آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ , Thursday 15 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 60454
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران خبر داد

  شناسایی ۳۵۰ نقطه حادثه‌خیز در ساحل مازندران/ نجات ۱۲۰۴ غریق طی ۲ ماه

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مجتبی اکبری طی گفت‌وگویی از نجات یک‌هزار و ۲۰۴ نفر در دریای خزر توسط ناجیان غریق طی دو ماه گذشته خبر داد و اظهار کرد: ناجیان غریق مستقر در سواحل مازندران، موهبت زندگی را به نجات‌یافتگان امواج سهمگین خزر اهدا کردند که اشک شوق و لبخند رضایت خانواده‌های این هم‌وطنان، ثمره ارزشمند تلاش خستگی‌ناپذیر نجاتگران هلال احمر بوده است.

  وی با اشاره به اینکه اجرای طرح کاهش غریق در ساحل مازندران، مهم‌ترین برنامه عملیاتی جمعیت هلال احمر این استان در تابستان ۹۵ است، افزود: ارائه خدمات امدادی موردنیاز سرپایی به ۳ هزار و ۶۴ نفر از مراجعان به پایگاه‌ها و پست‌های ساحلی و انتقال ۵۲ مصدوم و غریق به مراکز درمانی از دیگر خدمات ارائه شده توسط هلال احمر در سواحل مازندران بوده است.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران تصریح کرد: از اول خرداد تاکنون بیش از ۴۹هزار نفر روز نجاتگر، امدادگر و ناجی غریق با به‌کارگیری ۴۸۶ دستگاه روز آمبولانس، یک‌هزار و ۸۱۸ دستگاه روز موتورسیکلت، ۱۶۳ فروند روز قایق نجات، ۲۳۵ فروند روز جت اسکی، ۲۰ دستگاه روز خودروی نجات آرگو و ۳۵ دستگاه روز خودروی پشتیبانی مشارکت داشتند.

  اکبری با بیان اینکه امسال با تدابیر اتخاذ شده از سوی استانداری مازندران، ۳۵۰ نقطه حادثه‌خیز که در سال‌های گذشته بیشترین غریق در این مناطق به وقوع پیوسته شناسایی شد، خاطرنشان کرد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر با مشارکت ناجیان غریق در این مناطق مستقر شدند تا مانع از تکرار هرگونه حادثه ناگوار شوند.

  وی در پایان گفت: درخواست ما از همه هم‌وطنان این است که برای حفظ جان خود به توصیه‌های امدادی توجه جدی داشته باشند و از حضور و شنا در مناطق حادثه‌خیز خودداری کنند.

  برچسب ها :

  نظرات