آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 28 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38985
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ آذر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > ایران و جهان
 •   

  مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی مازندران خبر داد

  عضویت ۱۳۰۰ مخترع در سازمان علمی پژوهشی مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ هادی موذن صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: نقش بسیج در پیروزی جنگ تحمیلی اثرگذار است و ایران اسلامی بدون حضور بسیجیان موفق به پیروزی در هشت سال جنگ تحمیلی نمی‌شد.

  وی با بیان اینکه بسیج بعد از جنگ وارد عرصه‌های مختلف سازندگی، فرهنگی، اجتماعی و… شد، افزود: سازمان بسیج هر روز نسبت به گذشته پوینده، پیش‌رونده و پیش‌برنده می‌شود.

  مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری مازندران با بیان اینکه بعد از جنگ نیاز داشتیم برای پیشرفت کشور در زمینه‌های علمی وارد شویم، ادامه داد: سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و پیشرفت علمی کشور تشکیل شد.

  موذن شناسایی نقاط قوت پروژه‌های علمی که بر روی زمین مانده بود و احیای آنها را از وظیفه سازمان بسیج علمی پژوهشی دانست و ادامه داد: وظیفه سازمان بسیج علمی پژوهشی تکمیل‌کننده فعالیت‌های پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان و… است.

  وی با بیان اینکه نخستین کار ما هدایت و حمایت از طرح و مبتکران بسیجی است، تصریح کرد: همه‌ ساله طرح‌هایی در استان ارائه و به‌کارگیری می‌شود.

  مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری مازندران با بیان اینکه طی سه سال گذشته سهم استان در ارائه طرح و حمایت از پروژه‌های علمی روبه افزایش بوده، اظهار کرد: حمایت‌های این سازمان بر خلاف دیگر سازمان‌ها بلاعوض بوده و به نخبه کمک بسیاری می‌کند.

  این مسئول با بیان اینکه مالکیت مادی و معنوی طرح‌ها و اختراع‌های انجام شده برای مخترع است، ادامه داد: شناسایی، دسته‌بندی و به‌کارگیری نخبه‌ها از دیگر وظایف سازمان علمی پژوهشی است که همیشه به‌عنوان پشتیبان علمی تمامی اقشار جامعه معرفی می‌شود.

  موذن بیان کرد: برای عضویت نخبگان محدودیتی نداریم که فرد حتما در تشکیلات بسیج باشد، چون نگاه ما نگاه بسیج ده‌ها میلیونی است و فقط به اهداف نظام و خدمت‌رسانی به مردم فکر می‌کنیم

  وی فعالیت خانه نخبگان را از بخش‌های مهم سازمان علمی پژوهشی و فناوری بسیج دانست و گفت: مراکز رشد این سازمان در اختیار افرادی که به کارگاه دسترسی ندارند قرار می‌گیرد.

  مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری مازندران با اشاره به اینکه حمایت از نخبگان چندین سال است که در استان انجام می‌شود و این امر ادامه می‌یابد، افزود: اختراع‌های زیادی در استان انجام و در بخش‌های کشاورزی، صنعت، پزشکی و… به‌کارگیری شد.

  وی از برپایی نمایشگاه دستاوردهای سازمان علمی پژوهشی و فناوری استان در ساری خبر داد و تاکید کرد: این نمایشگاه در روز سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکز مازندران برپا می‌شود.

  موذن با بیان اینکه ۱۰۰ دستاورد سازمان بسیج در حوزه علمی و پژوهشی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود، ادامه داد: این نمایشگاه در ۳۶ غرفه و در هر غرفه دو الی سه دستگاه اختراع شده به‌نمایش گذاشته می‌شود.

  وی با بیان اینکه این نمایشگاه با شعار ما می‌توانیم و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری برپا می‌شود، تصریح کرد: اگر چه ما در سال‌های اخیر با تحریم مواجه هستیم، اما از تحریم‌ها به روش مطلوب برای خودکفایی استفاده کردیم.

  مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری مازندران با تاکید بر اینکه مسئولان فقط به‌دنبال واردات نباشید و با وجود استعدادهایی که داریم می‌توانیم به خودکفایی برسیم، خاطرنشان کرد: براساس سخنان مقام معظم رهبری نادیده گرفتن دستاوردهای ملی، خیانت به ناموس کشور است و مسئولان باید جوانان کشور را باور کنند.

  موذن با بیان اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی دستگاه‌هایی در کشور تولید شد که به اقتصاد کشور کمک می‌کند، ادامه داد: سازمان بسیج علمی پژوهشی مازندران در نمایشگاه رویش دماوند و در جشنواره دهه‌فجر شرکت کرد که در زمینه تاسیسات ساختمانی و برق رتبه نخست کشور را کسب کردیم.

  وی از عضویت یک‌هزار و ۳۰۰ مخترع در سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری مازندران خبر داد و گفت: از این تعداد تنها ۳۰۰ عضو مخترع هستند.

  مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری مازندران با بیان اینکه ایده و طرحی‌های که نوآوری داشته باشد را جذب می‌کنیم، افزود: در حال پیگیری هستیم تا از ظرفیت دانشگاه‌ها برای مراکز رشد استفاده کنیم.

  موذن با بیان اینکه با همکاری دانشگاه‌ها تا پایان سال‌جاری مراکز رشد خود را افزایش می‌دهیم، گفت: دستگاه‌های مرتبط با محصولات باغی و کشاورزی حمایت می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات