آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ , Monday 19 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 59780
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۸
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  روحانی:

  افتخار متعلق به انقلابی است که بتواند مخالفان را به خود جذب کند/ اتفاقات اخیر ترکیه بازخوانی اتفاقات ۲۱ و ۲۲ بهمن در تاریخ انقلاب است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت‌‌الاسلام حسن روحانی عصر امروز در دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان کرمانشاه که در حسینیه ثارالله برگزار شد، اظهار داشت: کرمانشاه جایگاه بسیار ویژه‌ای در تاریخ علمی، دانشگاهی، حوزوی و سیاسی دارد.

  وی ادامه داد:‌ غیورمردان کرمانشاه که در ۱۰ سال بعد از پیروزی انقلاب از استقلال و عظمت نظام جمهوری اسلامی به خوبی حراست کردند و امروز دولت هر کاری برای مردم این سرزمین به ویژه مرزداران انجام دهد، چیز قابل ذکری نیست.

  رئیس جمهور گفت:‌ همه موفقیت‌هایی که ما از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز در مراحل مختلف کسب کرده‌ایم همگی زمانی رخ داده که همه با یکدیگر هم‌نظر بوده‌ایم.

  روحانی افزود: در سال‌ ۴۱ که اوایل نهضت انقلاب بود همه با یکدیگر هم‌فکر نبودند اما روزی انقلاب پیروز شد و این کشور توانست در این راه گام بلندی بردارد که همه با یکدیگر هم‌فکر شدند.

  * تأثیر اتحاد و وحدت اسلامی در تداوم و استمرار انقلاب

  وی با اشاره به سال‌های ۵۶ و ۵۷ به عنوان سال‌هایی که همه با یکدیگر از شرق تا غرب و در مذاهب و افکار مختلف برای استقلال کشور هم‌نظر بودند، گفت: انقلابی که برای هیچ‌کس حتی خود ما هم قابل باور نبود با هم‌فکری توانست پیروز شود.

  رئیس جمهور با اشاره به سخنان امام راحل که خطاب به دولت وقت فرموده بودند که دست از کشتار مردم بردارید وگرنه به زودی در دادگاه انقلاب محاکمه می‌شوید، ادامه داد: اینکه این ملت به تنهایی با راهنمایی‌ امام توانستند پیروز شوند برای هیچ کس قابل باور نبود.

  روحانی گفت: وقتی همه با هم به طور متحد برای ایثار و فداکاری آمده شدیم و توانستیم به پیروزی دست یابیم، بعد از انقلاب نیز هر جا مشکل بزرگی پیش می‌آمد امام مردم را به صحنه دعوت می‌کرد.

  وی با بیان اینکه امام برای دفاع از پاوه نیز به جای فرمان دادن به کمیته‌ها، ارتش و سپاه و سایر نیروها مردم را به صحنه دعوت کرد، ادامه داد: در اتفاقات اخیر ترکیه نیز سران این کشور مردم را به حضور در خیابان‌ها دعوت کردند که این بازخوانی اتفاقات ۲۱ و ۲۲ بهمن در تاریخ انقلاب است که امام در آن روز مردم را به خیابان‌ها دعوت کرد و آنها توانستند رژیم طاغوت را سرنگون کنند.

  رئیس جمهور با بیان اینکه افتخار متعلق به انقلابی است که بتواند مخالفان را به خود جذب کند، بیان داشت: افتخار ما این است که مخالفان را جذب کنیم که منتقدان نیز جای خود را دارند و حتی باید کسی که میانه‌ای با نظام ندارد را نیز بتوانیم جذب کنیم.

  روحانی ادامه داد: دعوا و داد زدن آسان است اما باید بدی را با خوبی جواب بدهیم و آنهایی را که با ما میانه خوبی ندارند را جذب کنیم نه اینکه به هر بهانه‌ای آنها را از خود برانیم، زیرا این به معنای نابودی کشور و انقلاب است.

  وی با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب در انتخابات مبنی بر اینکه آنهایی که با نظام مشکل دارند برای کشورشان باید پای صندوق‌های رأی بیایند، تأکید کرد: همه ما منافع مشترکی داریم، در یک کشور زندگی می‌کنیم، عشق به وطن داریم، اکثریت قاطع ما مسلمان هستیم، عشق به اسلام، قرآن و پیامبر داریم و در این کشور همه باید دست به دست هم بدهیم، زیرا زمانی به پیروزی رسیده‌‌ایم که با یکدیگر متحد بوده‌ایم.

  رئیس جمهور با اشاره به ۱۰ هزار شهید و ۲۰ هزار جانباز استان کرمانشاه گفت:‌ در این استان ۲ هزار آزاده و بیش از ۳۲ هزار ایثارگر وجود دارد که همه این نشان از اتحاد با یکدیگر و دنبال کردن از یک هدف واحد است.

  رئیس جمهور همگی را به پیروی از اهداف ملی برای حفظ سربلندی ایران دعوت کرد و گفت:‌ ایران کشوری است که در بین ناآرامی‌های منطقه دارای ثبات و آرامش است و اختلاف سلیقه احزاب و گروه‌های متفاوت همه جا وجود دارد که این موضوع خالی از اشکال است.

  وی با تأکید بر لزوم حفظ اهداف و منافع ملی و وحدت و انسجام ادامه داد:‌ همه باید همراه با علما، فرهیختگان و… برای حفظ این وحدت تلاش کنیم.

  روحانی وجود علما، سیاسیون، فرهیختگان و… را بزرگترین نعمت‌های استان کرمانشاه دانست و گفت:‌ داشتن مرز مشترک با کشور عراق علی‌رغم سختی‌ها و مشکلاتی که دارد می‌تواند از لحاظ پیشرفت اقتصادی کمک بزرگی به این استان داشته باشد.

