آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ , Wednesday 19 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38873
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان
 •   

  دوازدهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی/۶

  به مبلغ ۱۷۶۰ میلیاردی خرید ملک ایران زمین نیز اعتراض داشتم/ کارشناسان قیمت‌گذاری مجدد ملک از طرف نفتی‌ها تعیین شدند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ قاضی صلواتی در ادامه رسیدگی به پرونده متهم نفتی از بابک زنجانی پرسید با استفاده از بن‌های نیکو مبلغ دو چک را تامین کردی یا خیر و وی پاسخ داد: مصوبه تفاهمنامه بین من و وزارت نفت مربوط به برج ۴ سال ۹۱ است بنابراین چگونه این ‌ها در سال ۸۹ به من پول داده‌اند.

  وی افزود: این چک‌ها را از طریق بانک‌های ملت، تجارت و توسعه صادرات پاس کرده‌ام ضمن اینکه اگر هم از بنی استفاده کرده باشم حق من است. چرا که در عوض اقدامی این بن‌ها به من ارائه شده است.

  بابک زنجانی در پاسخ به مشارکت ۲۴ میلیون یورویی وی با شهرداری در پروژه بزرگراه صدر گفت: ۱۲ میلیون یورو از این مقدار را از محل بن‌های نیکو تامین کردیم ضمن اینکه ما به شهرداری بیش از ۶۰-۷۰ میلیون یورو پول دادیم که بخشی از آن مربوط به کارگزاری SCT بنکرز بوده است.

  متهم نفتی خاطرنشان کرد: ما حدود ۲۸۰ تا ۳۰۰ میلیارد طلب از شهرداری داشتیم که آن‌ها گفتند پول نداریم و من این موضوع را با قرارگاه مطرح کردم و آن‌ها گفتند که در عوض این پول ملک بردارم و می‌خواستند پردیس سینمایی به من ارائه کنند که من نخواستم.

  وی خاطرنشان کرد: پروانه ساخت ملک ایران زمین ۲۸۰ میلیارد هزینه داشت ولی چون پول من از دو سال پیش نزد شهرداری بود با توجه به سود این پول قرار شد تا برای پروانه ساخت ۲۲۰ میلیارد تومان پرداخت شود.

  قاضی صلواتی گفت: در تاریخ ۳۰/۲/۹۲ ملک ایران زمین ۸۲۴ میلیارد برای فروش به وزارت نفت کارشناسی شده است اما براساس اعتراض شما ۳ ماه بعد تیم کارشناسی سه نفره تشکیل شده و مبلغ کارشناسی را به هزار و ۷۶۰ میلیارد تومان افزایش می‌دهد که براساس گزارشات این کارشناسی دوم زیر سوال است. علت این افزایش نظر کارشناسی چیست.

  بابک زنجانی در پاسخ گفت: وقتی ملک را فروختم گفتند پروانه شهرداری مورد تائید ما نیست و فقط ارزش زمین منظور می‌شود که من به این موضوع اعتراض کردم و خود آن‌ها این هیات سه نفره را ایجاد کردند که آن‌ها به پروانه شهرداری اعتماد نکردند و به تائیده آنرا از شهرداری گرفتند ضمن اینکه من حتی هزار و ۷۶۰ میلیارد تومان نیز اعتراض کردم چرا که فقط ۱۴۰ هزار متر تجاری در آن جا وجود دارد که اگر متری ۱۰ میلیون نیز پیش فروش می‌شد رقم بیش از این‌ها بود. اما در نهایت برای انتقال ملک به دفترخانه‌ای که خود می‌شناختند رفتیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات