آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ , Wednesday 14 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 60705
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  فرمانده سپاه کربلای مازندران:

  احساس جنگ اقتصادی دشمن در جامعه نهادینه شود/ برداشتن قانون‌های دست و پاگیر در ایجاد اشتغال ضروری است/ بلدرچین محصول مورد حمایت در محمودآباد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ نشست قرارگاه جهاد اقتصادی در راستای تحقق شعار امسال مقام معظم رهبری با حضور فرمانده سپاه کربلای مازندران و هیئت همراه و همچنین مسئولان شهرستانی از جمله ائمه جمعه محمودآباد و سرخ‌رود و فرماندار شهرستان در سپاه ناحیه برگزار شد.

  سردار محمدحسین بابایی با اشاره به رسالت سپاه در پاسداری از انقلاب اسلامی در همه ابعاد گفت: هر زمان اعلام جنگ می‌شود قاعدتا سپاه موظف به ورود جدی هستیم.

  وی افزود: بنا به دستور رهبری در اولین روز سال در مشهد مقدس مبنی بر جنگ اقتصادی دنیا در مقابل ایران، سپاه پاسداران وظیفه خود را در این زمینه پررنگ‌تر دید.

  فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه هنوز احساس جنگ در بین مردم وجود ندارد، خاطرنشان کرد: بسیج مستضعفین راهبرد خود را تأمین امنیت غذایی بر اساس منویات رهبری تلقی کرد و باید این موضوع مهم در جامعه نهادینه شود.

  بابایی اظهار کرد: پس از چهارسال از ورود بسیج در عرصه اقتصاد مقاومتی، کارگاه‌های مختلفی در این راستا در مناطق شهری و روستایی ایجاد شد و قدم‌های خوبی در این راستا برداشته شد.

  وی با بیان اینکه بر اساس رهنمودهای رهبری در جهت اقدام و عمل به جای حرف زدن این سپاه بود که قرارگاه جهاد اقتصادی را از پنجمین روز سال تشکیل داد، هرچند هیچ توجهی به این کار مهم از سوی مسئولان صورت نگرفت.

  فرمانده سپاه کربلای مازندران به معاونت‌های شکل گرفته در این قرارگاه اشاره کرد و افزود: اولین معاونت شکل گرفته در این قرارگاه معاونت فرهنگی است که به تبیین و تبلیغ موضوع اقتصاد مقاومتی در بین مردم به عنوان گفتمان رایج می‌پردازد چرا که مخاطبان اصلی این کار مردم هستند که بخش زیادی از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی را شامل می‌شوند.

  بابایی ترویج فرهنگ کار و تلاش، اصلاح الگوی مصرف، استفاده از محصولات داخلی، بهره مندی از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات از جمله تحصیل کرده‌هایی که فرصت اشتغال نداشته‌اند را مسائل مدنظر رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: در بحث گفتمان‌سازی مسئولان شهرستانی از جمله فرمانداران و شهرداران از ظرفیت تبلیغات شهری استفاده کنند.

  وی معاونت علمی و آموزشی را دومین معاونت قرارگاه جهاد اقتصادی دانست و اظهار کرد: در این معاونت از ظرفیت مراکز فنی و حرفه‌ای و دانشگاه‌های علمی کاربردی و تولیدکنندگان باسواد بسیجی که دانش خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهند، بهره‌مند می‌شویم و همچنین از فرصت فضای مجازی و اینترنت و اینترانت داخلی نیز استفاده می‌کنیم.

  این مسئول با اشاره به اینکه معاونت اجرایی به عنوان سومین معاونت این قرارگاه است، بیان داشت: این معاونت برعهده بسیج سازندگی است تا پروژه‌ها و اقدامات را به خوبی عملیاتی و فعال کند.

  بابایی معاونت پیگیری را چهارمین معاونت قرارگاه جهاد اقتصادی مازندران عنوان کرد و افزود: این معاونت به بسیج دانشجویی واگذار شد تا پیگیری‌های مناسب را انجام دهد.

  فرمانده سپاه کربلای مازندران خاطرنشان کرد: همه باید احساس جنگ داشته باشیم و با این نگاه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، قوانین دست و پاگیر توسط مسئولان از جمله نمایندگان مجلس و دولت رفع و همچنین از تحرکات افراد سودجو و رشوه‌گیر نیز جلوگیری شود.

  وی به شعار بسیج در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: بسیج با شعار” هرخانه یک کارخانه؛ هر ایرانی یک تولید کننده” با همان روحیه برگرفته از دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و پس از آن وارد میدان شده است تا رهنمود رهبری بر زمین نماند.

  بابایی اضافه کرد: در طی این چهارسال موضوع مطالعه طرح، پشتیبانی مالی توسط بانک مهر اقتصاد، ورود به صنایع تبدیلی و سامان بخشی به پراکندگی تولید و توجه به اقتصاد خرد در دستور کار بود تا بتوان به موضوع تولید داخلی اهمیت داد و از بنگاه‌های کوچک تولید در شهر و روستا حمایت کرد.

  این مسئول با اشاره به برگزاری جلسات مجمع بسیج شهرستان بیان داشت: این مجمع متشکل از نخبگان است که در کارگروه اقتصاد مقاومتی با مطالعه تمرکز شهرستان بر روی یک محصول به نتیجه برسند و آن را ارائه کنند.

  وی یادآور شد: بر اساس اعلام مجمع بسیج و سپاه ناحیه محمودآباد، محصول بلدرچین و بسته‌بندی تخم بلدرچین به عنوان محصول مدنظر شهرستان معرفی شد تا از سوی قرارگاه جهاد اقتصادی مورد حمایت قرار گیرد.

  بابایی در پایان اظهار کرد: حمایت همه جانبه از تولید در روستاها و شهرها با شعار بسیج و ایجاد اشتغال برای جوانان کشور و تحصیل کرده‌ها در دستور کار قرارگاه جهاد اقتصادی قرا دارد که این مهم نیازمند رفع گره‌های قانونی برای اشتغال‌زایی بیشتر است که امیدواریم مسئولان به این مسئله توجه جدی داشته باشند.


  نظرات