آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ , Sunday 18 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 60453
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  استاندار آستراخان روسیه مطرح کرد

  استقبال از ورود محصولات «کاله مازندران» به بازار آستراخان روسیه

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ الکساندر ژیلکین در نشست مشترک فعالان اقتصادی آستراخان روسیه و مازندران در بابلسر، اظهار کرد: آستراخان یکی از استان‌های پیشرو در صنعت کشتی‌سازی و از بزرگ‌ترین منابع ذخایر فسیلی در منطقه به شمار می‌آید.

  وی افزود: آستراخان جز برترین استان‌ها در پرورش و صید آبزیان دریایی بوده و در زمینه دامداری و دامپروری نیز توانایی تامین گوشت گوسفندی مازندران را دارد.

  استاندار آستراخان با بیان اینکه از کارخانه لبنیات مازندران بازدید داشته است، خاطرنشان کرد: آماده هستیم این روابط را گسترش داده تا محصولات لبنی مازندران به ویژه محصولات شرکت کاله مازندران وارد بازار آستراخان روسیه شود.

  ژیلکین با اشاره به اینکه آمادگی برای ترانسفر شدن پروازهای مستقیم از آستراخان به مازندران وجود دارد، تصریح کرد: در این زمینه با معرفی شرکت‌های گردشگری، زمینه بسط و گسترش همکاری فراهم شود.

  وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های جدی ما در راستای توسعه روابط تجاری و اقتصادی میان مازندران و روسیه، ایجاد خط دریایی از مازندران به روسیه بوده و تمام تلاش ما تحقق این موضوع تا سال آینده است.

  استاندار آستراخان در پایان با بیان اینکه زمینه‌های لازم جهت توسعه روابط میان سازمان‌های مطبوعاتی و ارائه برنامه‌های آموزشی و کمک آموزشی با بهره‌گیری از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های مازندران وجود دارد، گفت: حمایت از تجارت خرد و متوسط و کمک به زیرساخت‌های مهندسی و صنعتی دو استان به عنوان مهم‌ترین برنامه‌های ما در حال پیگیری است.

  برچسب ها :

  نظرات