آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ , Wednesday 19 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63167
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آبان, ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس انجمن پزشکی هسته‌ای ایران:

  ۳ مرکز پت اسکن در کشور وجود دارد/ رتبه نخست منطقه در مراکز پزشکی هسته‌ای را داریم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال / محسن ساغری در بیستمین همایش سالانه پزشکی هسته‌ای ایران در مجتمع نفت محمودآباد گفت: خوشبختانه امروز در کشورمان سه مرکز پت اسکن وجود دارد که تا پیش از آن بیماران نیازمند به پت اسکن در خارج از درمان از این مهم بهره‌مند می‌شدند.

  وی ابراز کرد: امیدواریم این تعداد به زودی افزایش پیدا کند تا بیماران رنج سفر و هزینه‌های بالای اقتصادی را متحمل نشوند.

   رئیس انجمن پزشکی هسته‌ای ایران با اشاره به نقش مؤثر پزشکی هسته‌ای در کمک به تصمیم‌گیری روش‌های درمانی مناسب بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرطان‌ها بیان داشت: برنامه‌ریزی برای معرفی بیشتر این رشته از پزشکی در دستور کار قرار گیرد.

  ساغری تصریح کرد: ابزارهای مورد نیاز برای توسعه دانش پزشکی هسته‌ای در کشور وجود دارد و مطالعات مناسبی همزمان با تولید ابزارها در کشور انجام شد.

  وی با بیان اینکه تا قبل از سال ۱۳۷۰ ایران وارد‌ کننده لوازم پزشکی هسته‌ای بود، اظهار کرد: از سال ۷۰ به بعد سازمان انرژی اتمی اقدام به تولید پرتو داروها و کیت‌های تشخیصی کرد.

  این مسؤول ادامه داد: در سال‌های اخیر پرتو داروهای که در اروپا وجود ندارد در کشور ما تولید می‌شود و ایران جزو معدود کشورهای تولیدکننده پرتو داروها است.

  ساغری خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای تهیه مولیبدم که از روسیه وارد می‌شود در برنامه کاری قرار گیرد و از سازمان انرژی اتمی درخواست کردیم که نسبت به تولید مولیبدم اقدام کند.

  وی یادآور شد: در صورت ساخت مولیبدم امکان تأمین نیازمندی‌های کشورهای همسایه از کشور نیز فراهم می‌شود.

  رئیس انجمن پزشکی هسته‌ای ایران با بیان اینکه  فعالیت پزشکی هسته‌ای مصداق استفاده از انرژی صلح‌آمیز است٬ ادامه داد: پس از برجام محدودیت‌ها برداشته شد ولی شیطنت‌ها وجود دارد.

  ساغری درباره تعداد مراکز پزشکی هسته‌ای در کشور، گفت: در حال حاضر ۱۶۰ مرکز پزشکی هسته‌ای و صدها تکنولوژیست در رده‌های کارگاهی مشغول کار هستند و از نظر تعداد نیروی انسانی و مراکز، رتبه نخست منطقه را در اختیار داریم.

   

  برچسب ها :

  نظرات