آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 28 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38374
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > ایران و جهان
 •   

  فرمانده سپاه کربلای مازندران:

  نباید به بهانه برجام اقدامی خلاف در کشور انجام شود/ تفکر بسیجی شعار نیست

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سردار محمدحسین بابایی صبح امروز در نشست خبری هفته بسیج اظهار کرد: امروز امنیت پایدار در کشور حاکم است و این امنیت را مرهون رشادت ایثارگران در دوران دفاع مقدس و نیروهای مردمی که در اقصی نقاط جهان علیه استکبار می‌جنگند، هستیم.

  وی با اشاره به حضور برخی از نیروهای بسیجی ما در سوریه تصریح کرد: تعدادی از افراد ناآگاه به حضور بسیجیان در مبارزه با جبهه کفر سعی دارند در کشور ایجاد شبه کنند، ولی به آنها باید اعلام کنیم که اگر حضور بسیجیان در این مناطق نبود، نیروهای کفر و نفاق جنگ را به مرزهای کشور ما می‌کشانند و هدف آنها از ایجاد ناامنی در منطقه اختلال در روند پیشرفت ایران اسلامی است.

  فرمانده سپاه کربلای مازندران به فلسفه تشکیل بسیج توسط امام راحل نیز اشاره کرد و یادآور شد: امام راحل حل بسیاری از مشکلات کشور را در گرو تشکیل بسیج می‌دانست و این موضوع در دوران جنگ و در حال حاضر به خوبی خودنمایی می‌کند.

  وی با اشاره به مشکلات امنیتی که در کشورهای اروپایی به وجود آمد، یادآور شد: به برکت حاکم بودن تفکر بسیجی امنیت در کشور به خوبی احساس می‌شود.

  بابایی تاکید کرد: به جهت داشتن تفکر بسیجی کشور از بسیاری از مهلکه‌ها و گرداب‌هایی که دشمن ایجاد کرد نجات یافتیم و اهداف دشمن خنثی شد.

  وی با اعلام اینکه مشخصه تفکر بسیجی استکبارستیزی است، یادآور شد: دشمن و برخی از عناصر داخلی تلاش دارند که چهره بزک کرده آمریکا را به مردم نشان دهند، در صورتی که بسیاری از مشکلات موجود در کشور و نیز مشکلاتی که در منطقه غربی آسیا برای مردم به وجود آمد، ساخته و پرداخته آمریکا و ایادی آنهاست.

  فرمانده سپاه کربلای مازندران اضافه کرد: آمریکا گروه مطالعاتی و موسساتی را در اختیار دارد که طرح اخلال در اقصی نقاط جهان را طرح‌ریزی می‌کنند و برای ایجاد ناامنی در کشور ما هم برنامه‌های متعددی را طی این سال‌های برنامه‌ریزی کرد که با توان نیروهای بسیجی و سایر نیروها این توطئه‌ها خنثی شده است.

  وی با بیان اینکه تفکر بسیجی شعار نیست، افزود: بسیج در صحنه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی حضور مستمر و فعال دارد و برای ورود به عرصه‌های مختلف برنامه‌های را در کشور در حال اجراست.

  بابایی با اشاره به اجرای طرح اقتصاد مقاومتی و ابلاغی که بسیجیان از رهبر انقلاب برای اجرای این طرح دریافت کردند، گفت: طرح اقتصاد مقاومتی برای مقابله با جنگ اقتصادی که دشمن از سال ۹۱ علیه ما شروع کرد، شروع شد و در کشور این طرح با توجه به اقدامات مناسبی که انجام شد، در حال حاضر تبدیل به مطالبه مردمی شده است.

  وی با اعلام اینکه جنگ اقتصادی دشمن با هدف ایجاد نارضایتی در بین مردم بر ضد انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی شد و دشمن این طرح را در برخی از کشورهای آمریکای لاتین اجرا کرد و موفق شد، بیان کرد: در ایران اسلامی این طرح منجر به شکست شد به این دلیل که فرهنگ شیعه در برابر همه حربه‌های دشمن از غنای مناسبی برخودار است، شیعه در برابر جنگ رزمی دشمن فرهنگ عاشورایی و در برابر جنگ اقتصادی از فرهنگ غنی رمضان برخودار است.

  فرمانده سپاه کربلای مازندران درباره برنامه‌های هفته بسیج در استان مازندران از برگزاری تجمع بزرگ شکوه ایستادگی در سطح استان مازندران خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده ۸ هزار برنامه اجرا می‌شود.

  وی در ادامه از افتتاح چندین سالن ورزشی در هفته بسیج در سطح استان نیز خبر داد و یادآور شد: طرح ایجاد ۱۸۵ سالن ورزشی در مازندران توسط سپاه و بسیج شروع شد که با برنامه‌ریزی انجام شده ۱۱۵ سالن افتتاح و دیگر سالن‌ها نیز در برنامه زمان‌بندی شده به بهره‌برداری می‌رسد.

  بابایی درباره سیاست سپاه و بسیج در مورد برجام بیان کرد: در این مورد بسیج و سپاه تابع ولی فقیه است و گوش به فرمان رهبر انقلاب اسلامی هستیم که در این ارتباط نه از فرمایشات رهبر جلو می‌زنیم و نه عقب می‌مانیم.

  وی خاطر نشان کرد: در موضوع برجام اقتدار نظام ایران را طبق فرمایش رهبر انقلاب اسلامی ایران حفظ می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم به بهانه برجام اقدامی خلاف منافع انقلاب اسلامی در کشور انجام شود.

  فرمانده سپاه کربلای مازندران اضافه کرد: در موضوع برجام نباید هیچ حرف و اقدامی انجام شود که نشان دهد ما دچار تزلزل هستیم و سیاست سپاه جنگیدن در همه عرصه‌ها با فتنه‌های دشمن است.

   

  برچسب ها :

  نظرات