آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ , Thursday 15 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 59827
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  دریا همچنان قربانی می‌گیرد/ غرق‌شدن دو خواهر در سرخ‌رود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ این حادثه شامگاه روز گذشته در کنار نهر رودخانه هراز و شهرک‌خصوصی سبزواری اتفاق افتاد که ۴دختر به علت شنا در منطقه آزاد گرفتار موج شده و دچار حادثه شدند.
  تقی کریمیان رئیس هیئت نجات غریق استان مازندران در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: بلافاصله با حضور یگان امداد و نجات و ناجیان غریق دو نفر از این افراد از مرگ حتمی نجات یافته ولی متاسفانه دو نفر دیگر جان خود را از دست دادند.

  کریمیان گفت: متاسفانه در این حادثه دو خواهر به نام های مهتاب و مریم کارآمد با ۹ و ۱۸ سال سن که اهل مشهد بودند غرق شده و جان سپردند.
  وی با اشاره به استقرار ناجی غریق در مناطق آزاد از سوی هلال احمر و هیئت نجات غریق گفت: متاسفانه علیرغم پیگیری‌ها و مکاتبات صورت گرفته وظیفه تامین ناجی غریق در این مناطق به عهده مراکز اقامتی و شهرک‌های خصوصی می‌باشد که کوتاهی این شهرک در جذب و استقرار ناجی غریق موجب بروز این حادثه شده است که از طریق مبادی قانونی و قضائی پیگیر این موضوع خواهیم بود.
  رئیس هیئت نجات غریق و غواصی استان مازندران با اشاره به نجات جان ۱۱۰۲ غریق از ابتدای خردادماه سال جاری تا کنون در سواحل استان مازندران گفت: متاسفانه شنا در ساعات نابه‌هنگام الاخصوص شب‌ها و شنا در مناطق آزاد و شنا ممنوعه و عدم آشنایی به فنون شنا موجب شده است تا کنون ۲۲ نفر از مسافران در استان مازندران به علت غرق‌شدن در دریا جان خود را از دست دادند.
  کریمیان با توجه به کاهش آمار تلفات‌جانی و حفظ امنیت جانی مسافران در سواحل استان مازندران در پایان گفت: ۳۵۱ نقطه حادثه‌خیز در ساحل مازندران توسط کمیته مغروقین و نجات غریق شناسایی شده و امسال ۸۶۰ ناجی غریق در سواحل مازندران مستقر هستند و به‌منظور کاهش آمار تلفات جانی و حفظ امنیت جانی مسافران در دریا و کاهش آمار تلفات غرقی در تابستان سال‌جاری ۹۴ طرح در سواحل استان مازندران برگزار شد.


  نظرات