آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ , Wednesday 19 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38646
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  حمله پان‌ترک‌ها به رشیدپور و واکنش وی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ پس از پخش آخرین برنامه فیتیله و آیتمی که تعابیر توهین آمیزی از آن برداشت شد، حواشی وسیع از تجمعات خیابانی در چهار استان تا عذرخواهی رئیس و معاون صداوسیما و برکناری و استعفای برخی مدیران تلویزیون و تعطیلی برنامه فیتیله را در پی داشت. با این حال حواشی همچنان پابرجا ماند.

  رضا رشیدپور مجری برنامه «دید در شب» که تاک شوی آنلاین او محسوب می‌شود، در تازه‌ترین برنامه‌اش به سراغ سه عامل اصلی برنامه فیتیله رفته و با آنها گفت و گو کرده است؛ گفت و گویی که همزمان با پخش آنونسش در فضای مجازی با حملات سنگینی علیه رشیدپور همراه شد، چرا که عده‌ای تصور کرده بودند او در حال تخفیف دادن ابعاد واقعه است.

  این هتاکی‌ها در حالی به اوج رسید که لحن بخش عمده توهین کنندگان به رشیدپور و خانواده‌اش، با کلیدواژه‌های مختص پان ترک‌ها همراه بود و کاملاً مشخص بود که تجزیه طلب‌ها از عدم فراگیری موج اعتراض و تنش‌زدایی به موقع مسئولان ناراحتند و در پی دامن زدن بیش از پیش به این حادثه هستند. رضا رشیدپور نیز در نوشته‌ای متفاوت به این هتاکی‌ها این‌گونه پاسخ داد:

  «سلام. شرمنده ام که یکی از صدها کامنت رکیک در بیست و چهار ساعت گذشته را منتشر کردم. تعدادی اندک اما سازمان یافته که ظاهرا ادعای دفاع از حیثت مردم نجیب و با فرهنگ ترک را دارند،  بی شرمی و بی اخلاقی را به اوج رسانده اند اما بهانه چیست؟

  من به عنوان یک فرد رسانه ای در برنامه ی خودم که تریبونی شفاف و بی تعارف است، فیتیله ای ها را دعوت کرده ام تا هم اصل ماجرا را بگویند و هم نقد و اعتراض من را به عنوان یک آذری زبان پاسخ بدهند و هم رسما عذرخواهی کنند. اعتقاد دارم که چاره ی کار هم همین است. جان نازنین میهن بیش از آن می ارزد که به دشنه ی تفرقه زخمی شود.

  اما عده ای با تماشای یک آنونس دو دقیقه ای از یک برنامه ی هشتاد دقیقه ای چنان عنان ادب و شرافت از دست داده اند که رکیک ترین الفاظ را به مادر مومنه ی من و پدر شهیدم و همسرم نسبت داده و حتی تهدید به قتل کرده اند!

  اشهد بالله که مردم شریف تورک از این بی مبالاتی ها بی زارند. آذربایجان به من آیین شرف آموخته است نه ترفند فحش رکیک به ناموس دیگری. از آن عده ی خاص می پرسم که با کدام مجوز شرعی و حتی قانونی، کثیف ترین واژگان را به مادری نسبت داده اید که بهترین سالهای عمرش را از پدر جانبازم مراقبت کرده است؟

  دخترک معصوم نه ساله ی من کجای این ماجرا قرار دارد که نکبت بارترین صفات را به او حواله کرده اید؟ با این روش رقت بار از کدام ناموس دفاع می کنید وقتی که تک تک اتهامات و کلماتتان خطاب به خانواده ی من حد شرعی دارد؟ اشهد بالله که شما نسبتی با آذربایجان بزرگ و قوم اصیل تورک ندارید.

  با این کردار غیر انسانی، اعتراض به حق و غیرتمندانه ی دلسوزان آذربایجان را به لجن نکشید. اگر صبر می کردید و اصل برنامه را می دیدید هم همین حرف ها را می زدید؟ با دو دقیقه از هشتاد دقیقه به قاضی رفتید و راضی برگشتید؟

  مادر نجیب و مومن من، دخترک ناز و معصومم و همسر گرامی ام شرمنده ام که شغل من باعث شد که مثل ابر بهار بارانی شوید و عرق شرم به پیشانی تان بنشیند. شرمنده ام. شرمنده ام.

  من به تورک بودنم افتخار می کنم اما آیین آذری را در غیرت ستارخان و باقرخان ها، شرافت باکری ها، معرفت شهریاران و دین داری علامه جعفری ها جستجو کرده ام و نه در منجلاب متعفن کاباره های باکو و میخانه های استانبول. شرمنده ام  شرمنده ام».

  تصور می‌شود رشیدپور می‌بایست به هتاکی‌های پان ترک‌ها و تجزیه‌طلب‌ها نسبت به او افتخار کند، کما اینکه هر مدافع نسبت به حمله دشمنان و آسیب‌هایی که در مسیر از منافع عمومی کشورش می‌بیند، افتخار می‌کند.

  حقیقت آن است که رشیدپور به خوبی در این گفت و گو ابعاد پنهان حوادث اخیر و تلاش جریان‌های تجزیه طلب در جهت ایجاد آشوب با بهره برداری از احساسات پاک آذری زبانان را عیان کرده و همین رویکرد، چنین خشم را به سمتش روانه ساخته است و از این حیث باید به او خسته نباشید گفت.

   

  برچسب ها :

  نظرات