آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ , Sunday 18 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 59787
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  روزنامه اصلاح طلب آفتاب‌یزد:

  تداوم سهم‌خواهی اعتدالگرایان صدای سران اصلاحات هم درآورد/ نارضایتی‌ها در حال افزایش است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ روزنامه آفتاب‌یزد امروز یکشنبه ۹۵/۴/۲۷ در گزارشی نوشت: سهم‌خواهی اصولگرایان معتدل ومنتسبان حزب اعتدال و توسعه، صدای سران اصلاحات را هم درآورده است. چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه در مراسم افطاری رئیس جمهور، سران اصلاحات به دلیل دخالت برخی دولتی‌های عضو حزب اعتدال و توسعه در انتخابات هیأت رئیسه لب به گلایه گشودند.

  حال شنیده‌ها حاکی از آن است که این شکوه‌ها فزونی یافته است. آن هم به دلیل سهم خواهی اعتدال گرایان از حسن روحانی. این درحالی است که همین اعتدالگرایان قدرت طلب به کرات پشت خود حسن روحانی را خالی کرده‌اند به طوری که به گزارش ایلنا، اعتدالیون که وزنه تعادل مجلس هستند خیلی زود به اعتدال معنایی دیگر دادند و از دولت طلب قدرت بیشتر کردند. در حالی روحانی به کرمانشاه می‌رود که نمایندگان اعتدالگرای کرمانشاهی در بیانیه‌ای گفته‌اند که رئیس جمهور را در این سفر به خاطر بی توجهی به مطالبات استانی همراهی نخواهند کرد.

  از نظر نمایندگان فرصت یک ماهه دولت برای خدمت به پایان رسیده است. آن هم در شرایطی که حوادث تروریستی هفته گذشته در دالاهو انجام گرفته این سفر را در هاله‌ای از ابهام فرو برده بود و گرد و خاک کرمانشاه، بروجردی را که برای بررسی حوادث این شهر به کرمانشاه سفر کرده بود، راهی بیمارستان کردند. روحانی با این حال سفر خود به کرمانشاه را به تعویق نینداخت اما نمایندگان مجلس بازی دیگری را علیه کابینه او به راه انداخته‌اند؛ استیضاح چند وزیر دولت روحانی!

  علی ربیعی در آستانه استیضاح قرار داشت بنا به دلایلی فعلا از استیضاح خلاصی یافته و احتمالات بر این قرار دارد اگر نتواند به سوالات نمایندگان پاسخ دهد استیضاح او حتمی است و شایعات حکایت از این دارد که طیب نیا و نعمت‌زاده در ردیف استیضاح قرار دارند در حالی که وزارتخانه ارتباطات و فن آوری اطلاعات دارای ضعف‌هایی است.

  اما حالا در حالی که محمدرضا عارف از جایگاه ریاست فراکسیون امید به نمایندگان تشر زده است که با دولت، مهربان باشید، جمعی از نمایندگان در رسانه‌های اصولگرا بیانیه می‌دهند و برای وزیر کار خط و نشان می‌کشند. این خط و نشان‌ فقط برای وزیر نیست جمعی از نمایندگان مجلس از استان گلستان و خراسان جنوبی نیز برای استانداران خط و نشان کشیده‌اند.

  نماینده همشهری رئیس مجلس نیز برای معاون پارلمانی یکی از وزارتخانه‌ها خط و نشان کشید و صحن مجلس را به صحنه درگیری تبدیل کرد.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی هم بعد از این اتفاق، توضیح داد ماجرا چه بوده است.

  نتیجه اختلاف‌ها این بود که مجید انصاری از معاونت پارلمانی روحانی رفت تا چهره نزدیک به لاریجانی – حسینعلی امیری معاون رحمانی فضلی بوده و رحمانی فضلی در صدا و سیما معاون لاریجانی بوده است – در این جایگاه قرار بگیرد.

  جمعی از یاران دولت گمان می‌کردند در مجلسی با ۱۱۰ نماینده اصلاح طلب و صد و چند نماینده اصولگرا، جمع چهل نفره اعتدالگرایان، حامی پر و پا قرص دولت خواهد بود اما گویی این نیروها آمده‌اند تا از دولت، صندلی قدرت طلب کنند و روحانی را در چالشی سخت در سال آخر ریاست جمهوری قرار دهند. موضوعی که یک منبع نزدیک به رئیس جمهور اسبق ایران نیز به آن اشاره کرده است. مجید انصاری پیغام اعتراض سران اصلاحات را نسبت به عملکرد مدعیان اعتدال در انتخابات هیات رئیسه به روحانی رسانده بود و روحانی خوب می‌داند که اگر حامی هم در مجلس داشته باشد، اصلاح طلبان هستند.

   

  برچسب ها :

  نظرات