آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ , Wednesday 19 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 63004
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ مهر, ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۸
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  جنایت عربستان در یمن سقوط آل‌سعود را نزدیک کرد/ سکوت مرگبار مدعیان حقوق بشر شرم‌آور است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان محمودآباد با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان و تشکر بابت شرکت مردم در مراسم دهه نخست ماه محرم در خطبه نخست به بیان ابعاد شخصیتی و فضائل امام سجاد (ع) و کتاب مهم آن حضرت صحیفه سجادیه برای نمازگزاران پرداخت.

  امام جمعه محمودآباد در خطبه دوم با توجه به شرایط منطقه به ویژه سوریه و مانع‌تراشی‌های آمریکا گفت: به دلیل کارشکنی‌های پی‌درپی دولت آمریکا که همه به دلیل حمایت از گروه‌های تکفیری، تروریست‌ها و جبهه ‌النصره مانع خاموش شدن جنگ در این کشور اسلامی است و دولت روسیه در یک اعلان رسمی دولت آمریکا را مانع آتش‌بس در منطقه حلب سوریه خواند.

  وی افزود: از سوی دیگر شورای امنیت در کوچه بن‌بست سوریه گیر کرده و اگر این ادامه پیدا کند اگرچه به پیش روی نیروهای نظامی در حلب منجر شده و در روند آتش‌بس و پایان جنگ کمک کند مگر اینکه آمریکا بخواهد به طور رسمی با سوریه به جنگ وارد شود که در آن صورت منطقه ما وارد جنگ تمام عیار خواهد شد.

  خطیب جمعه محمودآباد درباره جنایات آل سعود در یمن اظهار کرد: سقوط آل سعود نزدیک‌تر می‎شود در حالی که مردم مظلوم یمن در یک مراسم ترحیم در تالاری اجتماع کرده بودند جنگنده‌های آل سعود با بمباران مردم غیرنظامی بار دیگر توحش مدرن خود را به نمایش گذاشتند.

  وی ادامه داد: در این جنایت آشکار بشری بیش از ۷۰۰ انسان بی‌گناه کشته و زخمی شده و جالب اینجاست که مجامع بین‌المللی و گروه‌های مدعی دفاع از حقوق بشر در این فاجعه هولناک انسانی سکوت مرگ گرفتند.

  موسوی گفت: اگر در یکی از کشورهای غربی حادثه‌ای کوچک رخ می‎داد فریاد وا انسانا و وا بشرا این مدعیان دروغین، گوش فلک را کر کرده بود.

  وی در ادامه درباره شخصیت اخلاقی و زحمات آیت‌الله مهدونی‌کنی برای انقلاب در سالروز درگذشت ایشان افزود: این شخصیت در کوران حوادث در حمایت از امام  آبدیده شده و بعد از امام همواره در خط ولایت و رهبری لحظه‌ای غافل نشد و او زاهد و پارسا و عالم و مجاهد بود که در فقاهت و علم و عالمانه عمل کردن ممتاز بود.

  وی گفت: این شخص همیشه عدالت را سرلوحه کار خود می‌کرده و اخلاق در سیاست را رعایت می‌کرد و در مسائل سیاسی صراحت همراه با صداقت را پیشه خود ساخته بود و فردی منصف و انقلابی که هیچ‌گاه به دنبال قدرت نبود.

   موسوی درباره فرا رسیدن روز ۲۴ مهر که به‌نام روز پیوند اولیاء و مربیان نامیده شد، اظهار کرد: اداره امور مدارس در آموزش و پرورش بر پیوندهایی استوار بود که جدی‌ترین و محوری‌ترین این پیوندها، پیوند اولیاء دانش‌آموزان و کارگزاران اولیاء و دبیران است.

  وی تصریح کرد: ایجاد رابطه منظم بین این دو محور اساسی می‎تواند با جلوگیری از تعارضات احتمالی نسبت به رشد محصلان در زمینه‎های ایمانی و اخلاقی و آموزشی و علمی اقدام و با برنامه‌ریزی مدرسه و خانواده همه ابزارهای لازم برای ترقی و پیشرفت فراهم و با جلوگیری از مشکلات افت تحصیلی و ترک تحصیل و فرار از خانواده در عدم دستیابی به پیشرفت‌های علمی به وصول تعالی و رشد علمی و اخلاقی اقدام شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات