آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 28 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63108
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مهر, ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  تغییرات سیاسی و انتخاباتی دولت در سال پایانی قابل توجیه نیست/ وزیر بهداشت اظهارات خود را سریعا اصلاح کند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در خطبه‎های این هفته نماز جمعه شهرستان محمودآباد با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در جمع نخبگان کشور اظهار کرد: مواضع ایشان در این جمع کم‌نظیر حکایت از دقت‌نظر، اشرافیت و احاطه ایشان به دورنمای مسائل کشور و تحولات علمی در داخل، منطقه و جهان بوده است.
  وی افزود: اهمیت پیشرفت علمی کشور و جبران عقب‌ماندگی ده‌ها ساله کشور نقطه اوج دغدغه ایشان بوده و با برش‎های مختلف اجرایی نحوه عملیاتی کردن سرعت علمی کشور را مورد نظر قرار داده و با ابلاغ دغدغه‌های خود از مدیران مختلف خواستند نسبت به پیشرفت و توانمندی کشور عنایت لازم را داشته باشند.
  موسوی در ادامه فرمایشات رهبری اظهار کرد: هیچ یک از طرح‌های مهم علمی کشور نباید با رکود یا توقف مواجه شوند و باید مراقب شیطنت‎های دشمن در جلوگیری از جهش علمی و یا حذف نخبه‎های کشور توسط بیگانگان بود.
  خطیب جمعه محمودآباد درباره تغییرات و ترمیم کابینه دولت گفت: گمانه‌زنی‎ها درباره جابه‌جایی در کابینه در مقطع فعلی محقق شده و سه وزارتخانه مهم و دارای مسؤولیت‎های فراوان در معرض استعفا، وزرا و معرفی سرپرستان قرار گرفته است.
  وی ادامه داد: امید است گزینه‎های مورد انتخاب پس از رای اعتماد مجلس نسبت به ادامه قوت‌ها و رفع ضعف‌ها و نواقص اقدام جدی کنند.
  موسوی با توجه به شرایط کشور و مسائل داخلی و بین‌المللی امید است مسائل انتخاباتی و شائبه‎های سیاسی سبب این تغییرات و انتخاب گزینه و کاندیداهای تصدی این پست‌ها نباشد که کشور تحمل سیاسی کاری و سیاست بازی را در هر حد و اندازه‎ای در کمتر از یک سال پایانی این دولت ندارد.
  وی درباره اظهارات وزیر بهداشت درباره مسائل روانی جامعه گفت: جایگاه‎های حکومتی و صاحب منصبان در نظام باید بر اظهارات خود مراقبت داشته باشند متاسفانه از وزیری که همیشه مورد حمایت تریبون‎های نماز جمعه بوده و به درایت و عقلانیت مشهور است اظهارنظری بروز کرده که باید سریعا نسبت به اصلاح آن اقدام کند.
  وی افزود: آقای وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی در بیانات کم‌سابقه به مسائل روانی جامعه اشاره کرده و جایگاه‎های مذهبی را موجب روان‌پریشی دانسته است که باید به ایشان عرض شود مذهب و دین عامل انسجام و قوت و قدرت جامعه و آرام بخش فضای کشور بوده که شما حکومت‌گران به ریاست خود ادامه دهید.
  موسوی در این زمینه ادامه داد: ضروری است در مقطع فعلی و مسائل خاص کشور همگان محدوده وظایف و مواضع خود را شناخته و از طرح مسائل غیرکارشناسی و بدون تناسب با وظایف و تخصص‌شان خودداری کنند که اگر تریبون‌ها، مجالس و محافل دینی و مذهبی نبود این عظمت و قدرت بزرگ در جهان به نام نظام اسلامی مستقر نمی‌شد.
  خطیب جمعه محمودآباد درباره نبرد موصل تصریح کرد: جریان مبارزه با تروریست در عراق به نقطه اوج و بالندگی از قوت عمل یک کشور در مواجهه با یک بحران بزرگ تحمیل شده، رسیده و ارتش و نیروهای مردمی در یک منطقه به‌ نام موصل با ابتکار عمل به اجرای عملیات سرنوشت‌ساز پرداختند.
  وی تصریح کرد: فشردن گلوی تروریست‎های منطقه‎ای و مزدوران داخلی دست بسیاری از حامیان خارجی آنها را بر ملا کرده و طبل رسوایی آمریکا، انگلیس، ارتجاع عرب و ترکیه نواخته خواهد شد.
  امام جمعه محمودآباد خاطر نشان کرد: صدای عملیات موصل شکستن بند بند استخوان‌های تکفیری‎ها است و ابتکار عمل حشدالشعبی و دولت مرکزی عراق در محدوده دولت فدرال کردستان اقدامی استثنایی بوده و دست‌وپا زدن آمریکایی‎ها، وهابی‎ها و ترکیه حکایت از آثار بسیار جدی در قدرت عمل حاکمیت عراق و ایجاد اقتدار مناسب در این کشور خواهد شد.
  موسوی بیان کرد: تجربه موفق این آزادسازی که امید است به‌زودی محقق شود، خشت بنای یک انسجام و اتحاد قومی و مذهبی را در عراق بنا خواهد گذاشت و حضور یک عراق قدرتمند در منطقه و در همراهی با محور مقاومت از نتایج و آثار این نبرد سرنوشت‌ساز بوده و کارایی بیش از پیش نیروهای مردمی را برای توانمندی دولت مرکزی ظاهر خواهد کرد.
  امام جمعه شهرستان محمودآباد درباره مناظره کاندیدای ریاست جمهوری در آمریکا اظهار کرد: خیمه شب‌بازی انتخابات و مناظره‎های موهن و زشت دو کاندیدای آمریکا بار دیگر جاهلیت حاکم بر جهان و ابرقدرت مدعی اداره جهان را نشان داده است.
  وی افزود: واقعا جای تاسف است که بشریت شاهد سقوط اخلاق و ادب در سیاست‌مداران دنیا و شخص نخست یک ابرقدرت مدعی کدخدایی برجهان است؛ بد به حال مردم آمریکا که حاکمان آنها با سابقه زشت و بد با‌ پرده‌‎دری افعال آنها آبرویی برای آمریکا نگذاشتند.
  موسوی در پایان گفت: امید است این افتضاح انتخاباتی درسی برای حاکمان وابسته به آمریکا در دنیا باشد که کورکورانه به اجرای سیاست‎های آمریکا پرداخته و باید بدانند اتکاء به این حاکمان زشت‌کار سرانجامی جزء هلاکت ندارد.

  برچسب ها :

  نظرات