  رئیس جمهور با اشاره به سرمایه‌گذاری برای استان کرمانشاه، اظهار داشت: دولت‌ طرح مهار آب‌های غرب کشور را در سال‌های ۹۳، ۹۴، ۹۵ ،۹۶ و اوایل سال ۹۷ با بیش از ۷ هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در این استان در دست اجرا دارد.

  وی گفت: ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح فوق در استان کرمانشاه در سال ۹۵ مصوب شده و برای سال ۹۶ و اوایل سال ۹۷ نیز ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح در نظر گرفته شده است.

  به گفته روحانی، گزارش وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی نشان می‌دهد که اجرای طرح مهار آب‌های غرب کشور بیش از ۹۰ هزار شغل جدید در استان کرمانشاه ایجاد می‌کند که این گام مثبتی برای رفع بیکاری در این استان است.

  رئیس جمهور با اشاره به سالانه ۵۰۰ میلی‌متری بارش باران در استان کرمانشاه بیان داشت: این استان قابلیت تبدیل به باغات شیب‌دار را دارد که اجرای این طرح و همچنین طرح‌های گل‌خانه‌ای می‌تواند یک تحول بزرگ در این استان ایجاد می‌کند.

  وی وزارت کشاورزی را یکی از وزارتخانه‌های موفق دولت یازدهم ذکر کرد و گفت: وزارت خارجه نیز به خاطر تحولی که در سیاست خارجه ایجاد کرده بسیار موفق عمل کند که ادامه راه آن بر دوش مردم و دولت است.

  روحانی بیان داشت: برجام فضایی را ایجاد کرده که ما باید از آن برای موفقیت استفاده کنیم.

  رئیس جمهور گفت:‌ در استان و کشور اگر ما دست به دست هم بدهیم می‌توانیم معضلات اقتصادی که مشکلات در آن ملموس‌تر و تأثیرگذارتر است را حل کنیم؛ البته از لحاظ دینی ریشه‌ بسیاری از مشکلات را فرهنگ می‌دانیم اما در مجموع برای رفع مشکلات اقتصادی باید در کنار هم با ایجاد تحول اقتصادی بر مشکلات غلبه کنیم.

  وی با اشاره به گذشت حدود ۳ سال از عمر این دولت گفت: در بخش‌های مختلف با مشاهده آمار و ارقام می‌توان شاهد تحول بزرگی بوده که این تحول در بخش کشاورزی بسیار مشهود است.

  * لزوم استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای ایجاد اشتغال و آبادانی در کشور

  روحانی خاطرنشان کرد:‌ در سال ۹۲ که این دولت شروع به کار کرد میزان تولید گندم ۴ میلیون تن بود که امسال این میزان به ۱۱ میلیون تن رسیده و ما در این زمینه به خودکفایی رسیده‌ایم.

  رئیس جمهور با اشاره به کسب رکورد در تولید شکر افزود: یک میلیون و ۱۳۴ هزار تن شکر در کشور تولید می‌شود که این میزان در تاریخ کشور بی‌سابقه است و البته در این حوزه هنوز به خودکفایی نرسیده‌ایم.

  وی با بیان اینکه حرکت بسیار خوبی در تمام بخش‌ها صورت گرفته است، اضافه کرد:‌ ۸٫۱ میلیارد دلار واردات مواد غذایی در سال ۹۲ بوده است که این میزان امسال به ۳٫۴ میلیارد دلار رسیده که در مجموع نزدیک به ۵ میلیارد دلار به خودکفایی در این زمینه رسیده‌ایم.

  روحانی با بیان اینکه کرمانشاه می‌تواند قطب پتروشیمی باشد، گفت: در این زمینه دولت باید کمک کند و به طور کل برای ایجاد اشتغال و آبادانی کشور ما باید بتوانیم از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم و از این تفکر را که حتماً جوانان باید استخدام دولت شوند، بیرون بیاییم.

  رئیس جمهور با بیان اینکه باید زمینه را برای اشتغال مساعد فراهم کرد، گفت: مردم باید در هرجا که امکان تولید دارد شروع به فعالیت اقتصادی در زمینه‌های تولیدی و خدمات کنند که دولت نیز با سرمایه‌گذاری به کمک صندوق توسعه ملی، فاینانس خارجی و بانک‌ها در این زمینه کمک خواهد کرد.

  وی گفت: فضا باید از نظر بین‌المللی توسط دولت آماده شود اما اساس کار توسط فرهیختگان، علما، دانشمندان، برای فعالیت و توسعه باید آماده شود.

  روحانی افزود: در این دولت هرجا پیشرفتی رخ داده در سایه امید و اعتماد به مردم است و سرمایه دولت نیز از روز اول امید و اعتماد مردم بوده و دولت با مشارکت مردم حرکت کرده است.

  رئیس جمهور گفت: برخی تا یک انتخابات تمام نشده برای انتخابات بعدی برنامه‌ریزی می‌کنند و نمی‌گذارند فاصله بیفتد چند ماه مانده به انتخابات بین مردم حضور می‌یابند که البته این اشکالی ندارد چرا که یک صحنه پرشوری را ایجاد می‌کند.

  وی ادامه داد: ما باید با اتکا به خدا با یکدیگر متحد شویم که بتوانیم در این کشور شرایط را از گذشته بهتر و زمینه را برای پیشرفت مهیا کنیم. در انتخابات ۷ اسفندماه مردم با حضور پرشور در صحنه یک بار دیگر امید را در جامعه و کشور به اوج رساندند و ما باید با کمک هم و حفظ وحدت و در سایه مقام معظم رهبری بتوانیم ایرانی و کرمانشاهی آباد بسازیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات