آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ , Thursday 15 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 60238
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۷
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > سیاسی
 •   

  تداوم مخالفت دانشجویان با توافق دولت با FATF/ لزوم امانت‌داری دولت از اطلاعات مالی مردم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ ارتباط با نهاد بین‌المللی پولشویی و به‌اصطلاح مبارزه با تروریسیم از سوی بسیاری از فعالان اجتماعی کشور مورد نقد و نظر جدی قرار گرفت، ولی در این بین مسئولان دولتی همچنان مهر سکوت بر لب گذاشته و حاضر نیستند در این ارتباط سخنی را مطرح کنند.

  در همین ارتباط از ابعاد دیگر این تفاهم‌نامه با دانشجویان دانشگاه‌های مختلف کشور صحبت کردیم تا این موضوع بیشتر مورد نقد و نظر قرار گیرد.

  نه پشت پرده که روی صحنه،آمریکاست

  رضا یوسفی دانشجوی علوم سیاسی درباره انعقاد قرارداد با نهاد بین‌المللی پولشویی اظهار کرد: به نظر من ارتباط با سازمانی که یک طرف قضیه آن آمریکا است، از ابتداء این قرار داد منجر به شکست می‌شود.

  وی اضافه کرد: در بندی از قرار داد این نهاد مشخص شد که اطلاعات حساب مردم باید در اختیار این نهاد قرار گیرد، به نظر بنده اقدام عاقلانه‌ای نیست که ما اطلاعات کلی مردم خود را در اختیار افرادی قرار دهیم که به خون ما تشنه هستند.

  این دانشجویی علوم سیاسی خاطر نشان کرد: اقدامات خرابکارانه دشمن به ویژه آمریکا برای ما در این مدت آشکار شد، من نمی دانم مسئولان دولتی با چه پشتوانه اعتمادی می خواهند به دشمنان ما اعتماد کنند.

  آزموده را آزمودن خطاست

  وی اضافه کرد: آزموده را آزمودن خطاست، اینها اطلاعات اندک از وضعیت دانشمندان هسته ای کشور داشتند چند سال گذشته چندین نفر از نخبگان کشور را جلوی خانواده آنها ترور کردند، اگر آنها اطلاعات کافی از افراد کشور دریافت کنند به نظر من سنگ روی سنگ بند نمی شود.

  حمید کریمی دانشجویی مهندسی مکانیک در این باره گفت: به نظر بنده این اقدام نسنجیده است که قرار است انجام شود، نهادهای بالاتر از دولت باید جلوی این اقدام را بگیرند، اقدامات خودسرانه ای در کشور انجام نشود که بعدا گریبانگیر همه مردم ایران شود.

  وی ادامه داد: مردم به نهادها دولتی و بانک ها اعتماد می‎کنند، دلیلی ندارد که اتفاقات مالی کشور در اختیار دشمنان ما قرار گیرد، بله دشمن، دشمنی که تشنه خون ما است، آنها بارها و بارها ثابت کردند که خیرخواه مردم ما نیستند، دشمنی که سر در آخور اسرائیل دارد با چه اعتمادی ما اطلاعات پایه ای کشور را در اختیار آنها قرار دهیم.

  چرا اصرار بر اعتماد به دشمن دارند؟!

  این دانشجو معتقد است، دشمن ما حرف حساب نمی‌فهمد، اصلا چرا ما باید به آنها اعتماد کنیم، دشمنی که بهترین جوانان ما را به شهادت رساندند، هر لحظه و هر زمان به فکر تجاوز به کشور ما هستند.

  رضا رستمی دانشجویی علوم اجتماعی معتقد است، این سازمان به اصطلاح بین المللی مبارزه با تروریسیم نمی خواهد به فکر مبارزه با تروریسیم در جهان باشد، این آقایون دست از حمایت داعش و تکفیری‌ها در جهان بردارند نمی خواهند به فکر مبارزه بیافتند.

  وی اضافه کرد: پولشویی و تروریسیم حاصل تفکر خودشان است، وقتی سرکرده این کشورها خودشان با بررسی بیشتر سر در تولید و توزیع مواد مخدرهای صنعتی قرار دارند چه طور ما به آنها اعتماد کنیم و با آنها در یک مسیر قرار گیریم.

  گرگ‌باوران خوش‌خیال

  رستمی تاکید کرد: آمریکا، انگلیس و فرانسه خیرخواه ما نیست این موضوع بارها و بارها ثابت شد، پس دلیلی ندارد که ما با آنها قرار داد مشترکی را امضاء کنیم که اطلاعات پایه ای افراد در اختیار آنها قرار گیرد.

  وی تاکید کرد: راه نجات کشور فاصله گرفتن از آمریکا و ایادی آنها است، هر چه از آمریکا فاصله بگیریم کشور سریعتر به توسعه اقتصادی و سیاسی دست پیدا می کند. این دانشجوی گفت: ما را به خیر آمریکا و ایادی آنها حاجتی نیست، شر مرسان!

  سید حمید موسوی دیگر دانشجویی مازندران درباره انعقاد قرار داد با نهاد بین‌المللی به اصطلاح پولشویی بیان داشت: شما در روزهای اخیر شاهد برگزاری همایشی با حضور منافقین در کشور فرانسه بودید، ما چه طور برگه قراردادی را امضاء کنیم که خودشان به راحتی اقدام به برگزاری همایش ضد امنیتی برای کشور ثالث می‎کنند.

  دشمنانی که هیچ دشمنی خود را پنهان نمی‌کنند

  وی اضافه کرد: فرانسه کشور حامی تروریست است، چندین سال است که همایش‌ها ضد انقلاب اسلامی در این کشور برگزار می‎شود و مسئولان امنیتی کشور امنیت برگزار کنندگان این همایش را تامین می‎کنند، وقتی کشوری اقدام به تامین امنیت همایشی را بر عهده می‎گیرد به نوعی نسبت به روند برگزاری همایش و نیز تصمیماتی که در این همایش گرفته می شود موافقت می‎کند، آیا واقعا روا است که دولت ما و مسئولان برگه قراردادی را امضاء کنند که یکی از کشورهای مسئول از افراد برانداز کشور که دست به کشتار ۱۷ هزار نفر از مردم کشور ما زدند و عداوت و دشمنی آنها با ما هنوز ادامه دارد.

  این دانشجوی مازندرانی خاطرنشان کرد: زمانی که به غرب اجازه دسترسی به حساب بانکی را می‌دهیم به نوعی دخالت غیر مستقیم آنها را قبول کردیم و این موضوع نشان از عدم استقلال پولی و مالی کشور را در بر دارد.

  برچسب ها :

  نظرات