آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 28 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63037
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مهر, ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۲
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > اقتصادی > یادداشت مخاطبین
 •   

  گزارشی از یک تخلف؛

  وقتی تأیید ترازوی فروشگاهی پولی می شود/ اندر احوالات بازرسان متخلف اصناف

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ موضوع بازرسی از واحدهای صنفی در زمینه های مختلف از جمله اقدامات متولیان نظارت بازار است که همواره مورد توجه مردم بوده تا هیچ کسبه ای نتواند در سایه عدم نظارت و بازرسی در فروش و عرضه محصولات کم فروشی و یا گران فروشی و سایر موضوعات مرتبط داشته باشد.

  اما اگر مأموران بازرسی و نظارت نیز خود نظارت نشوند، قطعا منجر به برخی سوء استفاده ها و تخلفات می شود و دیگر مردم به موضوع نظارت به چشم خوبی نگاه نمی کنند.

  photo_2016-10-17_16-20-11

  صبح امروز به منظور نظارت بر ترازوهای فروش در مغازه ها و فروشگاه های شهرستان محمودآباد، جند نفر از بازرسان استان که تا این لحظه سازمان مرتبط با آن ها مشخص نشده است، به یکی از فروشگاه های عرضه مرغ و تخم مرغ شهرستان در خیابان آزادی محمودآباد رفتند که بر حسب تصادف، صاحب فروشگاه از هنرمندان متعهد و نام آشنای هنرهای تجسمی است.

  بر اساس گفته های ح-م صاحب این فروشگاه، بازرسان پس از بررسی ترازو و تأیید صحت آن تقاضای ۹ هزار تومان حق بازرسی کردند که با مخالفت صاحب فروشگاه مواجه شدند و این موضوع به مشاجره لفظی بین طرفین انجامید و نهایتا کسبه های اطراف موضوع را ختم به خیر کردند.

  به گفته صاحب متعهد این فروشگاه، وقتی قرار است تخلف اصناف به دست قانون سپرده شود، آنگاه اقدام قانونی و درست فروشگاه ها چرا باید شامل حق بازرسی شود در حالی که بازرسان اصناف حقوق بگیر دولت هستند.

  این کسبه بازار با اشاره به اینکه از مسئولان اصناف شهرستان در این خصوص سوال کردم و آن ها نیز دریافت حق بازرسی توسط مأموران استان را تخلف عنوان کردند، خاطرنشان کرد: متصدیان نظارت بر اصناف شهرستان نیز باید پیگیر این موضوع باشند تا سبب سوء استفاده برخی از مأموران متخلف نشود.

  با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی بازار و فعالیت متعهدانه بازاریان و کسبه علیرغم مشکلات متعدد صنفی، اداره کل صنعت، معدن و تجارت و اصناف مازندران باید به طور جدی پیگیر مشکلات کسبه ها باشد و در خصوص موضوع یادشده اقدام مناسبی انجام داده و از طریق رسانه ها به مردم اعلام کنند.

   

   

  photo_2016-10-17_16-20-37

   

  برچسب ها :

  نظرات