آبان و مناسبت‎های این روز از جمله تبعید حضرت امام (ره) و روز دانش‌آموز، گفت: سازمان‎های مسؤول در آموزش و پرورش باید مسؤولیت خود را در این رابطه بدانند چون سرمایه‌گذاری در نسل دانش‌آموزان سلامت نسل‎های آینده و پیشرفت همه‌جانبه کشور را موجب می‎شود.

   

  امام جمعه محمودآباد درباره تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی مبارزه با استکبار، افزود: باید این نکته را یادآور شوم که ملت بزرگ ایران برای اقتدار و استقلال ملی در دو سده گذشته و به‌ویژه از زمان مشروطیت به بعد تحرکات جدی از خود نشان داده و پیشتاز این مبارزات علمای طراز اول کشور بودند.

   

  موسوی تصریح کرد: نقطه اوج این مبارزات از سال ۱۳۴۲ آغاز و با پیروزی انقلاب اسلامی به اوج خود رسیده و صف‌آرائی مقابل استکبار جهانی به شرایط ویژه‎ای رسید و امام بزرگوار مستقیماً آمریکا را مورد هدف قرار دادند.

   

  وی ادامه داد: اوج عصبانیت و نارضایتی ملت ایران در ۱۳ آبان با تسخیر لانه جاسوسی به وضع ویژه‎ای رسیده و سند رسوایی آمریکایی‎ها با کشف اسناد لانه جاسوسی بیش از گذشته برملا شد و از آن تاریخ تا امروز مقابله آمریکا علیه ایران و ایستادگی ملت بزرگ ایران روز به روز برجسته‌تر شده است.

   

  امام جمعه محمودآباد یادآور شد: خوی استکباری آمریکا در کل جهان و در منطقه موجبات بدبختی ملت‎ها و تحمیل جنگ‎ها و تربیت تروریست‎ها شد و برای استمرار خط امام چاره‎ای جز مقابله با توطئه‎های آمریکا وجود نداشته و رمز ماندگاری انقلاب و ملت ما به ایستادگی و افشاگری هرگونه وادادگی و فریب نخوردن وعده‎های نخ‌نمای آمریکا بستگی دارد.

   

  موسوی درباره نحوه ایستادگی و روش مقابله با آمریکا، بیان کرد: باید با تمام ظرفیت روحیه جهاد و ایستادگی و مقاومت را محکم و هرگونه خط سازش با استکبار جهانی را از ریشه بخشکانند چون طومار توطئه‎ها و فتنه‎های اردوگاه غرب به‌ویژه دولت‎های جبار حاکم بر آمریکا از حد و اندازه گذشته و تطهیر دست خونین آمریکایی‎ها تحت هیچ شرایطی انجام نمی‎شود.

   

  وی افزود: جبهه حق‌گویی و حق‌طلبی ملت ایران همواره با مخالفت و عناد آمریکایی‎ها مواجه و در مقطع فعلی نیز جریان تکفیری تروریستی و صهیونیستی در منطقه با حمایت آمریکا و هم‎دستان آنها جریان یافته و جبهه مقاومت علیه سلطه صهیونیست‎ها، آمریکایی‎ها و وهابی‎ها نیز با فشار آمریکا قرار دارد.

   

  امام جمعه محمودآباد ادامه داد: این خط مقابله سرسختانه تنها با مقاومت ملت‎ها و مبارزان منطقه و با حمایت و هدایتگری ایران و کشورهای حامی مقاومت استمرار داشته و طبق وعده الهی ان‌شاالله به پیروزی جبهه حق و نابودی آمریکا می‎انجامد.

   

  موسوی درباره روز نوجوان و بسیج دانش‌آموزی، بیان کرد: این روز سالروز شهادت رهبر کوچک و بسیجی عاشق امام، محمدحسین فهمیده است که به این نام نامگذاری شده است.

   

  وی ادامه داد: یکی از ارکان پایه‎ای نسلی در تداوم جامعه‎ای بانشاط و سالم بدنه نوجوان جامعه که عموماً در مدارس مشغول به تحصیل هستند قطعاً توجه به این مجموعه موجب استحکام زیرساخت‎های فرهنگی و معنوی جامعه است.

   

  امام جمعه محمودآباد اضافه کرد: این نسل که در دوران دفاع مقدس از خود اسوه‎هایی به‌جا گذاشته که می‎تواند الگوی همه‌جانبه در تداوم این نسل‎ها باشد و شهید فهمیده یکی از این سرآمدان این مجموعه بوده که به‌عنوان یک قهرمان ملی ایثار و مقاومت بر تارک نسل دانش‌آموزی کشور درخشید.

   

  موسوی درباره لزوم جامعه به داشتن تفکر بسیجی، اظهار کرد: نامگذاری این مناسبت به‌عنوان روز بسیج دانش‌آموزی خود موضوعیت معناداری پیدا کرده که جامعه اسلامی نیاز به تفکر بسیجی به‌عنوان یک ضرورت را باید از نوجوانان شروع کرده که امروز سازمان بسیج دانش‌آموزی پایه‌گذار سایر سازمان‎های بسیج در ارکان مأموریتی سپاه است.

   

  وی درباره زیارت اربعین حسینی و این شور چند میلیونی شیعیان، گفت: زیارت اربعین این سنت حسنه به‌جامانده از روش و منش ائمه بزرگوار ماست که الحمدلله چند سالی بعد از سقوط صدام دوباره به یک رستاخیزی از دلدادگی تبدیل شده و هر ساله مشتاقان زیادی از سراسر دنیا و مازندران دیار علویان خود را برای راهپیمایی بزرگ چند ده میلیونی آماده می‎کنند.

   

  امام جمعه محمودآباد درباره کمک به زائران پیاده‌روی اربعین و پاداش این کار نزد خداوند تصریح کرد: عزیزان تا آنجا که می‎توانید خودتان یا کسانی که از نظر جسمی نمی‎توانند نائب تعیین کنند و حتی اگر نتوانستید با کمک‌های خود این حرکت الهی را پشتیبانی کنید.

   

  موسوی در پایان گفت: امسال به برکت لطف سیدالشهدا (ع) جوانان خوب محمودآبادی یکی از موکب‎های بین راه نجف تا کربلا را به‌نام این شهرستان ثبت کردند تا با کمک شما مؤمنان از راهپیمایان بزرگ اربعین پذیرایی کنند و از این پس موکب ۷۷۷ به‌نام محمودآباد در مسیر کربلا آماده دریافت نذورات و کمک‌های مردم شهرستان محمودآباد است تا در این امر الهی سهیم باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات