آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 28 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 39023
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ آذر, ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  بشار اسد: عربستان، ترکیه و قطر حیاط خلوت داعش هستند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ «بشار اسد»‌ رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که عربستان، ترکیه و قطر حیاط خلوت گروه تروریستی داعش هستند.

  وی در گفت‌وگو با شبکه «فونیکس» چین تصریح کرد که قدرت گروه تروریستی داعش ناشی از حمایت مستقیم و شخصی «رجب طیب اردوغان» و «داوود اوغلو» رئیس جمهور و نخست وزیر ترکیه است.

  رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینکه هیچ جدول زمانی برای نابودی تروریسم وجود ندارد، اظهار داشت: «علت این مسئله فقط به پیشروی در عرصه زمینی مربوط نیست بلکه به حمایتی ارتباط دارد که کشورهای دیگر از تروریسم دارند؛ زیرا آنها از اینکه یک راه حل سیاسی برای بحران سوریه پیدا شود منفعتی ندارند و فقط به حمایت از تروریست‌ها برای سرنگونی دولت سوریه ایمان دارند، از این روی خواستار طولانی شدن مدت زمان بحران هستند و اراده‌ای برای مبارزه با تروریسم ندارند».

  اسد با بیان اینکه هدف سوریه به عنوان یک دولت، فعالیت در راستای منافع ملت است و از هر پیشنهاد جدیدی استقبال می‌کند، تصریح کرد: «مسئله‌ای که برای مردم سوریه بیشترین اهمیت را دارد این است که قانون اساسی، دولت و کشور به صورت کلی لائیک و متضمن آزادی ادیان باشد…همچنین پیش از نابودی تروریسم که علت اصلی نگرانی هر کدام از مردم سوریه است نمی‌توان اقدامات سیاسی ملموسی را اتخاذ کردند».

  وی با اشاره به روابط محکم چین و سوریه و لزوم اعاده موازنه جهانی تأکید کرد، باید انحطاط اخلاقی که گریبانگیر سیاست های غرب شده است و ما بهای آن را پرداخت می‌کنیم تصحیح شود.

  ارتش در همه مناطق در حال پیشروی است

  رئیس جمهور سوریه درباره وضعیت میدانی ارتش سوریه نیز اظهار داشت، ارتش با تروریست‌ها می‌جنگد و نمی‌تواند در همه جای خاک سوریه حضور داشته باشد. ولی اخیرا با مشارکت نیروی هوایی روسیه وضعیت بسیار خوب شده است. ارتش در حال حاضر تقریبا در همه مناطق سوریه در حال پیشروی است.

  نتیجه حملات «ائتلاف» آمریکا در سوریه پیشروی تروریستها بود

  اسد درباره تفاوت‌های موجود میان حملات هوایی روسیه و حملات «ائتلاف» به رهبری آمریکا گفت: « قبل از دو ماه پیش که حملات روسیه آغاز شود… یک سال از آغاز حملات آمریکا می‌گذشت…نتیجه این حملات دستاوردها و پیشروی تروریست‌ها بود…اما در ماه نخست حملات روسیه همان گروه‌های تروریستی به ترکیه، اروپا و یمن گریختند…البته با تروریسم فقط از نظر هوایی نمی‌توان مقابله کرد بلکه باید نیروی زمینی نیز حضور داشته باشد».

  در حال تکمیل…

   

  برچسب ها :

  نظرات