آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ , Thursday 15 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 59580
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  دستگاه‌های فرهنگی، غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان را جدی بگیرند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/  حجت‌الاسلام سید داود موسوی امام جمعه محمودآباد در مراسم افتتاحیه کلاس‌های تابستانی اداره تبلیغات اسلامی گفت: دوران جوانی و نوجوانی دوران بسیار حساس زندگی انسان‌هاست زیرا بهترین زمان شکوفایی و سازندگی و پذیرش عقل است.
  وی افزود: یکی از کارهای شاخص و بسیار خوبی که سازمان تبلیغات اسلامی از چندین سال اخیر در اجرای آن نقش دارد برگزاری کلاس‌های غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوان است که باعث رشد و شکوفایی و پویایی جوانان خواهد شد.
  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به دغدغه‌های خانواده‌ها برای فرزندان افزود: فردای قیامت اولین سوال بعد از مسائل دینی و عبادی سوال از دوران جوانی است پس با حضور در کلاس‌های معارف دینی و تعالیم احکام الهی نسبت به وظیفه‌ای که در قبال فرزندانمان داریم کوشا باشیم.
  موسوی تصریح کرد: اگر جامعه‌ای را از نظر امنیتی و پیشرفتی بخواهیم مقیاس کنیم جامعه‌ای موفق است که جوانان خوب و فعالی داشته و احساس مسئولیت والدین می‌تواند در رشد و شکوفایی فرزندان تاثیرگذار باشد.
  وی ادامه داد: نظام اسلامی و موفقیت ما در جنگ تحمیلی ۸ ساله به برکت جوانان غیور و متدین ایران بود که با همراهی امام راحل جنگی بی‌سابقه‌ای را در ۳۰۰ سال اخیر با مقاومت خود داغی بزرگ بر دل دشمنان گذاشته است.
  وی با اشاره به خطرات ماهواره و تهاجم فرهنگی اظهارداشت: امروز دشمن با تشکیل اتاق فکر و شناختی که از پدر و مادران ایرانی دارد به این نتیجه رسیده که باید جنگی تازه را بر علیه جوانان و نوجوانمان آغاز کند و با این ترفند با ماهواره و اینترنت و اخبار کذایی ما را بمباران می‌کند.
  موسوی تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های فرهنگی کشور با استفاده از اساتید و علمایی که هادیان جامعه محسوب می‌شوند باید برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان برنامه‌ریزی کنند.
  امام جمعه محمودآباد در پایان به فرمایشات امام علی(ع) و امام صادق(ع) اشاره کرد و اظهار داشت: دوران جوانی را قدر بدانید و با جوانان کار کنید، زیرا قلب جوان مثل زمین است که هرچه در آن بکاریم رشد خواهد کرد.
  گفتنی است، کلاس‌های تابستانی اداره تبلیغات اسلامی در ۶ کلاس هسته فرهنگی و بوستان معرفت با ۱۵۰ دانش‌آموز کار خود را آغاز کرده است.


  نظرات