آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ , Monday 19 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 59413
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرکل اداره فرهنگ‌و‌ارشاد اسلامی مازندارن:

  تنها ۱۳درصد بودجه فرهنگی به وزارت ارشاد تعلق می گیرد/ در حد توانمان از هنرمندان حمایت می‌کنیم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ احد جاودانی مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی مازندران در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان جویبار با اشاره به این که حوزه فرهنگ و هنر حوزه تعریف نشده‌ای در کشور است‌گفت: کل بودجه فرهنگی کشور ۶هزار ملیارد تومان است که به ادارات کل ارشاد کشور و ۵۱ موسسه پرداخت می‌شود.

  وی افزود: از بودجه فرهنگی تنها ۱۳درصد به وزارت ارشاد تعلق می گیرد و مابقی به نهادهایی که متأسفانه فعالیت فرهنگی در کشور ندارند داده می‌شود.

  مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی مازندران در ادامه با اشاره به این که اصحاب هنر در این مرز وبوم در دنیا همیشه حرفی برای گفتن دارند تصریح کرد: شهرستان جویبار حداقل از یک مجتمع فرهنگی برخوردار بوده به طوری که شهرستان رامسر باتوجه به این که به عنوان شهر توریستی در دنیا مطرح است از یک مجتمع فرهنگی مناسب محروم است و بر نامه های فرهنگی این شهرستان همواره در سالن آموزش و پرورش این شهر برگزار می شود.

  جاودانی با اعلام این که در حد توانمان از هنرمندان استان و بالاخص این شهرستان حمایت می کنیم اظهار کرد: محدودیت هایی در تسهیلات وام وجود داشته ولی در حد توان به برخی از هنرمندان تحصیلات مناسب و چاپخانه ها که در حال ورشکستگی بودند وام های کلانی پرداخت شده است.

  وی با بیان این که با ارائه هنر افراد مستعد همواره شناخته می شوند گفت: هنرمندان این شهرستان همواره باید در برگزاری نمایشگاه ها همت و توان داشته باشند تا هنر این شهرستان را به استان و کشور معرفی کنند.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به طولانی شدن فرآیند صدور مجوزهای فرهنگی اشاره و عنوان کرد:کسانی که برای صدور مجوز به این اداره مراجعه می‌کنند اطمینان خاطر داشته باشند که این پروسه اداری در اسرع وقت انجام می‌شود.

  جاودانی احیای انجمن ها را احیای فرهنگ و هنر دانست و افزود: باید هرچه سریع‌تر انجمن‌های مختلف در این شهرستان راه اندازی شود.

  وی خطاب به هنرمندان این شهرستان گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از طرح‌های نو و ایده های جدید هنرمندان این شهرستان همواره استقبال می‌کند و درهای اداره به روی همه هنرمندان باز است.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به بیمه هنرمندان و خبرنگاران اشاره و تصریح کرد: بسیاری از هنرمندان و خبرنگاران بیمه شدند و تعدادی دیگر از بیمه هنرمندان نیز در حال بررسی است که بزودی انجام می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات