آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ , Monday 19 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 60949
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه سرخ‌رود خطاب به مسئولان کشور:

  جایگاه مدیریت در جامعه به برکت خون شهدا است/ شهدا از ما طلبکارند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید محمود موسوی در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم مازندران در مهدیه سرخ‌رود شهرستان محمودآباد با اشاره به رشادت‌های شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و به ویژه شهدای مدافح حرم استان اظهار کرد: با نگاهی به وصیت‌نامه‌های شهدای مدافع حرم به خوبی در می‌یابیم که این شهدای عزیز همواره در مسیر حق تعالی بودند و اهل بیت پیامبر را به درستی شناختند.

  وی با تأکید بر اینکه ما نیز تلاش کنیم تا در این مسیر قدم برداریم، افزود: راه رسیدن به سعادت همانا قدم گذاشتن در راه صالحان روی زمین یعنی شهدا است.

  امام جمعه سرخ‌رود خاطرنشان کرد: باید دوستی خود را با قرآن و اهل بیت(ع) همچون شهدای سرافراز ایران اسلامی گره زده و از شرکت در این محافل و یادآوری شهدا فرصتی برای خود ایجاد کنیم.

  موسوی آملی ماندگاری دین و جایگاه رفیع امروز اسلام را مرهون ریخته شدن خون‌های پاک شهدا عنوان کرد و گفت: باید بدانیم شهدا از ما چه طلب می‌کنند و ادامه دهنده راه آن‌ها باشیم.

  این مسئول با یادآوری شهادت جانسوز امام جعفرصادق(ع) تصریح کرد: آن امام بزرگوار سه نصحیت بزرگ محبت و دوست داشتن، وفای به عهد و صله ارحام را به ما تأکید داشتند و ضروری است تا مسئولان و مردم این نصایح ائمه اطهار(ع) را چراغ راه خود قرار دهند.

  وی در بخش پایانی صحبت‌های خود به اهمیت و جایگاه نماز در دین اسلام پرداخت و بیان داشت: شیعه را باید با نماز اول وقت آن شناخت و خصوصیاتی همچون حفظ اسرار، رسیدگی به کارهای مردم از جمله ویژگی‌های انسان مؤمن است.

  موسوی آملی اضافه کرد: مسئولان اگر می‌خواهند در مسیر ائمه اطهار(س) قدم بردارند، باید به امورات مردم رسیدگی کنند و بدانند که این جایگاه به برکت خون شهدا و ایثارگران انقلاب به دست آمده است.


  نظرات