آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 28 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38469
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  نیویورک‌تایمز اختلاف در ایران را جشن گرفت!

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ رهبر معظم انقلاب اخیرا نسبت به تلاش دشمن برای نفوذ در ایران اسلامی هشدار داده و تاکید کردند: دشمن به امید واهی پایان یافتن انقلاب، در فکر نفوذ بخصوص نفوذ سیاسی – فرهنگی است که شناخت توطئه‌های دشمن، تقویت و استحکام روحیه انقلابی و حرکت مستمر به سمت تحقق آرمانها این هدف را ناکام خواهد گذاشت.

   

  روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز طی یادداشتی، این سیاست مسئولان کشورش را به روشنی مطرح ساخته و برخی اظهار نظرهای مسئولان ایران از جمله انتقاد رئیس جمهور کشورمان از دستگیری چند متهم به جاسوسی را به فال نیک گرفته است!

  نیویورک تایمز، نوشتار خود که در سراسر آن، ذوق زدگی از ایجاد اختلاف در ایران به چشم می‌خورد را زیر عنوان «تنش‌ها در ایران پس از توافق هسته‌ای موجب رشد خصومت و دشمنی شده است» تنظیم و منتشر کرد.

   

  نیویورک تایمز افزود: علائم تشدید این تنش‌ها در اظهاراتی که طرفین درباره یکدیگر رد و بدل می‌کنند آشکار شده و نشانه‌های بیشتری از واکنش‌های ضدآمریکایی از جمله دستگیری‌های اخیر نمودار شده‌اند.

   

  این روزنامه آمریکایی ادامه داد: آقای روحانی اصرار دارد، توافق هسته‌ای که در ماه جولای امضاء شد می‌تواند آغازی بر روابط جدید با آمریکا تحت شرایط خاص باشد. با این حال حتی سخنان محتاطانه وی درباره خوشبینی به آمریکا، واکنش‌های شدیدی را به همراه داشته است.

   

  روحانی گفته، تهران و واشنگتن می‌توانند در کشورهای یکدیگر سفارت داشته باشند. وی بازگشایی سفارتخانه‌ها را منوط به این ساخته که آمریکایی‌ها از اشتباهاتی که طی ۳۶ سال گذشته علیه ایران انجام داده‌اند، عذرخواهی کنند.

   

  وی همچنین از رسانه‌های اصولگرا شدیدا انتقاد و آنها را به عمل کردن مثل پلیس مخفی متهم کرده است.

   

  نیویورک تایمز نوشت: از سوی دیگر خطیب نماز جمعه تهران از تلاش روحانی برای ایجاد روابط دوستانه با دشمنان انتقاد کرده است. وی همچنین لحن روحانی برای حمله به مردمی که در کشور هستند را مورد انتقاد قرار داد.

   

  این روزنامه، مخالفان دوستی با آمریکا را به تندروی متهم کرده و نوشته، تندروها در ایران تاکید می‌کنند که توافق هسته ای، تغییری در روابط این کشور با آمریکا ایجاد نکرده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات