آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ , Wednesday 14 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 60303
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  در 2 ماه گذشته انجام شد

  نجات ۱۲۰۰ غریق در سواحل مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، مجتبی اکبری گفت: با تلاش وصف‌ناپذیر نجاتگران و ناجیان غریق مستقر در ساحل استان، موهبت زندگی به عنوان بزرگ‌ترین هدیه الهی بار دیگر به یک‌هزار و ۲۰۴ نفر از نجات یافتگان امواج سهمگین خزر اهدا شد که اشک شوق و لبخند رضایت خانواده‌های این هموطنان، ثمره ارزشمند تلاش خستگی‌ناپذیر نجاتگران هلال احمر بوده است.

  وی با اشاره به اینکه اجرای طرح کاهش غریق در ساحل مازندران، مهم‌ترین برنامه عملیاتی جمعیت هلال احمر استان در تابستان امسال است، اظهار کرد: ارائه خدمات امدادی مورد نیاز سرپایی به ۳ هزار و ۶۴ نفر از مراجعان به پایگاه‌ها و پست‌های ساحلی و انتقال ۵۲ مصدوم و غریق به مراکز درمانی از دیگر خدمات ارائه شده هلال احمر استان در سواحل بوده است.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران افزود: به‌منظور اجرای عملیات کاهش غریق در سواحل استان از اول خرداد تاکنون بیش از ۴۹ هزار نفر روز نجاتگر و امدادگر و ناجی غریق با به‌کارگیری ۴۸۶ دستگاه روز آمبولانس، یک‌هزار و ۸۱۸ دستگاه روز موتورسیکلت، ۱۶۳ فروند روز قایق نجات، ۲۳۵ فروند روز جت‌اسکی، ۲۰دستگاه روز خودروی نجات آرگو و ۳۵ دستگاه روز خودروی پشتیبانی مشارکت داشتند.

  این مسؤول با بیان اینکه لبخند دوباره زندگی به نجات‌یافتگان حوادث و سوانح مختلف به‌ویژه غرق‌شدگان در ساحل مازندران، سبب شعف و خوشحالی همه اعضای جمعیت هلال احمر می‌شود، تصریح کرد: تمامی توان عملیاتی جمعیت هلال احمر مازندران بر محور کاهش غریق در ساحل متمرکز شده است.

  اکبری بیان کرد: امسال با تدابیر اتخاذ شده از سوی استانداری مازندران ۳۵۰ نقطه حادثه‌خیز که در سال‌های گذشته بیشترین غریق در این مناطق به وقوع پیوسته شناسایی شده و امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر با مشارکت ناجیان غریق در این مناطق مستقر شدند تا مانع از تکرار هرگونه حادثه ناگوار شوند که آثار زیانبار روانی ،اجتماعی و اقتصادی آن کاملا مشهود است.

  وی با اشاره به اینکه همه این ۳۵۰ نقطه در خارج از مناطق اجرای طرح‌های دریا قرار دارند، اظهار کرد: در مناطق اجرای طرح‌ها نیز برابر قانون مدیریت طرح ملزم به رعایت استانداردهای ایمنی و خدمات رفاهی و امدادی است که به‌موجب هماهنگی‌های انجام شده عوامل امدادی جمعیت هلال احمر و ناجیان غریق در آن مناطق نیز حضور دارند.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: درخواست ما از همه هموطنان این است که برای حفظ جان خود به توصیه‌های امدادی توجه جدی داشته باشند و از حضور و شنا در مناطق حادثه‌خیز خودداری کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات