آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ , Friday 28 January 2022
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38292
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فضای مجازی
 •   

  آیا می دانید اپلیکیشن های کدام سیستم عامل آسیب پذیرتراست ؟

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ شاید به‌خاطر تفاوت در پلتفرم دو سیستم‌عامل اندروید و iOS باشد که هرگاه صحبت از مشکلات امنیتی و بدافزارها می‌شود، همه انگشت‌ها به نشانه اتهام به‌سمت اندروید اشاره می‌کنند. گوگل کنترل کم‌تری بر روی اپلیکیشن‌هایی که در سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌شوند، دارد. نمونه بارز این موضوع را می‌توانید در مارکت‌های غیررسمی دید که در کشورهایی نظیر روسیه و چین و حتی در کشور خودمان، با قدرت به فعالیت می‌پردازند. اما تحقیقات جدید نشان داده‌اند که میزان آسیب‌پذیری بین اپلیکیشن‌های iOS بیشتر از اندرویدی‌هاست. البته این آسیب‌پذیری ابعاد مختلفی دارد که در برخی زمینه‌ها می‌تواند امنیت کاربران را به‌صورت جدی مورد تهدید قرار دهد.
  آیا می دانید اپلیکیشن های کدام سیستم عامل آسیب پذیرتراست ؟
  تفکر عامیانه به این صورت بوده است که چون اپل حساسیت بیشتری بر روی اپلیکیشن‌های موجود برای سیستم‌عاملش دارد و هر اپلیکیشنی که قرار است در مارکت این کمپانی قرار بگیرد، باید سطوح مختلفی از بررسی‌ها را پشت‌ سر بگذارد؛ پس سطح امنیت از نظر حریم شخصی و بدافزارهای مختلف در iOS بالاتر از سایر سیستم‌عامل‌هاست. اما تحقیقات صورت گرفته نشان داده‌اند که این تفکر لزوما در همه موارد درست نیست. در این گزارش ذکر شده است که میزان آسیب‌پذیری در میان اپلیکیشن‌های iOS در حدود ۴۰ درصد بوده که این میزان در بین نرم‌افزارهای اندرویدی ۳۶ درصد تخمین زده شده است.
  آیا می دانید اپلیکیشن های کدام سیستم عامل آسیب پذیرتراست ؟
  در این گزارش عناوین مختلفی از ضعف‌های نرم‌افزاری در میان سیستم‌عامل‌های موبایلی ذکر شده است که رایج‌ترین این ضعف‌ها در بخش لو رفتن اطلاعات شخصی کاربر بوده است که ۲۷ درصد از تمام آسیب‌پذیری‌ها را به خود اختصاص داده است. مشکلات در احراز هویت، با ۲۳ درصد در مکان دوم قرار گرفته است. چندین عنوان مختلف دیگر نیز در این لیست دیده می‌شود؛ مثل ضعف‌ در بخش رمزنگاری و مشکلات فنی مثل لگ‌های نرم‌افزاری.

  برچسب ها :

  نظرات