آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ , Monday 19 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 59991
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  ازدواج دو جوان مازندرانی با مهریه آب و قرآن در جوار حرم رضوی +عکس

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ ازدواج و یا پیوند زناشویی سرآغاز زندگی مشترکی است که از نظر اسلام پیمانی مقدس است که برقراری آن بر اساس مقررات، آداب و رسوم، تشریفات، سنن و قوانین خاصی صورت می‌گیرد.

  افراد به دلایل متعددی اقدام به ازدواج می‌کنند و اسلام در خصوص فلسفه ازواج می‌گوید: «و من آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجا لتسکنوا الیها و جعل بینکم موده و رحمه ان فی ذلک لآیات لقوم یتفکرون.»(روم:۲۱) ازدواج نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده و بالطبع، جامعه و اجتماع است و میزان اندیشه و تدبر در آن در میزان پیشرفت یا انحطاط و صعود یا سقوط جامعه تاثیر دارد. ازدواج دارای آثار و نتایج بسیاری است، از جمله: ارضای غریزه جنسی، تولید و بقای نسل، تکمیل و تکامل انسان، آرامش و سکون، پاک دامنی و عفاف و نتایج متعدد دیگر.

  این روزها که بیشتر انسان‌ها درگیر مسائل و مشکلات دنیای دیجیتالی خود هستند، کمتر سعی به ساده‌زیستی و پای‌بندی به سنت‌ها دارند و در زمینه ازدواج و تشکیل زندگی، شاید یکی از چیزهایی که مورد توجه خانواده‌ها بوده مهریه زن است که اعداد و ارقام مختلف به خود دیده و خواهد دید.

  در روزهایی که سکه‌ها باید به تعداد سال تولد و … باشد تا در چشم و هم‌چشمی کم نیاورند، جوانانی هستند که با خلوص نیت و با تمسک به ائمه و معصومین به دور از زرق و برق دنیا، زندگی مشترک خود را آغاز می‌کنند، همانطور که پیامبر فرمودند: «بهترین ازدواج‌ها آن است که آسان‌تر انجام گیرد.»

  آقای نادری از اهالی شهرستان میاندورود و خانم حامدی از شهرستان جویبار زوج خوشبختی بودند که در جوار حرم امام رضا(ع) زندگی زناشویی خود را به نیت حضرت زهرا(س) با مهریه آب و قران آغاز کردند.

  این داماد در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در ازدواج و رابطه زناشویی قطعا تفاهم و ارتباط مناسب متقابل زمینه موفقیت در زندگی است و مهریه و هزینه‌های گزاف برای مراسم عقد و عروسی نقشی در این مسیر ندارد.

  وی گفت: امیدواریم خانواده‌ها برای رسیدن دو جوان به هم موانع بی‌اهمیت زیر پای آنها قرار ندهند و یا در ابتدای زندگی مشترک، آنان را گرفتار هزینه‌های بی‌مورد نکنند.

  برچسب ها :

  نظرات