آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 28 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63168
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آبان, ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  دبیر همایش سراسری پزشکی هسته‌ای کشور:

  ۱۷۰ مقاله به دبیرخانه همایش بیستم پزشکی هسته‌ای ارسال شد/ فعالیت ۸ مرکز پزشکی هسته‌ای در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ غلامعلی یوسفی در حاشیه بیستمین همایش سراسری پزشکی هسته‌ای در مازندران در مجمتع نفت محمودآباد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بیستمین همایش سالیانه پزشکی هسته‌ای در مازندران با حضور اساتید و صاحب‌نظران این رشته و نیز حضور ۳۵۰ فوق تخصص پزشکی هسته‌ای به‌مدت سه روز در مازندران فعالیتش را آغاز کرد.
  وی تصریح کرد: در این همایش آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی ارائه می‎شود.
  دبیر اجرایی کنگره بیستمین همایش سالانه پزشکی هسته‌ای خاطرنشان کرد: در این همایش ۱۷۰ مقاله وصول شد که ۷۰ مقاله به‌صورت سخنرانی و ۱۰۰ مقاله به‌صورت پوستر ارائه می‎شود.
  این مسؤول هدف از برگزاری این همایش را ارائه جدیدترین روش تحقیقی در پزشکی هسته‌ای اعلام کرد و گفت: دستاوردهای نهایی در این همایش توسط پزشکان و اساتید ارائه می‏‌شود.
  یوسفی با اشاره به حضور پزشکان غیر متخصص پزشکی هسته‌ای در این همایش اظهار کرد: حدود ۳۰۰ پزشک به صورت حضوری ثبت‌نام و در این همایش سه روزه شرکت می‌کنند.
  وی با اعلام اینکه طبق برنامه زمان‌بندی این همایش اساتید قلب، مغز و اطفال در سه روز متفاوت در این همایش حضور می‎یابند، اضافه کرد: این همایش مورد توجه اساتید دانشگاه‌های بزرگ کشور قرار گرفت.
  دبیر اجرایی بیستمین همایش سالانه پزشکی هسته‌ای بیان کرد: پزشکی هسته‌ای پلن درمانی را تعریف می‎کند و تصمیم‌گیری روش درمانی برای بیماری‌های سرطانی دارد.
  یوسفی افزود: یکی از موارد جدی که در این همایش مدنظر قرار دارد، موضوع پیشرفت پت اسکن‌ که باعث پیشرفت عظیم در تشخیص به موقع بیماری سرطان است.
  وی با بیان اینکه پزشکی هسته‌ای برای تصمیم‌گیری روش‌های درمانی انواع بیماری‌ها از جمله سرطان بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: در مازندران ۱۰ متخصص پزشکی هسته‌ای و هشت مرکز پزشکی هسته‌ای وجود دارد که آمار مناسبی است.
  دبیر اجرای بیستمین همایش سراسری پزشکی هسته‌ای در پایان گفت: در این همایش روسای نظام پزشکی، شبکه بهداشت و درمان و سازمان‌های بیمه‌گر سراسر مازندران نیز حضور دارند.

  برچسب ها :

  نظرات