آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ , Sunday 18 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 59405
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۲
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  فرماندار محمودآباد تآکید کرد:

  لزوم توجه دهیاران به توسعه اقتصادی روستاها/ اجرای ۸۵ پروژه اقتصاد مقاومتی در روستاهای محمودآباد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ یحیی یوسف‌پور صبح امروز در جمع دهیاران شهرستان محمودآباد با اشاره به کمبود شغل و درآمد و تک‌بعدی بودن اقتصاد در روستا خواستار تقویت و پویاسازی و خروج از انزوای سنتی شد.

  فرماندار محمودآباد خطاب به دهیاران گفت: مهمترین مشکلات روستا در دو بخش زیرساختی از جمله راه، آب، برق، گاز و… و همچنین کمبود و ضعف درآمد در روستاهاست و مهم‌ترین علت مهاجرت جوانان و اهالی روستا از روستا به شهر پایین بودن درآمد و سطح رفاه اجتماعی ناشی از این موضوع است و دهیاران باید برای توسعه اقتصادی روستاها تلاش بیشتری نمایند.

  وی افزود: باید روستاها از اقتصاد تک‌بعدی ازجمله کشاورزی خارج‌شده و به فکر کارآفرینی به‌غیراز کشاورزی در روستاها باشیم و امسال در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی ۸۵ پروژه در روستاهای محمودآباد اجرا خواهد شد.

  این مسئول گفت: مردم به این دولت و برنامه‌ها و اقداماتش امیدوار هستند و نباید در دل مردم یاس را گذاشت و از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود برای توسعه و آبادانی روستاها بهره برد.

  یوسف‌پور اظهار داشت: اگر در کشور قرار است اتفاقی بیفتد باید از روستاها شروع شود و روستاها از استعدادهای خوبی در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری روستایی بهره‌مند هستند که باید در قالب کارگاه‌های تولیدی زودبازده بهره برد و اجرای این پروژه‌ها می‌تواند چرخ اقتصادی روستا را به حرکت درآورد و در کشور ما حال حاضر ۸۵ درصد جایگاه اشتغال در اختیار کارگاه‌های تولیدی کوچک قرار دارد.


  نظرات