آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 28 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38636
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  روسیه و فرانسه برای مقابله با «داعش» پیشنهاداتی به شورای امنیت ارائه کردند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ به دنبال حملات اخیر پاریس که ۱۲۹ کشته و بیش از ۳۰۰ زخمی برجای گذاشت و تکفیری‌های «داعش» مسئولیت آن را برعهده گرفتند، روسیه و فرانسه برای مقابله با «داعش» پیشنهاداتی را به سازمان ملل ارائه کردند.

  بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه، روسیه روز چهارشنبه (دیروز) تلاش‌های خود را تشدید کرد تا تأییدیه سازمان ملل برای عملیات نظامی بین‌المللی علیه داعش را را به دست آورد و به همراه فرانسه تلاش کردند تا سازمان ملل را ترغیب کنند که در اینباره قطعنامه‌ای را صادر کند.

  دیپلمات‌ها می‌گویند که روسیه نسخه‌ای از پیش‌نویس قطعنامه‌ای که برای بار اول در ۳۰ سپتامبر پیشنهاد داده بود را در اختیار شورای ۱۵ عضوی امنیت سازمان ملل قرار داد. انگلیس که عضو دارای حق وتو شورای امنیت سازمان ملل است، پیش‌ از این پیش‌نویس اولیه روسیه را در اینباره رد کرده بود و مذاکرات اندکی در خصوص متن این پیش‌نویس صورت گرفت.

  «ویتالی چورکین» سفیر روسیه در سازمان ملل به شورای امنیت اعلام کرد که متن پیش‌نویس پیشنهادی روسیه به روز رسانی شده است و بیشتر بر مبارزه با داعش متمرکز شده است.

  دیپلمات‌ها می‌گویند که روسیه تغییرات چندان زیادی در پیش‌نویس طرح پیشنهادی خود به وجود نیاورده است و قرار است روز پنجشنبه (امروز) مذاکراتی را درباره پیشنهاد خود در سازمان ملل داشته باشد.

  روسیه بعد از آن پیش‌نویس طرح خود را مجدداً مطرح کرد که فرانسه اعلام کرد که قصد دارد به دنبال حملات تروریستی قطعنامه‌ای درباره تروریسم در سازمان ملل مطرح کند.

  «فرانکو دلاتر» سفیر فرانسه در سازمان ملل می‌گوید طرح پیشنهادی فرانسه، «کوتاه و محکم است و بر مبارزه با دشمن مشترک ما متمرکز است».

  وی ادامه داد: «در این راستا، ما پیشنهاد پیشنهاد روسیه را یک همکاری می‌دانیم و به دقت آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم».

  سفیر فرانسه در سازمان ملل تصریح کرد پیش‌نویس طرح فرانسه یک هدف واضح دارند و آن «اطمینان حاصل کردن از این است که جامعه بین‌‌الملل در مبارزه علیه داعش، متحد است».

  دیپلمات‌ها می‌گویند که پیش‌نویس به روز شده طرح روسیه از تمامی کشورهایی که در اقدامات نظامی علیه داعش مشارکت دارند با کشورهایی که در آنجا عملیات انجام می‌دهند همکاری داشته باشند.

   

  برچسب ها :

  نظرات