آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 40087
 • تعداد نظرات : ۱۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آذر, ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  /اختصاصی/

  آیا احمد ناطق‌نوری به‌دنبال ایجاد پروژه ارباب رعیتی در نور و محمودآباد است؟!

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی رفته‌رفته به روزهای گرم و نفس‌گیر خود با رقابت میان نامزدهای احتمالی نزدیک می‌شود و هر نامزدی به‌دنبال جمع کردن نیرو برای کار تشکیلاتی انتخابات در حوزه‌های مختلف کشور است.

  در استان مازندران نیز ۱۲ نماینده به مجلس معرفی می‌شوند که در بین تمامی کاندیداهای احتمالی در تمامی حوزه‌ها، افرادی که بیشترین مقبولیت را در بین مردم و چهره‌های مطرح و تأثیرگذار سیاسی داشته باشند، برنده کرسی مهم و حساس مجلس می‌شوند.

  اما در این بین برخی افراد به‌دنبال حمایت نمایندگان پیشین و چهره‌های سیاسی مطرح کشور هستند تا بتوانند سبد آرای خود را از دوستداران و هواداران آنها پر کنند.

  حوزه انتخابیه محمودآباد و نور که هم‌اکنون عبدالوحید فیاضی از چهره‌های مطرح اصول‌گرایی مازندران را به‌عنوان وکیل خود در مجلس دارد، در انتخابات پیش‌رو با ورود برخی افراد صاحب جایگاه در بین مردم، قطعاً شاهد مسابقه‌ای نفس‌گیر است.

  اما اگر از این رقابت کاملاً قانونی کمی فراتر برویم، نقش و تأثیرگذاری نماینده هفت دوره مردم محمودآباد و نور در خانه ملت یعنی احمد ناطق‌نوری که برخی‌ها از وی به‌عنوان پدر پارلمان ایران یاد می‌کنند در حساس شدن فضای انتخابات در این حوزه بر کسی پوشیده نیست.

  اما به نظر می‌رسد احمد ناطق‌نوری و فرزندانش نه برای حوزه نور و محمودآباد بلکه برای تحقق اهداف بلندمدت خود قرار است از کاندیدا یا کاندیداهایی در این انتخابات حمایت کنند تا انتقام خود را از شکست دور گذشته مقابل فیاضی بگیرند.

  زمانی این ادعا بیشتر به واقعیت نزدیک می شود که برخی از نامزدهای احتمالی این حوزه به‌ویژه علی اسماعیلی و ولی‌الله فرزانه مدعی حمایت خانواده ناطق از آنها هستند و حضور برخی از نزدیکان و وفاداران به ناطق در ادوار مختلف انتخابات در کنار این کاندیداها، این مسئله را پررنگ‌تر می‌کند.

  احمد ناطق‌نوری بر اساس رسم دیرینه خود همه‎ساله مراسم شب اربعین را در فدراسیون بوکس کشور برگزار می‌کند و این مجلس تا حدوی شبیه به نشست انتخاباتی زودرس جلوه می‌کند و برنامه امسال حال و هوایی متفاوت‌تر داشت چرا که حضور برخی از نامزدهای انتخاباتی علامت سوال زیادی را ایجاد کرد که واقعاً این مرد کهنه‌کار عرصه سیاسی و انتخاباتی در کنار فرزندانش که آنها نیز به‌عنوان لیدرهای مطرح انتخابات محسوب می‌شوند، چه خوابی را برای حوزه محمودآباد و نور دیده‌اند.

  حضور علی اسماعیلی و ولی‌الله فرزانه در این مراسم یک‌بار دیگر شایعه حمایت ناطق‌نوری از این دو کاندیدا را قوت بخشید اما پشت پرده این حمایت به‌نظر چیز دیگری است.

  استعفای حمید ناطق‌نوری فرزند ارشد احمد ناطق‌نوری از مسئولیت مشاور وزیر امورخارجه ذهن‌ها را به‌سمتی برد که وی قصد حضور در عرصه انتخابات را دارد اما شنیده‌ها حاکی از آن است که حمید ناطق‌نوری در حال بررسی وضعیت محبوبیت و مقبولیت خاندان ناطق در حوزه نور و محمودآباد از طریق این دو کاندیدا است که در صورت مساعد بودن شرایط به‌عنوان کاندیدا در این حوزه حضور پیدا کند.

  اما مسئله اصلی این است که احمد ناطق‌نوری باوجود شکست دور قبل از رقیب سرسخت خود عبدالوحید فیاضی به‌دنبال به‌دست آوردن قدرت مجدد در منطقه است و این کار در دراز مدت منجر به رویش ناطقی جدید در منطقه می‌شود که تا سال‌ها اجازه گردش نخبگان را نمی‌دهد.

  پروژه انتقام شکست دور قبل از سوی خاندان ناطق در انتخابات پیش‌رو به هر شکلی در نهایت به نفع مردم نیست چرا که تجربه ۲۷ ساله حضور وی نشان داد که آنچنان که از این مرد باتجربه انتظار می‌رفت، حوزه نور و محمودآباد به‌ویژه شهرستان محمودآباد به توسعه همه‌جانبه نمی‌رسد و فقط عده‌ای خاص که در این مدت ۲۷ سال تمام توان خود را برای بهره‌مندی از حضور ناطق‌نوری بردند، اینبار نیز سود می‌برند؟

  بنابراین تحولات آینده انتخاباتی در منطقه باید از سوی نخبگان واکاوی شود تا حوزه نور و محمودآباد به زخم کهنه چندین‌ساله دچار نشود و در واقع پروژه ارباب رعیتی در منطقه پیاده‌سازی نشود.

  نکته آخر اینکه در عملکرد نمایندگان دوره‌های مختلف در این حوزه اعم از احمد ناطق‌نوری با بیشترین حضور، حجت‌الاسلام حسینی‌نژاد با یک دوره و عبدالوحید فیاضی با یک دوره حضور باید موشکافانه نگاه کرد که در آمار مقایسه‌ای مدت زمان حضور، چه نماینده‌ای بیشترین خدمات را به منطقه ارائه کرد و ساعات پرکاری را در بهارستان ملت داشت تا با توجه به شرایط حساس کنونی، فردی به‌عنوان نماینده حوزه انتخابیه محمودآباد و نور انتخاب شود که دارای بیشترین ظرفیت و کارآمدی و در نهایت سلامت و ولایت‌پذیری است.

  هفتم اسفند ماه امسال روزی تاریخی در کشور است و باید همگان تلاش کنیم ضمن ترغیب آحاد مردم به حضور باشکوه در پای صندوق‌های رأی، افرادی به مجلس راه پیدا کنند که وکیل‌الرعایا باشند نه وکیل‎الدوله.

  ” یادداشت: علی یوسفی “

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۱۱
  1. با سلام و خداقوت خدمت یوسفی عزیز
   یادداشتی که درج فرمودید چندین بار بررسی کردم .حضرتعالی یک نیروی جوان ومستعدی هستید و در دل هواداران مهندس فرزانه جا دارید با نوشتن این گونه مطالب مطمئنا حامیان مهندس به خاطر علاقه ای که به شما دارند ناراحت هستند چرا که وظیفه خبرنگار تنویر افکار عمومی است نه تهییج افکار و تخریب کاندیداها و حمایت از یک فرد خاص……………
   حاج احمدناطق نوری و هوادارنش یک ظزفیت عظیمی هستند که حتی نماینده فعلی هم بی میل نیست مورد حمایت ایشان قرار بگیرد.
   به جای این که دست به تخریب مهندس فرزانه به خاطر حمایت حاج احمد ناطق از وی بزنید بهتر است وضعیت موجود را موشکافانه مورد بررسی قراردهید.
   مهنس فرزانه به خاطر شاخص هایی که دارد قبل از این که مورد حمایت مرد کهنه کار سیاسی و انتخاباتی قرار گیرد به دعوت مردم شریف نور و محمودآباد پا به عرصه انتخابات گذاشته است و حمایت حاج احمد ناطق از مهندس فرزانه می تواند یک فرصت برای مهندس وتهدید جدی برای رقبا باشد و می تواند معادلات انتخابت را در منطقه به هم بزند.فراموش نکنید همه طرفداران مهندس فرزانه طرفداران آقای ناطق نور ی نیستند.آنچه که مسلم است حامیان مهندس ترکیبی از تشکیلات ستادی نماینده فعلی ،لیدرهای انتخاباتی حاج احمد ناطق و…………. هستند.
   شما فرمودید(به نقل از دیگران) که تحولات آینده انتخاباتی در منطقه باید از سوی نجبگان واکاوی شود تا حوزه نور و محمودآباد به زخم کهنه چندین ساله دچار نشود و…… مگر نخبگان طی هفت دوره ای که آقای ناطق به مجلس راه یافت نسبت به قضیه بی تفاوت بودند که اینگونه دعوت جهادی فرمودید.
   انتخابات میدان رقابت است و رفاقت نه میدان جنگ و نبرد
   آقای یوسفی عزیز :انتظار ما از شما به عنوان یک تحلیلگر سیاسی این است که بدون جانبداری و حمایت از یک فرد خاص واقعیت ها را انعکاس دهید.امیدوارم با درایتی که از حضرتعالی سراغ داریم حتما در ایام حساس انتخابات با معرفی معیارها ،شاخص ها و ظرفیت های کاندیداهای انتخاباتی مجلس دهم، مردم شریف نور و محمودآباد بتوانند در یک فضای سالم و به دور از تنش فرد اصلح را انتخاب کنند و به مجلس شورای اسلامی معرفی نمایند.
   وعده دیدار هفتم اسفند ۹۴ پای صندوق های رای

   دوستان عزیز در فضای مجازی باید توجه داشته باشید که رسالت ما حمایت قاطع از مهندس فرزانه است در جایی که شخص یا اشحاصی بخواهند دست به تخریب بزنند یافضای انتخابات را بخواهند با جوسازی ها مسموم کنند هرگز سکوت نخواهیم کرد و با تحلیل واقع بینانه و به دور از تخریب پاسخ شان را قاطع خواهیم داد. مهندس و حامیانش به دنبال برگزاری انتخابات سالم و به دور از تنش و تخریب هستند.

   • جناب استاد ناصری سلام و قدردانی از توجه شما به یادداشت حقیر.
    به استحضار جنابعالی برساند که اگر در این یادداشت از جناب آقایان اسماعیلی و فرزانه نام برده شده برای این بود که اصل موضوع در حاشیه حمایت معنادار خاندان ناطق قرار نگیرد.
    در این یاداشت بنده از اتفاقی پرده برداشتم که از نگاه بسیاری از نخبگان و فرهیختگان به دور ماند و آن هم استفاده از ظرفیت اجتماعی این دوعزیز برای رسیدن به اهداف بلند مدت یعنی حکومت مجدد خانواده ناطق در منطقه بود که بسیاری از هواداران جناب آقای فرزانه بنده را با ادبیاتی تأمل برانگیز مورد لطف قرار دادند که ان شاء الله در یاداشت های بعدی برخی از این بداخلاقی ها عنوان خواهد شد.
    عرض آخر اینکه بنده به هیچ جریان و شخصی وابستگی ندارم و خداوند را شاکرم جایگاه کنونی رسانه ای خود را مدیون تلاش و پشتکار خودم و البته توجه خداوند و ائمه اطهار هستم.
    بنابراین بدهی به هیچ بزرگواری ندارم که از برخی ها هنوز هم طلبکارم.

  2. آقای یوسفی سلام
   از آنجاییکه بیشتر مطالبی که استاد ناصری بیان فرمودند، نگاه بسیاری از عزیزانی که مطلب شما را مطالعه کردند نیز میباشد؛ به ذکر چند نکته اکتفا میکنم:
   ۱- نام بردن از اشخاص در مقالات همانند نشان دادن انگشت اشاره در دنیای واقعی است. اساسا افراد حرفه ای از این امر اجتناب میکنند.
   ۲- معمولا هیجان، عواطف و احساسات لازمه دوران جوانی ست که گاهی اوقات با بی باکی و بی پروایی توءم میگردد. همه ما سعی کنیم رفتار وگفتارمان را حداقل در این روزهای- شاید پرهیجان- مدیریت کنیم.(این امر جهان شمول است و شما ، بنده و دیگر عزیزان را نیز بالطبع شامل می شود)
   ۳- عنایت داشته باشید گفتگوهای غیر رسمی و یا در فضای مجازی با اعلام نام افراد در مکانها و رسانه های رسمی تفاوت دارد.
   ۴- با توجه به اینکه بنده از منسوبین آقای مهندس فرزانه میباشم و تاکنون در طول دوران زندگی اجتماعی و کاری از ایشان تنها سعه صدر و رفتار “اخلاق مدار” مشاهده کردم لذا همانطوریکه شما هم ظاهرا با حقیر موافقید هیچ وقت بداخلاقی مورد تایید ایشان نبوده و نمی باشد.
   ۵- بیانیه، نظر، دیدگاه وهر عنوانی از این دست، با نام خودشان نشر داده میشود. این نکاتی هم که در بالا عنوان گردید نظر شخصی اینجانب میباشد.
   در پایان، توفیق روزافزون برای شما در راستای رسالت خطیر رسانه ای آرزومندم.

   محمدخلیلی

   • جناب آقای خلیلی تشکر از مطالب جنابعالی. به استحضار برسانم که از همه دوستان و همراهان جناب مهندس فرزانه که انصافا انسان شریف و اخلاق مداری هستند تقاضا دارم یکبار دیگر یادداشت حقیر را به دقت مطالعه کنند.
    در این یادداشت همزمان نام دو بزرگوار که از نامزدهای احتمالی انتخابات پیش رو هستند برده شد اما برایم جای بسی تعجب دارد که با نگاهی بدبینانه و به اصطلاح با عینک بدبینی آن را مطالعه کردید چرا که بنده در آن یادداشت به مسئله حمایت توأمان آقای ناطق از این دو بزرگوار نام بردم و سپس به پشت پرده این ماجرا که همانا متولد شدن ناطقی دیگر در منطقه است اشاره کردم که خدای نکرده حضرات از صداقت و اخلاق جناب مهندس فرزانه سوء استفاده نکنند.
    بنده به عنوان یک فعال رسانه ای این حق را دارم که پرده از دست های پنهانی بردارم که قرار است فقط و فقط به قصد انتقام و سوار شدن مجدد بر اسب قدرت با نردبان قرار دادن دیگران وارد کارگزار انتخابات شوند.
    سوال جدی حقیر این است که پس از یادداشت حقیر چرا در محافل و شبکه های اجتماعی بحث حضور فرزند ارشد جناب آقای ناطق در عرصه انتخابات در حوزه نور و محمودآباد جدی شده است.
    امیدوارم این سوال جدی در ذهن دوستانی چون شما هم جدی جلوه کند.

  3. سلام جناب یوسفی عزیز پیشنهاد بنده به شما به عنوان یک دوست این است که به بهانه بداخلاقی برخی هواداران مهندس فرزانه مبادا با مطرح کردن پروژه ناطق -فرزانه جو را مسموم کنید چون شرایط موجود ایجاب می کند که بایداز ظرفیت آقای ناطق برای رسیدن به هدف استفاده کرد.ضمنا با توجه به شرایط موجود بهتر است به معرفی توانمندی ها و شاخص های کاندیداها اشاره نمایید لازم به ذکر است انتخابات در هرصورت تمام می شود و لی شما پروژه ای را استارت زدید که پیامدهای زیادی به دنبال خواهد داشت.پس مواظب باشید که اسیر حاشیه ها نشوید.
   با احترام …………..ناصری

   • جناب آقای ناصری جنابعالی که از فرهیختگان شهرستان هستید چرا سنگ فرد یا جریانی را به سینه می زنید که ۲۷ سال برای افراد خاص نه برای همه مردم حوزه انتخابیه خود قدم برداشت. جریان سرمایه داری در دوران این خانواده دست به چپاول زدند و سهم های زیادی را برای خود دست و پا کردند، حال چه شده که به ظرفیت تبدیل شده است. کمی به گذشته نگاهی منصفانه بیندازدید…

  4. با سلام، انتظار دارم پاسخ های اینجانب را در صفحه اصلی سایت آوای شمال درج نمایید. با تشکر

   جناب آقای علی یوسفی
   مدیر محترم آوای شمال
   با سلام، با توجه به اینکه نام اینجانب در مقاله جنابعالی قید گردیده است، لازم است یادآوری نمایم که خواسته یا ناخواسته پروژه ای را کلید زده اید که در بدو ورودم به عرصه انتخابات پیام داده شده است : ” فرزانه را با انتساب به آقای ناطق از میدان بدر می کنیم “.
   از آنجائیکه جنابعالی را جوانی مستعد می دانم علاقه مندم در دایره پروژه تخریب که توسط عده ای که جایگاهشان را در ذهن مردم از دست داده اند طراحی می شود قرار نگیرید. در صورت لزوم و تمایل اطلاعات بیشتری برای تنویر افکار عمومی قرار خواهد گرفت.
   در ضمن با توجه به شجاعتی که از جنابعالی سراغ دارم، انتظار دارم افرادی که دست به تهدید زده اند را معرفی نمایید.
   قطعا افرادی که به هر شکلی با نام ما دست به تهدید میزنند از ما نمی باشند، به ویژه در فضای مجازی که هویت اشخاص بعضا نامعلوم می باشد.
   ضمنا معمولا شخصیت ها و جریان های سیاسی بعد از تایید صلاحیت اقدام به پشتیبانی کاندیدای موردنظر خود می نمایند، که به نظر می رسد در مقاله جنابعالی زودتر از موعد مقرر به آن پرداخته شده است.
   البته قطعا استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در حوزه انتخابیه به نفع این شهرستان رقم خواهد خورد.

   با تشکر
   سعید فرزانه

  5. سلام علیکم
   جناب آقای ناصری، در اینکه جناب آقای یوسفی کمی جانبدارانه نوشتند شکی نیست، اما شما چطور ؟ بی غرض راندید سخن را ؟
   طبیعیست فردی از جایگاهش برای آنچه میپندارد درست است اقدام کند، اما چرا به شما برخورد و زبان به تهدید گشودید !
   تهدید از روی ناچاریست.
   و من الله التوفیق

  6. سلام.
   به نظر اینجانب یادداشت جناب یوسفی پنجره ای به سوی واقعیت گشود.
   واقعیتی که همگان از آن مطلع اند اما چه شده که برخی افراد خود را به خواب می زنند؛ جای سوال دارد.
   و اینکه نباید فراموش شود که وقتی فردی خود را مستقل می داند نمیبایستی با اتکا به خانواده ناطق از مردم انتظار حمایت داشته باشد.
   مردم, مردمِ صد سال پیش نیستند، مردم آگاهند،شعور سیاسی دارند، مردم بصیرت دارند و مطمئن باشید این تناقض بزرگ را دیده و حتما در آراء خود و اطرافیان و خانواده خود لحاظ کرده و به روشنگری در جامعه می پردازند.
   به امید محمودآبادی سرفراز

  7. واقعا به حق نوشتین..مردم از ناطقیسم بریدن..بسته ارباب و رعیتی و از بالا به مردم نگاه کردن..مردم چهار سال پیش به این جریان نه گفتن و بهتره به رای مردم احترام بگذارن

  8. تعجب من از اینه که همه جریانا (اصول گرا _ اصلاح طلب…) تو حرفاشون میگن مردم کاملا میدونند و میفهمند اما در ادامه حرفاشون نظرات شخصی خود را بیان میکنند و عنوان میکنند این نظر اکثریت مردم هست چیزی که در این مقاله و نظرات برخی از دوستان هم مشاهده شد.دوستان گرامی لطفا نظرات مردم را به عهده خودشان بگذارید که ان شاالله روز ۷ اسفند حضور پرشکوه خواهند داشت


  نظرات