آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ , Wednesday 14 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 59770
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۱
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  مغایرت توافق FATF با امنیت اقتصادی کشور

  توافق با FATF دست ایران را برای حمایت از مقاومت اسلامی می بندد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پیام دلیجان در خصوص توافق بانک مرکزی با FATF گفت: این توافق جای اما و اگر های فراوانی دارد.

  سلیمی با بیان اینکه این موضوع نگرانی های فراوانی را امروز برانگیخته است، اظهار کرد: بر حسب این توافق حق دسترسی به همه ی حسابهای بانکی کشور به نهاد مبارزه با پولشویی داده می شود.

   

  وی با بیان اینکه این توافق موجب می شود که ما نتوانیم از گروه های مقاومت در زمان مناسب حمایت کنیم افزود: این موضوع به صورت طبیعی مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

   

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با یادآوری این نکته که این توافق با امنیت اقتصادی کشور تا حد زیادی مغایرت دارد گفت: برهمین اساس می طلبد مجلس شورای اسلامی ورود جدی تری نسبت به موضوع داشته باشد.

   

  سلیمی با بیان اینکه این طرح چون یک قرارداد است باید به تصویب مجلس برسد اضافه کرد: با توجه به اینکه برحسب اصل ۷۷ قانون اساسی که کلیه قرار دادها و توافق نامه های بین المللی باید به تصویب مجلس برسد باید جزئیات این توافق هم در مجلس شورای اسلامی مصوب شود.

   

  نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از این جهت که هنوز این توافق به تصویب مجلس نرسیده این انتظار هست که حق ورود مجلس به این پرونده محفوظ نگه داشته شود.

  برچسب ها :

  نظرات