آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ , Wednesday 19 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 39265
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ آذر, ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دیدار پوتین با رهبر ایران تضمین کننده سیاست‌های یکپارچه ایران و روسیه در سوریه است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سفر دیروز «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور یروسیه به ایران و دیدار وی با «آیت‌الله خامنه‌ای» رهبر معظم انقلاب مورد توجه رسانه‌های آلمانی زبان هم قرار گرفته است.

  شبکه خبری «دویچه‌وله» نوشت ایران و روسیه حامی اسد هستند و رهبر انقلاب ایران به پوتین اطمینان داد که در زمینه مقابله با داعش در سوریه به روسیه کمک می‌کند. ۲ طرف هم در این دیدار در زمینه حمایت از رئیس‌جمهور سوریه اتفاق‌نظر داشتند.

  شبکه خبری «یورونیوز» هم سفر پوتین به ایران و دیدار با رهبر انقلاب را به عنوان تاکیدی بر مبارزه با داعش در سوریه دانست و نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای از سیاست‌های روسیه در سوریه حمایت می‌کند.

  رادیو آلمان این سفر را به تلاش ۲ طرف برای همبستگی هر چه بیشتر تعبیر کرد و اعلام کرد آیت‌الله خامنه‌ای رهبر مذهبی ایران در دیدار با پوتین از سیاست‌های روسیه در سوریه حمایت کرد و گفت که هم‌اکنون باید تروریست‌ها را در سوریه متوقف کرد. ضمن اینکه در این دیدار ۲ طرف تاکید کردند که آینده سوریه نباید از خارج از کشور خط بگیرد بلکه باید از داخل هدایت شود و ایران و روسیه هم‌پیمانان اسد هستند.

  پوتین همچنین پس از دیدار با «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران هم بر ضرورت ادامه همکاری اقتصادی و اقدام در منطقه آزاد تجاری با ایران تاکید کرد.

  روزنامه «هندلزبلات» هم دیگر رسانه آلمانی بود که همکاری ایران در زمینه مقابله با تروریسم در سوریه را مورد توجه قرار داده بود

  این روزنامه به نقل از رهبر انقلاب نوشت: « ایران حامی سیاست‌های سازنده روسیه در سوریه است و در صورتی که هم‌اکنون تروریسم در سوریه متوقف نشود در این صورت به زودی به خطری جهانی تبدیل خواهد شد.»

  خبرگزاری آلمان  با انتشار این خبر نوشت که روسیه و ایران در زمینه بحران سوریه در یک صف قرار دارند و رهبر ایران هم در دیدار با پوتین حمایت خود را اقدامات روسیه در سوریه اعلام کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات