آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ , Monday 19 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 59772
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۸
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  تیراندازی در آمریکا دوباره قربانی گرفت

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ تیراندازی در یک مرکز پزشکی در ایالت فلوریدای آمریکا در روز یکشنبه، دو کشته بر جای گذاشت. این تیراندازی حدود ساعت دو صبح به وقت محلی در شهر تیتوس ویل Titusville روی داد. کشته شدگان، یک زن بیمار سالخورده و یکی از کارکنان زن این مرکز پزشکی هستند. انگیزه تیراندازی مشخص نیست.

  ############
  تدابیر امنیتی در منطقه کلیولند آمریکا، محل برگزاری مجمع ملی حزب جمهوریخواه این کشور، تشدید شد.
  در حالی که انتظار می رود حزب جمهوریخواه آمریکا در مجمع ملی خود در منطقه کلیولند اوهایو ، دونالد ترامپ را به عنوان نامزد نهایی خود در انتخابات ریاست جمهوری این کشور معرفی کند تدابیر امنیتی در این منطقه تشدید شده و برخی از مسیرهای تردد مسدود شده و در برخی از مسیرها محدودیت های ترافیکی اعمال شده است و بالگردها هم با پرواز بر فراز این منطقه پیام های سیاسی را بر فراز منطقه منتشر می کنند.
  قرار است در اطراف محل برگزاری مجمع عمومی حزب جمهوریخواه حلقه ای فولادی هم ایجاد شود و این اقدام باعث خواهد  شد که کلیولند بیشتر به یک قلعه نظامی شبیه شود. انتظار می رود حضور دونالد ترامپ در کلیولند با برگزاری تظاهرات معترضان خشمگین همراه شود.
  مسئولانی که در آمریکا وظیفه محافظت از مجمع عمومی احزاب عمده این کشور را برعهده دارند همیشه انتظار دارند چنین نشست هایی با اعتراضات عمومی و در نتیجه اختلال مواجه شوند به همین علت این مسئولان در هنگام برگزاری مجمع عمومی احزاب عمده آمریکا در وضع آماده باش کامل قرار می گیرند و حتی از نهادهای امنیتی دیگر هم کمک و نیروی اضافی دریافت می کنند.
  اما مجمع عمومی حزب جمهوریخواه آمریکا در روزهای هجدهم الی بیست و یکم ژوئیه در کلیولند که قرار است در آن دونالد ترامپ به عنوان نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر معرفی شود در شرایط کاملا خاصی برگزار می شود. کمتر از دو هفته قبل یک فرد مهاجم در منطقه دالاس پنج افسر پلیس آمریکا را کشت. حدود یک ماه قبل هم درحمله به یک باشگاه شبانه چهل و نه نفر در آمریکا کشته شدند. همچنین در حالی که منطقه کلیولند برای میزبانی نشست جمهوریخواهان آمریکا آماده می شود هفتاد و هفت نفر در منطقه نیس فرانسه در حمله ای تروریستی کشته شدند.
  دونالد ترامپ در جریان تبلیغات انتخاباتی خود گروه های اقلیت زیادی را در آمریکا خشمگین کرده است و گاهی واکنش های خشونت آمیزی در برابر برنامه های تبلیغاتی وی مشاهده شده است. حتی ممکن است انتخاب وی به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه با واکنش تند برخی از هیات های انتخاباتی درون این حزب هم مواجه شود. با توجه به قوانین منطقه اوهایو که حمل سلاح در آن آزاد است پلیس و نیروهای امنیتی قادر خواهند بود با سلاح در محل برگزاری نشست جمهوریخواهان آماده شوند.
  پاول فرونکووییاک افسر بخش گشت کلیولند گفت چند هزار افسر پلیس از منطقه اوهایو و مناطق اطراف برای تامین امنیت محل برگزاری نشست جمهوریخواهان بکار گرفته خواهند شد.
  جیمز کومی مدیر اف بی آی هم گفت سازمان تحت فرمان وی با صدها نفر در حال جمع آوری اطلاعات مربوط به فعالیت های تروریستی در منطقه کلیولند است. وی گفت برگزاری نشست های سراسری حزبی و سیاسی ممکن است با خطر اقدامات و حملات گروه های مخالف داخلی مواجه شوند.
  ############
  سران آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پی کودتای نافرجام در ترکیه از مقامات این کشور خواستند  با کودتاگران را بر اساس قانون برخورد کند.
  به گزارش شبکه پرس تی وی، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از مقامات ترکیه خواست از اقداماتی که باعث ایجاد تنش بیشتر یا افزایش بی ثباتی شود پرهیز کنند.
  #############
  اکثر آمریکایی ها معتقدند روابط نژادی در کشورشان رو به انحطاط است
  نتایج نظرسنجی جدیدی که روز شنبه منتشر شد نشان می دهد در پی تیراندازیهای مرگبار در آمریکا، اکثر شهروندان این کشور به این نتیجه رسیده اند که روابط میان ‌نژادهای مختلف در جامعه آمریکا رو به انحطاط است.
  در این نظرسنجی که توسط روزنامه واشنگتن پست و شبکه خبری ای بی سی نیوز صورت گرفت، شصت و سه درصد آمریکایی ها اعلام کردند به این نتیجه رسیده اند که روابط ‌نژادی در کشورشان «عموما بد» است. در نظرسنجی قبلی که بهار گذشته توسط موسسه افکارسنجی و تحقیقاتی «پیو» در همین باره در آمریکا صورت گرفت، چهل و هشت درصد آمریکایی ها چنین احساسی داشتند.
  حس بدی که آمریکایی ها در خصوص روابط نژادی در کشورشان پیدا کرده اند در پی تیراندازی مرگبار ژوئیه گذشته در دالاس تگزاس که به کشته شدن پنج مامور پلیس منجر شد و همچنین شلیک مرگبار ماموران پلیس به طرف دو شهروند سیاه پوست که در همان زمان اتفاق افتاد، آمریکایی ها را متقاعد کرده است که روابط نژادی در کشورشان رو به انحطاط است.

  برچسب ها :

  نظرات