آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 28 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38839
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  سردار نقدی در جشنواره مالک اشتر خبر داد

  موافقت ستاد کل با تاسیس دانشگاه بسیج در ۱۴ رشته/ وابسته به بودجه دولتی نیستیم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین طی سخنانی در جشنواره مالک اشتر بسیج اظهار داشت: بسیج یعنی همین پایگاه ها و حوزه ها و کانون های شهرهای مختلف و اگر ماهم نباشیم بسیجیان خط خود را از ولایت می‌گیرند.

  نقدی با بیان اینکه بسیج از کمک‌های مردمی استفاده می‌کند، تصریح کرد: بسیج وابسته به بودجه دولتی نیست و اگر بخواد وابسته شود، ۱۰ درصد کارهای الان هم انجام نمی‌شد.

  وی بسیج را سدی محکم در مقابل نفوذ فرهنگ غربی معرفی کرد و گفت: هرچند فشار زیادی روی ماست ولی اولویت ما همچنان پایگاه های بسیج است زیرا دژ محکمی در برابر دشمنان هستند.

  نقدی ادامه داد: وقتی غبارها بخوابد خواهیم دید که بسیجیان چه خدمت بزرگی در مقابله با نفوذ دشمن کرده‌اند.

  رئیس سازمان بسیج با تاکید بر اینکه با سربلندی از تهدید نفوذ دشمن عبور خواهیم کرد، گفت: دشمن بدنبال این است که به مردم بقبولاند که معیشت و زندگی و اقتصاد بهتر در گرو رابطه و ساخت و پاخت با امریکاست که این یک دروغ بزرگ است.

  نقدی ادامه داد: ما ۵۰ سال دوست صمیمی امریکا بودیم و در آن دوره مردم ما در فقر و بدبختی و بیسوادی بسر بردند. اما الان ۳۰ ساله دشمن امریکاییم و ماهواره و رادار و موشکهای مختلف و … می‌سازیم.

  وی تصریح کرد: امروز از ۵۳ کشور برای درمان به ایران می‌آیند که اینها ثمره دشمنی با امریکاست.

  رئیس سازمان بسیج خاطرنشان کرد: در جوای اینهایی که می گویند باید با آمریکا رابطه برقرار کنیم تا سرمایه های خارجی را به کشور بیاوریم، باید گفت که اقتصاد و سرمایه فرمول اقتصادی دارد نه سیاسی.

  نقدی ادامه داد: پول و نقدینگی دست مردم است و ظرف ۶ روز ۱۲۰ هزار خودرو میخرند و اگر جلویشان را نمی‌گرفتند تا یک میلیون هم می‌رسید. دلیل آن این است که تولید در کشور سودآور نیست و مسئولین در این حوزه درست کار نکردند.

  وی گفت: اگر اقتصاد ما سودآور نباشد، چه کسی سرمایه خود را به اینجا می آورد؟

  رئیس سازمان بسیج اظهار داشت: برخی می‌گویند می‌خواهیم فناوری وارد کشور کنیم. این درحالیست که دشمن فناوری دست دوم خود را به ما می‌دهد مثل موتور پژو که ۷ لیتر در ۱۰۰کیلومتر می‌سوزد ولی با پولی که از ما گرفتند موتوری برای خودشان ساختند که ۴ لیتر در ۱۰۰کیلومتر مصرف می‌کرد. بنابراین این حرفها اوهام و فروختن کشور است.

  نقدی ادامه داد: این گرا را فتنه گران به دشمنان دادند که فشار اقتصادی وارد کنید تا مردم پشت نظام نباشند.

  وی تصریح کرد: همه پایگاه های بسیج باید گروه جهادی داشته باشند و به مردم خدمت کنند.

  سردار نقدی با بیان اینکه پایگاه های بسیج باید به فضای مجازی بپردازند، گفت: ما هم از این ظرفیت برای ارتباط با فرماندهان پایگاه ها استفاده خواهیم کرد.

  وی افزود: پس از ۲ سال تلاش، ستاد کل موافقت کرد تا دانشگاه بسیج با ۱۴ رشته تاسیس شود و جناب آقای دسمی نیز مسئول این کار هستند.

  نقدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بسیج سیاسی است ولی سیاست زده نیست و این یعنی ما صاحب نظر هستیم اما جناحی عمل نمی‌کنیم.

  رئیس سازمان بسیج خاطرنشان کرد: دشمن دوست دارد مردم تصور کنند هرکه با امریکا نرم تر بوده و با انقلاب زاویه دارد، بهتر است اما باید به مردم بگوییم هرکه بیشتر ضداستعمار و بیشتر پیرو ولایت است برای مردم بهتر است و مردم حتما انتخاب اصلح را خواهند داشت.

  سردار نقدی گفت: برنامه دیدارهای امسال با رهبری معظم انقلاب مشخص شده و بناست فرماندهان گردانهای رزمی برای نمایش اقتدار بسیج، با ایشان دیدار کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات