آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ , Wednesday 19 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 39315
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ آذر, ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  انتشار ویدئوی دلخراش شلیک ۱۶ گلوله به نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی توسط پلیس/ آغاز تظاهرات در شیکاگو

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مقامات شهر شیکاگو بامداد چهارشنبه، بعد از انتشار ویدئویی دلخراش از اقدام پلیس آمریکا در قتل «لاکوان مک‌دونالد»، نوجوان سیاه‌پوست ۱۷ ساله آمریکایی با شلیک ۱۶ گلوله، خواستار حفظ آرامش شهر شده‌اند.

  به گزارش پایگاه خبری هیل، ویدئوی تازه انتشار یافته مربوط به تاریخ ۲۰ اکتبر سال ۲۰۱۴ است و «مک‌دونالد» را قبل از کشته شدن در حال حرکت به سمت خودروی پلیسی که در وسط بزرگراهی در شیکاگو پارک شده نشان می‌دهد. 

  در همین حال، گزارش‌هایی از آغاز تظاهرات در شهر شیکاگو و آماده‌باش پلیس ضد شورش این شهر منتشر شده است. 

  ان‌بی‌سی نیوز گزارش داده «ون دایک»، افسر پلیس سفیدپوست و ۳۷ ساله، صبح سه‌شنبه به وقت محلی، به اتهام قتل عمد بازداشت شد.

   ویدئوی بی‌صدایی که پلیس شیکاکو منتشر کرده دلیل شلیک به نوجوان سیاه‌پوست مشخص نیست اما لحظاتی بعد از جان دادن «مک‌دونالد» یکی از افسرهای پلیس شیئی که ظاهراً در دست مقتول قرار دارد را با پا به کناری پرتاب می‌کند. پلیس می‌گوید مقتول چاقویی به طول ۳ اینچ در دست داشته است.

  قتل این نوجوان یکی از مواردی است که شدت عمل افراطی پلیس در برخورد با سیاه‌پوستان این کشور را نشان می‌دهد. خشونت پلیس در قبال «مک‌دونالد» در حالی صورت گرفته که در رفتار او لحظاتی قبل از شلیک گلوله به سمتش، نشانه‌ای از رفتار متضمن تهدید دیده نمی‌شود. 

  ان‌بی‌سی نیوز گزارش می‌دهد آثار جراحت در بدن این نوجوان سیاه‌پوست در جمجمه، گردن، سینه چپ، سینه راست، آرنج چپ، ساعد چپ، بالای بازوی راست، دست راست، بالای زانوی راست، قسمت بالایی سمت چپ کمر و قسمت پایینی سمت راست کمر قابل مشاهده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات